Kulky spravedlnosti

(festivalový název)
  • Kazachstán Bullets of Justice

Kazachstánský horor s Dannym Trejem v jedné z hlavních rolí? Ano, prosím! Tohle je opravdu něco pro všechny fanoušky bizáru. Představte si USA zmítané třetí světovou válkou. Americká vláda ze zoufalství vymyslí program na výrobu supervojáků a zkouší propojit lidskou a prasečí DNA. Šílený experiment se zdaří… tak napůl. O 30 let později společnost ovládají tzv. Rypáci, speciální druh mutantů, který „obyčejné“ lidi pěstuje jako potravu. Hrstka odvážných přeživších vytvořila odboj, který se z posledních sil snaží nový světový řád zvrátit. Ukrytí v protiatomovém bunkru se nezdolní bojovníci pokouší přijít na to, co Rypákům dodává sílu, aby mohli zasadit finální úder. (Future Gate)

Arsenal83

Zlátanina alebo dadaizmus? Brak či vydarená paródia? Každý si to určí sám, ale ja som sa priklonil k pozitívnemu hodnoteniu. Ono to je také absurdné, až to je pozerateľné. Je tu totiž všetko vedené až na hranu. Fúzatá slečna, ľudské roboty, strieľajúce prasatá, projekt Hitlerov Übersoldat, heterák zaľúbený do homoša, to je len malá várka z toho, čo sa tu ponúkne. Tu sa môžem len skloniť nad vynaliezavosťou, lebo aj na takúto blbosť treba fantáziu. To najlepšie čo vyšlo z Kazachstanu je zatiaľ Borat, pár rakiet z Bajkonuru a Bullets of Justice. ()

Trevor

Hneď s dvoma komentármi musím v tomto prípade súhlasiť. Ako spomína Elliot fim možno v jednotlivých fázoch hodnotiť naozaj všetkým od odpadu po 5* a treba ho zrejme brať tak, ako to spomína vo svojom komentári Arsenal83. Ono to je svojim spôsobom taká epická blbosť že veľa ľudí sa prikloní k pozitívnej reakcii avšak plných 5* tomu udelí iba človek ktorý sa odviazal pri sledovaní tohto unikátneho filmu naplno. Solídnych momentov bolo mnoho, avšak asi najviac mi utvie v pam§ti konzerva z ľudí ktorú si otvoria na večeru prasačie hlavy. Prazvláštna Planéta opíc zmiešaná s Pigom rezaná nacizmom s peknou perlou, že ruské a americké vojská spojili svoje sily aby zachránili zo sveta čo sa ešte dá. ()

honajz2

Já už viděl dost divných filmů, ale tenhle by byl někde v Top 10, možná i Top 5 (kruci, asi bych si takový žebříček měl udělat, ale už teď vím, že Piknik na Hanging Rock a Inland Empire mu budou kralovat). Tady je to asi způsobené hlavně tím, že vlastně pořádně nechápu, co jsem to sakra viděl. No, spíš takhle - vím, co jsem viděl, jen to nemám moc kam zařadit. Je to šílený žánrový mix akčního filmu + hororu + sci-fi + komedie + thrilleru + psychologického filmu + porna a do toho všeho to má nějaký přesah (od stavu současného světa a politické nekorektnosti až po uvědomění si sebe sama (ať si divák vybere, co dle něj převažuje)), silnou atmosféru a napětí, civilizaci tak hnusnou a rozpadlou, že Mad Max je proti tomu nic, pak je tu taky postava, která z každého udělá homosexuála, dále taky holka s knírem (což je zde ale vysvětleno), robot, co mluví knírkem a vypadá trochu jak Gaspar Noé a ve finále i totálně mindfuck zápletka, která se prostě nedá popsat a musí se vidět a která mi sice dávala dokonalý smysl, ale jenom do chvíle, než se tam objevilo to děcko. Nakonec z toho nějaká pointa vypadla, ale vše dohromady nezapadlo. Asi to bude chtít ještě jedno zhlédnutí, protože mě tady hlavně fascinoval ten extrémně bizarní svět, kde jakási prasečí Matka jí lidské oběti (bych i dal Milevovi peníze, aby zfilmoval creepypastu Feed the Pig, protože v jeho podání to byl nářez jak sviňa...) a chtěl jsem o fungování tohohle světa vědět víc a víc... Jo, a ještě tu hraje Danny Trejo, ale ten se jen objeví v pár scénách a zmizí. Stejně mě ale nejvíc fascinovala fantazie tvůrce, který za evidentně dost nízký rozpočet udělal multižánrový nářez jak sviňa, který sice vypadá po filmařské stránce na první pohled špatně, ale popravdě - ono to zapadá do celkové atmosféry filmu... A to je ten film z takové země jako je Kazachstán! V koprodukci jedině s Bulharskem! To fakt smekám, bez ironie, protože to dokazuje, že není důležitý rozpočet, ale nápad (proto pro mě při hodnocení čehokoli nákladnějšího efekty a akční scény tolik neznamenají). A teď si představte, že by se na tom podíleli ještě Srbové... Asi by pak vznikl film, na který svět není připraven, ale tím už Kulky spravedlnosti vlastně jsou. Celé to vypadá, jako kdyby Lynch pekl bábovku, jejíž těsto by před dáním do trouby dochutil nějaký nedoceněný režisér akčnáků, Jeunet, Jodorowsky na drogách a ve finále se do toho - doslova - vysral Calvin Reeder. A věřte, že ten způsob, jakým se tady tenhle film snažím popsat, absolutně nedosahuje toho, co nakonec uvidíte. Tohle se skutečně musí vidět, ale varuju vás, tohle je jen pro určitý okruh diváků, kteří si přímo libují v těhle bizarních filmech - a přesně do té skupiny spadám, takže účel splněn. Nakonec i zvednu hodnocení ze silných 4* na slabých 5*, protože kromě zbytečně dlouhých scén (kterých není málo, přiznávám) a jisté nedořečenosti (i když to možná je dořečené dokonale, nedivil bych se, kdyby mi něco uniklo - Inland Empire jsem taky po prvním zhlédnutí nepochopil celé v úplnosti) nemám co vytýkat, ale filmům z tak nefilmových států vždycky nadhodnocuji. A nepřijde mi, že by kazachstánská kinematografie byla nějak "světoznámá" (byť alespoň festivalově) a tohle je navíc dost originální, takže nemůžu jinak. Takové šokující filmové překvapení jsem (spolu s Život i smrt porno bande) už sakra dlouho nezažil... Slabých 5* () (méně) (více)

Kudly4

Valeri Milev je prase, který zakončil sérii Wrong Turn, tak mizerným dílem, že jsem tomu tenkrát nemohl ani uvěřit. Teď je zpátky (díky, ale bez Re-Kill se obejdu) a nevidím žádný posun dopředu, naopak, je to ještě mizernější než WT 6. Hvězda za pár dobrých nápadů a za masky, druhá za trochu toho lehkého porna, jinak fakt 💩 Nelíbilo, nebavil jsem se. ()

honajz

Podobně jako je dvojsmyslný název (hlavní hrdina se jmenuje Justice a má koule), tak dvojsmyslný je celý film, který se dá brát buď jako geniální, nebo jako totální hnus. Asi takhle - nemám potřebu to kdy vidět znovu, ale těch politicky nekorektních dvojsmyslů je zde hromada (a určitě jsem ne všechny dokázal postřehnout) a nakonec to má dokonce vůbec ne parodickou, ale silnou myšlenku k současnému stavu světa. Celé to vypadá, jako by si dali mladí Jeunet s Bessonem speed a prokombinovali to s moderními pokusy o komiksové prvky ve filmech včetně cákanců krve. Je zde dost nahotinek, dost mrtvol, dost sexu, dost krvavých přestřelek, ale celé to drží jakousi svoji poetiku hnusu, a přitom je to totální mindfuck, který vlastně ale i může dávat smysl. Těžko se to popisuje, to se žel musí vidět. Říkám žel, protože i přes jisté zajímavé myšlenky skryté dovedně v pozadí (taky dvojsmysl) a velmi vtipného robota z toho nakonec mám spíše negativní pocity. ()

• Film byl původně natočen v roce 2017 jako pilotní díl seriálu, po přehodnocení konceptu byl nakonec rozšířen na celovečerní film s premiérou na londýnském filmovém festivalu FrightFest 23. srpna 2019. (pornogrind)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů