
Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky vybraní administrátoři ČSFD. Jednoznačným vítězem mezi filmy se s devíti hlasy stává Nolanův Tenet, kterému se čtyřmi hlasy sekundují Vinterbergův Chlast a Život na naší planetě Davida Attenborougha. Ideálně sestavená kombinace efektního amerického blockbusteru, evropské “charakterovky” a výmluvného dokumentárního eko-svědectví! Ze seriálů vede se čtyřmi hlasy Poslední představení, následované Dámským gambitem a čtvrou sérií Koruny se třemi hlasy.
Filmy:
Tenet – Letos nebylo moc kinozážitků, ale v srpnu jsem stačil zajít na Nolanův Tenet a jsem rád, že jsem ho v kině stihl – je to totiž klasický Nolanův velkofilm, který si člověk nejvíc užije právě v kině. Skvěle zamotaný příběh s časem a výborné akční scény.
Žaluji! – Nenápadný ale skvěle odvyprávěný film o vyšetřování Dreyfussovy aféry. Dokonalý Jean Dujardin, výborná režie Romana Polanského a pro mě zajímavé historické téma.
David Attenborough: Život na naší planetě – David je ve svých 94 letech neuvěřitelný. Téma klimatické krize mě hodně zajímá a David je můj hrdina, viděl jsem většinou dokumentů, na kterých se podílel. Tento film je dobře poskládaný – smutek kam jsme se s naší planetou dostali za dobu jeho života, děsivá vize do konce století a pak trocha naděje, že to ještě není ztracené…
Filmy:
Gentlemani – Skromný, přesto náramně stylový návrat Guye Ritchieho do gangsterských vod, který potvrzuje, že tenhle režisér bude superstylový nejspíš i na smrtelný posteli. Chci dvojku!
Žaluji! – Ve věku, kdy bude většina z nás pod drnem nebo na LDNce stáčí nesmlouvavý evropský klasik Polanski stále první jakost. Neokázalá a výrazově úsporná, přesto skvělá dobovka.
Příběh Beastie Boys – Klasicky biografický dokument v neklasické stand-upové formě, která má dokonale uvolněný feeling, informační hodnotu, návykovost i nostalgickou dojemnost. Od srdíčka.
Seriály:
Poslední představení – Strhující sportovní série o nejlepším basketbalistovi všech dob a možná i o nejlepším týmu historie, která je stejně tak komplexní jako návyková a strhující. Opus.
Filmy:
Hamilton – Důkaz, že i "otravně nadměrný hype z největších" se může jednou za tucet uherských roků ukázat jako zcela nedostatečný a dílo nevystihující.
A Trial to Watch – Technicky vzato nejde o film, ale o půlhodinový záznam divadelního představení. Jenže těžko to nemohu vzpomenout, když jsem letos nic vtipnějšího, vygradovanějšího a nahláškovanějšího neviděl. I když... Co letos; v této dekádě.
Vlkochodci – Keltská Princezna Mononoke. Akorát lepší.
Seriály:
Mr. Robot (4. série) – Málokterý seriál umí skončit včas, natož aby byl završen více než důstojně jak ve finální epizodě, tak celé závěrečné sérii. Auteurské dílo Sama Esmaila pak je mezi těmito výjimkami potvrzujících pravidlo králem.
Poslední představení – Kterak bylo těžké být (s) Michaelem Jordanem.
Dámský gambit – Díky Scottu Frankovi jsem to měl (po zkušenostech nejen s Godless) mezi nejočekávanějšími minisériemi roku. A má nemalá očekávání ještě předčil.
Filmy:
Tenet – Film, který jde dopředu, dozadu, oběma směry a pak se překrývá ve svých liniích. Bralo mi to dech, opakovaně.
1917 – Válečný film ve stylu jednoho záběru s fenomenální kamerou a působivou výpravou.
David Attenborough: Život na naší planetě – Film, který by měl vidět každý a klidně i opakovaně. Naše pohodlnost není zadarmo.
Filmy:
Chicagský tribunál – Aaron Sorkin zkombinoval svůj mistrovský scénář poprvé taky s mistrovskou režií a vznikl tak film, který byl nejen neskutečně diváckým zpracováním důležitého momentu v historii, ale i elegantním komentářem k současnému stavu americké společnosti.
Ďábel – Nepříjemná mozaika tragických osudů spletená v extrémně poutavou krimi z amerického venkova s excelentními herci v čele s mladým Hollandem, který definitivně potvrdil, že je mnohem víc než jen hezká tvářička z marvelovek.
1917 – Na první pohled vítězství formy nad obsahem, takřka rok od premiéry ale nezmizely z hlavy ani ty neskutečné kamerové jízdy mistra Deakinse, ani ten parádní příběh Sama Mendese a Krysty Wilson-Cairnsové, jenž byl možná skromný v počtu postav, ale zatraceně epický v širším měřítku.
Seriály:
Poslední představení – Dokumentární pecka o basketbalové legendě, kterou přitom nemusíte milovat a vlastně ani moc znát, aby vás její příběh stejně smetl jako uragán.
Koruna (4. série) – Nevím jistě, jestli za to mohla sladká Diana, železná Margaret, zase o rok zkušenější showrunneři nebo historické události z daného období, letošní série Koruny ale hravě strká ty předchozí dvě do kapsy a nebýt perfektního nástupu té první, vlastně by tam strčila i ji – tleskám a těším se na zbytek.
Nula nula nula – Kdyby Narcos a Sicario měli dítě, pojmenovali by ho "Nula nula nula".
Filmy:
Chlast – Tvůrčí koncert Vinterberga a jeho osvědčené skvadry přináší tentokrát odlehčenější drama s vděčným příběhem, v němž se najde nejeden z nás.
Vlkochodci – Překrásná keltská pohádka, kde Tomm Moore opět dokazuje svůj cit pro vyprávění originálních příběhů jak pro dospělé, tak i pro děti.
V síti – Zásadní a aktuální téma převedené do svižného dokumentu s pikantními příklady.
Seriály:
Poslední představení – Strhující podívána, u níž nemusíte být fanouškem basketbalu ani Jordana, abyste prožívali každý jeho zápas naplno.
Koruna (4. série) – Opět trochu pravda, opět trochu fikce a výsledná kombinace parádní. Emma Corrin jako Diana překonala má veškerá očekávání.
Poslední království (4. série) – Ano, je to občas trochu červená knihovna, ale na poli středověkých seriálů je v současnosti Poslední království bezkonkurenční.
Filmy:
Tenet – Fascinující, vizionářský a mistrovsky vyprávěný thriller o tak trochu jiném cestování v čase, o němž bych si myslel, že jej není možné natočit, nicméně Christopher Nolan to přesto dokázal s naprostou precizností a bravurou.
Chlast – Naléhavá a živelná oslava života, která ale nezapomíná ani na strasti a smutek, k alkoholu přistupuje věcně a nabízí kritický komediálně-dramatický portrét společnosti, v níž se jeho konzumace stala normou.
David Attenborough: Život na naší planetě – Perfektní rekapitulace kariéry slavného dokumentaristy a zároveň důležité poselství o stavu životního prostředí, v němž se namísto hledání viníků představují konstruktivní návrhy a vize.
Filmy:
Na nože – Velmi zábavná, hravá a humorem nabitá pocta žánru klasických detektivek ve stylu „whodunnit“ s panoptikem rozmanitých postav a silným hereckým obsazením, to vše pod pevným režijním vedením spolehlivého Riana Johnsona. Co víc si přát? Snad jen dvojku.
Tenet – Tahle zběsilá sci-fi podívaná, neustále uhánějící kupředu a nenechávající diváka ani na vteřinu vydechnout, je přesně tím typem chytrého a inovativního akčňáku, jaký chci v kinech vidět ideálně aspoň párkrát do roka, a tak jen doufám, že Christopher Nolan se v budoucích letech jen tak nezastaví.
Mank – Režisér David Fincher mi nadělil předčasný vánoční dárek v podobě stoprocentního cinefilního zážitku, díky němuž jsem se na dvě hodiny mohl zcela ocitnout v prostředí hollywoodské mašinérie na přelomu 30. a 40. let minulého století. Filmařina vysoustružená pro úzký okruh lidí, ale natočená krásně od srdce!
Seriály:
Pán tygrů - Fascinující a nevybíravý náhled do komunity lidí, kteří si svou kariéru založili na exploataci kočkovitých šelem a sem tam i nějakém tom zločinu. U Netflixu zkrátka mají čich na atraktivní „true crime“ látku a jsem jen zvědav, zda a jak dopadne plánovaná hraná verze s Nicolasem Cagem!
Filmy:
Neviditelný – Jestli se za rok 2020 nějaký reboot opravdu povedl, tak to je právě tenhle. Nový twist na původní příběh a jeho celkové přenesení do 21. století tomu samo dává šťávu, ale navrch s Whannellovo uchopením látky, budováním napětí a ohýbáním žánru, se z toho stává naprostá thrillerová bomba. Celé to koronuje výborná Elisabeth Moss v neustálém ohrožení života všudypřítomným zlem.
Tenet – Podle někoho tohle není ta nejoriginálnější a nejlepší zápletka, kterou nám kdy Christopher Nolan naservíroval, ale mně je to upřímně jedno. I tak je to skvěle vygradovaný film, pracující s úžasným vizuálem i akcí a stavějící příběh tak, že se člověk za ty dvě hodiny v kině prostě nudit stihnout nemůže. Možná méně geniální, ale stále dostatečně fascinující.
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga – Přestože žhavým želízkem na komedii roku pro mě celou dobu byl Borat 2, tak ho nečekaně sesadil Netflix s náloží, která kombinuje v dokonalé vyváženosti hudbu i vtip. Will Ferrell i Rachel McAdams spolu na obrazovce fungují v naprosté symbióze a dost možná natočili něco, co se stane klasikou pro další generace. Chytré, zapamatovatelné a hlavně sakra vtipné.
Seriály:
Chalífát – Další důkaz toho, že na severu prostě umí. Skvělý spletenec příběhů tří žen, z nichž jedna žije ve státě ISIS, druhá do něj má být brzy naverbována a třetí pracuje v organizaci na odkrývání terorismu. Neuvěřitelně syrové, lidské a napínavé. Seriál, na který budete koukat klidně do 4 do rána, protože prostě budete potřebovat vědět, jak to dopadne... A konec vás vážně rozseká.
Koruna (4. série) – I na počtvrté nám Peter Morgan nadělil standardně kvalitní podívanou do zákulisí britské rodiny se dvěma silnými novými hráčkami, které seriál skutečně změnily k nepoznání. Do Margaret Thatcherové i princezny Diany jak Gillian Anderson, tak novácká Emma Corrin naprosto vtělily a Morganův scénář jim dává více než dost prostoru upozaděním královny Alžběty, a to bez jediné zbytečné scény nebo slova navíc. Opět skvělé vyvažené, i pokud si od reality seriál možná trošku více odbočil.
Sexuální výchova (2. série) – Ve druhé sérii je tahle britská lahůdka ještě silnější, odvážnější a ujetější než jednička. A s tím vším zůstává i relevantní výpovědí současné generace. Dává prostor vedlejším i novým postavám spolu s řadou nových témat dospívané, které řeší a dost možná má našlápnuto na to být Přáteli 21. století.
Filmy:
Ježíš ti ukáže cestu... k dálnici – Zrůdy, cecky, Stalin, Batman, Ježíš, láska.
Kulky spravedlnosti – Všechno, co jste kdy chtěli vidět na Otrlém divákovi, ale báli jste se zeptat JFL.
Palm Springs – Zahřálo i ve vystydlé vaně se zteplalým pivem a vlažnou společností.
Filmy:
Tenet – Poprvé od Počátku mi letos Christopher Nolan doručil to, co od něj čekám - tedy strhující nápadité scifi, které umí zamotat hlavu.
Místnost sebevrahů. Hater – Fascinující pohled do života Marka Prchala.
Neviditelný – Příkladná aktualizace starého Universal hororu pro dnešní dobu.
Seriály:
Chalífát – Nejlepší seriálová depka roku o tom, jak Islámský stát v Evropě rekrutuje manželky pro svoje bojovníky.
Ted Lasso – Nejlepší seriálová pohoda roku o tom, jak trenér amerického fotbalu zkouší štěstí v Británii.
Defending Jacob – Nejlepší seriálová kriminálka roku, která nechává diváka umně váhat nad tím, zda syn hlavního hrdiny zabil či nezabil svého spolužáka.
Filmy:
Drahokam – Adam Sandler si zase po letech střihnul drama a vylezl z toho fenomenální napínák, u kterého občas zapomenete dýchat.
Gentlemani – Guy Ritchie se vrátil do svého nejoblíbenějšího žánru a je radost na to pohledět. Hlavně když se na plátně sejdou Charlie Hunnam a Colin Farrell!
Mizerové navždy – Zatímco Michael Bay míří do čím dál tím podivnějších končin, Mizerové se bez jeho dohledu vrátili v plné akční parádě. Čtyřka by nebyla, hm?
Seriály:
Dámský gambit – Hraní šachů nikdy nebylo poutavější aneb Scott Frank po Godless znovu naservíroval seriálovou událost roku.
Ted Lasso – Být nejpozitivnější seriál široko daleko se v roce 2020 cení dvojnásob. Jason Sudeikis si konečně našel životní roli!
Lovecraftova země – Pro leckoho nesnesitelný guláš, pro mě odvážný žánrový koktejl, nad nímž jsem žasnul doslova u každého dílu.
Filmy:
Tenet – Jediný, na ktorom sme boli v kine a pri ktorom som zažil podobnú extázu ako pri filmoch The Matrix, či Počiatok spolu s otázkou: "Ako toto natočili?"
The Outpost – Mám rád vojenské filmy, ktoré nie sú tupé, lacné, naivné, či príliš patetické.
Spravedlnost podle Spensera – No dobre, toto bola len naivnejšia oddychovka, ale u mňa fungovala a oddýchol som si, pričom potešilo aj pár zaujímavých zvratov.
Filmy:
18 dárků – Letošní rok, nevím proč, jsem narazil na celou řadu italských filmů z roku 2020, které mě dokázaly nadchnout. Rozhodl jsem se tedy této kinematografii vzdát hold a zvolit zde jeden film, který mi byl pocity tak nějak nejblíž. Nakonec to vyhrál tento překrásně lidský a upřímný příběh.
Šarlatán – Ne, nemůže za to fakt, že je Šarlatán jeden z mála filmů, které jsem letos stihl v kině. Může za to především fakt, že Jan Mikolášek žil kousek od mého rodného bydliště a já o něm ani nevěděl. Agnieszko máš to u mě. Zase jsem se dozvěděl něco o kotlině, ze které pocházím.
Místnost sebevrahů. Hater – Důkaz, že Poláci jsou mistři evropského filmu současnosti. Neuvěřitelně aktuální námět a neskutečné herecké výkony. Pro mě jednoznačně film roku.
Seriály:
Bludné kruhy – Velký herecký koncert Marka Ruffala, který zde hraje jednovaječná dvojčata. Plus to nejlepší z HBO, co jsem letos viděl. Šestidílné drama, plné zoufalství, opravdovosti a nakonec i lidskosti, na které nebudu chtít zapomenout.
Dámský gambit – Netflix to risknul a ve své produkci nechal natočit sedmidílný seriál o šachách a k tomu přidal fiktivní příběh. Dva body, které se neslučují, a na které by nikdo neměl slyšet. A přesto seriál trhal rekordy a stal se nejsledovanějším seriálem streamovací služby v letošním roce. A víte co? Věřte statistikám! Něco na tom totiž opravdu je.
Kvíz – Pamatujete Chcete být milionářem? Že jste na něj pravidelně koukali? Tak pak je pro Vás Kvíz povinností! Nevěřili byste, co se kolem této soutěže dělo ve Velké Británii.
Filmy:
Asi to ukončím – (Sebe)láska za časů deprese a úzkosti, film, ve kterém se ztratíte i najdete.
Malmkrog – Mistrovsky inscenovaná, tři a půl hodiny dlouhá konverzace, kterou nedokáže zastavit vážná nemoc, pokus o převrat ani příchod Antikrista, film jako diskuze na Facebooku.
Tenet – Paradoxy časové i životní, film za všechny peníze.
Seriály:
Jak na… s Johnem Wilsonem – Bezprostřední videodeník Newyorčana, který vtipnými postřehy a ilustračními záběry přibližuje duševní rozpoložení dnešní Ameriky.
Lenox Hill – Vtahující, empatický pohled do útrob jedné newyorské nemocnice.
Outcry – Výborně vystavěná, emocionálně hutná true crime dokusérie.
Filmy:
Gentlemani – Chytrá zápletka, vytříbené dialogy, originální stylizace herců, jak jak, skvěle hrajících. Guy Ritchie v plné síle zpět na trůně gangsterských komedií.
Neviditelný – Brilantně zrežírovaná hra s filmovými žánry, která od první do poslední minuty drží v napětí a přes provařený námět nápaditě překvapuje.
Moje učitelka chobotnice – Se srdcem na dlani zfilmované křehké sblížení dvou diametrálně odlišných živočišných druhů, s poetickým popsáním sjednocujících paralel jejich životních cest.
Filmy:
Tenet – Další Nolanův majstrštyk. Velkolepá akční jízda vyžadující vaší plnou pozornost, za kterou vás odmění unikátním filmovým zážitkem, který si s chutí znovu zopakujete. O film roku by šlo i v silnější konkurenci.
Na nože – Rian Johnson natočil nejen nejzajímavější Star Wars film tohoto tisíciletí, ale také dost možná nejlepší whodunit detektivku vůbec. Zábavné, promyšlené, strhující – stylová lahůdka, která uspokojí jak běžné diváctvo, tak i náročnější publikum.
Hlídka – Scenáristická hitparáda v umně propleteném a vypointovaném příběhu jedné noční šichty několika různorodých policejních hlídek z bulharské metropole. Druhý díl plánované trilogie je vybroušená pecka stejně jako první zářez v podobě tematicky spřízněného Directions – zaměřeného na taxikáře – a představuje lahodně namíchaný koktejl přirozených emocí, sociální kritiky a silných lidských osudů s akurátní dávkou vtipného odlehčení.
Seriály:
Westworld: The New World – Třetí série stočila příběh zcela jiným směrem. Chvíli jsem si musel zvykat, ale nakonec jsem podlehl. Vrcholným zážitkem byla epizoda Genre, která mi svou zvukovou a vizuální nápaditostí vzala dech.
Pán tygrů – Fascinující mix Kmotra a Výměny manželek z prostředí chovatelů velkých šelem.
Záhadné sídlo Bly – Nepohltilo mě to tak jako Dům na kopci, ale pořád jde o vypravěčsky solidní záležitost – tentokrát s větším důrazem na milostný příběh, ve kterém strašení hraje druhé housle.
Filmy:
Chlast – Na rozdíl od bratra neznám nudnější činnost než nekonečný small talk nad pivem v šenku. Zásadně objednávám, vzdor vymytému kávovaru, espresso s tonikem a odcházím... do biografu.
Bídníci – Viktor Hugo se rozešel s royalismem a císařstvím ve prospěch republiky a sociálního liberalismu, jenže ač dnes počet republik převyšuje počet monarchií, chudoba a sociální mizérie trvá. Na druhou stranu, dennodenní šlapání Bronxu v Matiční udělá z téměř každého policajta nácka v Harringtonu.
Sladký konec dne – Koprodukčně i tematicky evropský komplex (spíše než film), shrnout by se dal v krátkosti coby Itálie - Egypt 0 - 2 (za hosty dvakrát Mohamed Salah).
Filmy:
1917 – Úžasný nápad ponúknuť "vojnovú" snímku natočenú ako že bezprostredne bez strihu na jeden záťah, technicky brilantné prevedenie.
21 Bridges – Stále to šľape na plné obrátky, je na čo pozerať, herci to dobre ustoja, poteší že sú prestrelky prehľadné, dynamická kamera.
The Eight Hundred – Ďalšia smutná "vojnová" etapa, strhujúca okupácia Šanghaja v pompéznom heroickom boji o zachovaní národnej cti.
Seriály:
The Mandalorian (2. série) – Celá plejáda známych režisérov a hercov tomu dáva riadnu exkluzivitu. Dobrodružné príbehy dobre sypú, technicky takmer dokonalé zvládnuté, akcia ma grády, záver série excelentný.
Diova krev – Krásne krvavá Grécka mytológia. Je to kompaktné, celistvé, nabité akciou.
Vychováni vlky – Scottovci a ich venovanie pre fanúšikov Prometheusa ide doslova o nádstavbu pre daný "Alien" vesmír.
Seriály:
Little Fires Everywhere – Vynikající minisérie, která sice pracuje se spoustou motivů dobře známých (mysteriózní linka, zpřeházená chronologie a osvětlující flashbacky), mě ovšem zaujala především neokoukaným tématem vztahu mezi rodičem a nechtěným dítětem. Pečlivě budovaný příběh spolu se závěrečnou eskalací událostí ve mně rezonovaly hezky dlouho po skončení.
Hollywood – Nejnovější přírůstek do neustále se rozrůstající Murphyverse, aneb Zlatý věk Hollywoodu dle Ryana Murphyho. Ano, je pravda, že tentokrát se nejde nijak do hloubky, a seriál tak zůstává víceméně pěknou pohádkou pro dospělé, ve které láska a spravedlnost zvítězí nad lží a nenávistí, to by ale nebyl tvůrce AHS, kdyby si nepřichystal pár twistů.
I Hate Suzie – #metoo a rozklad osobnosti bývalé dětské hvězdičky a oblíbené herečky v přímém přenosu ve strhujícím podání Billie Piper. Suzie není dokonalá, lže a podvádí a oddává se neřestem jako každý jiný. Na způsob, jakým je za svoje prohřešky vláčená bahnem a opakovaně trestaná, se ovšem navzdory kolonce "komedie" mnohdy nekouká snadno. Jedno z mnoha trefných zrcadel dnešní společnosti.
Filmy:
Frčíme – Zajímavé spojení reálného světa, elfů a mytologie. Spolu s vtipným a (opět) dojemným příběhem na postavy i diváka ke konci příběhu čeká nejedno zajímavé zjištění. V mnoha ohledech klasický nerovná se ještě banální příběh.
Králíček Jojo – Svým pojetím pojmout nacismus a holokaust jako tragikomedii mi to trošku připomnělo Benigniho Život je krásný. Takhle se totiž na ty nácky musí jít, jak na ty staré, tak novodobé. S humorem.
Richard Jewell – Důležité společenské téma (jedinec pod palbou médií a státních úřadů), parádní obsazení, trochu staromilská forma, což ovšem není vůbec na škodu.
Seriály:
Herec – Taky jsem si nejdřív říkal, že příběhů o temných padesátých letech už bylo natočeno dost, než mi došlo, že to pořád není důvod nenatočit o těch stejných letech něco z jiného pohledu. Tenhle po technické a dobové stránce poctivý, v mnoha dějových zvratech však lehce nelogický seriál ukazuje, jak ošidné je vyjednávat s ďáblem.
sKORO NA mizině – Nejdřív přišel Pečený sněhulák, pak jsem zaregistroval šílené Tři tygry a na prahu druhé vlny si pustil tenhle seriál, o kterém jsem nevěděl nic. Vtipné je to extrémně, Štěpán Kozub to táhne a ostatní mu zdařile nahrávají.
Zrádci – Nekompromisní thriller, který dobře zobrazil drogovou problematiku, zrcadlící se v rodinách, tam, kde se základně vytváříme. Závěr nečekaný (báli jsme si ho připustit?), jen Davidových promluv do kamery bylo na sklonku už trochu moc a díl v léčebně drhl asi nejvíce, mnoho shod okolností nebylo věrohodných.
Filmy:
David Attenborough: Život na naší planetě – Tak tady asi není třeba komentovat proč je to jednička na mém seznamu. Dokumentární film, který svým přesahem a vizí budoucnosti zastiňuje vše, co v tento depresivní rok.
Mizerové navždy – Mizerové se po tolika letech vrátili a je to neskutečná akční pecka. Vtipné, svižné a skvělý nástupce předchozích dílů.
Vyproštění – Další akční pecka, která se Netflixu vážně povedla.
Seriály:
Jednotky vesmírného nasazení – Vždycky vtipný Steve Carell. Navíc neokoukané téma.
Vychováni vlky – Sci-fi, Ridley Scott a Travis Fimmel. Co víc tady dodat.
Barbaři – Výborná historická řežba.
Filmy:
Drahokam – Z rekta až do mozku. Po lopatě.
Chlast – Homer Simpson měl pravdu.
Mank – Mank má trochu podobný problémy jako já. Narozdíl od něj už toho Občana Kanea ale už nejspíš nenapíšu. A na žirafy budu chodit jenom do ZOO.
Seriály:
Poslední představení – "Hraješ basket?" Otázka, kterou jsem v životě se svými dvěma metry nejvíc nenáviděl, už mi nevadí.
Související novinky

Populární hvězdy si chtějí dát pauzu od herectví
Oblíbený herec Bryan Cranston (Perníkový táta, Trumbo) chystá velké změny ve svém osobním a profesním životě. Podle vlastních slov na Oscara nominovaný tvůrce plánuje v roce 2026, tedy přibližně ve… (více)

Oppenheimer bude nečekaně eRko
Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (více)

Sony slibuje nálož pavoučích spin-offů
Warneři mají svůj DC píseček, Disney zase vlastní tiskárnu na peníze jménem Marvel, a někde mezi nimi stojí studio Sony, které se zuby nehty drží svého jediného komiksového hrdiny a všech s ním… (více)

Will Ferrell jedná o roli legendy amerického fotbalu
Režisér David O. Russell (Fighter, Terapie láskou) se loni po sedmi letech od svého posledního snímku Joy pokusil o návrat s velkou ansámblovou novinkou Amsterdam. Snímek s rozpočtem 80 milionů… (více)

Třetí Deadpool vrací staré známé
Marvel Studios ve spolupráci s Ryanem Reynoldsem, Hugh Jackmanem a režisérem Shawnem Levym (Free Guy) už nějakou dobu pracuje na třetím Deadpoolovi. Pokračování populární eRkové superhrdinské série… (více)

Obchodník se smrtí se vrací
Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (více)

Nejskandálnější kniha současnosti?
Je výbušná, kontroverzní, očekávaná. Kniha Náhradník. Princ Harry v ní rozhodně nešetří svoji britskou královskou rodinu. Zároveň se snaží působit lidsky, vysvětlovat. Mimo jiné také to, proč s… (více)

Další posily pro druhého Gladiátora
Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (více)

McCartyho kultovní western se dočká filmové adaptace
Kultovní westernový román Blood Meridian neboli Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě z roku 1985 uznávaného spisovatele Cormaca McCarthyho se dočká jako teprve jeho čtvrtá kniha z… (více)

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky
O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila
Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou
Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)
Nejčtenější novinky

Zemřel herec Ray Stevenson
Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

Netflix zavádí příplatek za sdílení účtu
V loňském roce Netflix oznámil, že chystá určité změny týkající se sdílení účtů mimo jednu domácnost. No a ohlášené změny jsou konečně tady. Čeští předplatitelé Netflixu s tarify Standard nebo… (více)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené
Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (více)
Nejnovější novinky

Populární hvězdy si chtějí dát pauzu od herectví
Oblíbený herec Bryan Cranston (Perníkový táta, Trumbo) chystá velké změny ve svém osobním a profesním životě. Podle vlastních slov na Oscara nominovaný tvůrce plánuje v roce 2026, tedy přibližně ve… (více)

Festival Sziget nabízí desítky světových hvězd
Nádherný areál festivalu Sziget na ostrově uprostřed Budapešti bude letos hostit hvězdy jako Billie Eilish, Imagine Dragons, David Guetta, Macklemore, Florence and The Machine, Mumford and Sons nebo… (více)

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder
Režisér Bryan Singer byl dlouhý čas jedním z nejnadějnějších mladých tvůrců v Hollywoodu a jeho kariéra se zdála být neotřesitelná. Rodák z New Yorku se proslavil už začátkem devadesátých let svým… (více)