Král železa a smíchu Franta Kocourek (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2017, 52 min

Jiří Vondrák

Franta Kocourek (a.z.), Miroslav Donutil (vyp.), Rudolf Kovanda (a.z.), Bolek Polívka (vyp.)

Už jsem Brňákem dlouho na to, abych neznal reálie okolo Franty Kocourka. Tímto to tedy napravuji. Kromě profláklých a notoricky přehrávaných historek Donutilových jsem dosud neměl čest. Čest jeho památce. Unikátní záběry třeba s Bolkem.(30.8.2017)

Dokument o někom, koho jsem neznal a který dnešní genereaci už asi nic neřekne ani z dokumentů a repríz představení. A jelikož mají lidé už Donutila plné zuby, nebudou je bavit ani jeho historky, kde se občas zmínka o Kocourkovi objevuje. Rozhodně to ale byla zajímavá osobnost! * * *(20.4.2017)

Nevím tedy, jak někdo přišel na to, že Donutila mají lidé plné zuby, ale já dávám maximum. Dokument je totiž unikátní nejen hlasem vypravěče právě Miroslava D., protože Frantu Kocourka velmi dobře znal, ale také spousty archivními materiály. Především těmi zvukovými. Obrazových filmů, i těch soukromých a amatérských vidíme také dost. A pak vyprávění slavného herce, který hlasem provází, mám strašně rád. Uslyšíme tak několik historek, které se neoposlouchají. Konečně máme ucelený dokument o člověku, který se proslavil po své smrti díky Miroslavu Donutilovi a mnoho jsem ho neznal, přiznávám.(10.5.2020)

Je to moc pěkný dokument o brněnském silákovi, který by měli vidět i ti, kteří v Brně nežijí, protože takových lidí jako byl on, se moc nevidí. I když su brňák, tak o Frantovi jsem se až z tohoto dokumentu dozvěděl nejvíc informací. Možná proto, že nikdo z mého okolí to až tak neřešil a mí vrstevníci (25) dnes nevědí ani co je to hantec.. Jinak to většinou bylo jen něco málo z nějakých článků a později, když jsem narazil na "dvojdílný" pořad z 95' "Pořád se něco děje", tak tam jsem se o něm dozvěděl víc. I v tomto dokumentu bylo použito Donutilovo vyprávění právě z toho "Pořád se něco děje", jen byly i ty dané scénky taky zkrácené o vtipné momenty, což je škoda. I když to vyprávění z 95' znám, tak si ho rád občas pustím a vždy mě dokáže pobavit. Taky zde byly použité i pěkné staré záběry Brna, prolnuté fotografiemi a záběry z vystoupení Franty Kocourka. Jsem rád, že tu byl zmíněný i Rudy Kovanda, protože ten ve Frantově životě hrál taky velkou roli. Vyprávění Bolka Polívky a Miroslava Donutila bylo pěkné. ----- Co víc dodat.. Tento dokument opravdu doporučuji shlédnout, je vážně pěkně udělaný.(14.1.2019)

Podobnost s povahou i vzhledem Dzurilovi... Velcí kluci...(18.4.2017)