Parazit

• Jižní Korea Gisaengchung (více)

Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (SnowpiercerOkja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction. (Aerofilms)

tehol

vtipne dost, ale aspon o pul hodiny by to sluselo zkratit.. o nejakem presahu se moc neda mluvit, klouze to po povrchu ()

majorzeman13

Skvělá černá komedie +sociální rozdíly + jak se čtyřčlenná rodinka nasáčkuje k bohatému byznysmenovi. K tomu si připočtěte míchání žánrů drama,thriller,komedie a cool finále na zahradní oslavě..... Parádní ! Bravo ! Kamera je též povedená ! PS: Vřele doporučuji ! Tento filmový počin by měl vidět každý fanoušek ! ()

AnnaSophia

Jít do kina na slepo byla tentokrát investice k nezaplacení. Film, který mě po hodně (hodně, hodně!) dlouhé době upřímně zaujal, překvapil, pobavil, dojal a co víc - donutil přemýšlet. Navíc oceňuji i zpětně zhlédnutý trailer, který je vskutku decentní a současně lákavý. Opravdu doporučuji náročnějším divákům. P.S.: Nenechte se mýlit škarohlídy, co pindají na druhou polovinu filmu. Je to jako skládačka a krásně zapadá. ()

karelhura

Rodina vyčuraných chudáků už chce být rodinou vyčuraných boháčů a k tomu se přidává spousta bizardních situací, inu dobré. ()

velvet_

Prva cast filmu mi prisla ako typicka azijska romanticka komedia. Dokonca si myslim, ze keby sa to seklo niekde cca v strede mohlo by to mat aj alternativny zaver. Druha cast uz tak komicka nebola a pravdu povediac sa mi aj trocha zdvihal zaludok. Kamaratka to prirovnavala k Pulp Fiction. V kazdom pripade film rozhodne nudit nebude a nezapadne do sedeho priemeru ostatnych, s detmi by som sa na neho ale nepozerala. ()

BranuliQ

Uff! To bola teda jazda. Toto je presne ten typ filmu, kedy by človek po prvých minútach nikdy neuhádol, ako to celé dopadne. Majstrovsky napísané! Scenár treba naozaj tesať do kameňa pretože takú pestrú kombináciu žánrov som jakživ vo filmoch ešte nevidel. Prvá polovica mi svojim skvelým humorom odpálila bránicu, zatiaľ čo v tej druhej pomaly ale isto prituhovalo až sa postavy ocitnú v takej situácii, z ktorej naozaj niet východiska. Najlepšie je ale to, že film predostruje prakticky všetky súčasné spoločenské problémy a to tak chytro, že to v žiadnom prípade nevyznie samoúčelne. A verte mi. Tí, ktorí si myslia, že kórejčinu neznesú vedzte, ten film je tak chytľavý, že si po čase ani neuvedomíte, akým jazykom postavy hovoria. 95% ()

Euphorion

Velké zklamání. Kdyby to skončilo v polovině, dal bych 4*. Skvělý námět, mohl z toho být výborný film. Kvůli druhé polovině je to ale slátanina přitažená za vlasy. ()

Zaks

Typicky kórejsky rozvláčna a riadne absurdná komédia. Zaujimavý príbeh dvoch rodín, ktorých osudy sa navzájom nezvyčajne prepletú. Niektoré hlášky a scény zrejmú vojdú do histórie, „Nemáme wifi, susedia zmenili heslo“. ()

sKralicek

Musím se přiznat, že jsem šel na tento film hlavně kvůli mediální masáži a měl jsem tak i velké očekávání, což mi v konečném důsledku velmi uškodilo. Jedná se jistě o zajímavý počin, který bych doporučil, ale asi ne do kina. Více by mu slušela televize, i když je krásně natočený. První polovina buduje napětí a divák stále čeká kdy se začne něco dít. Jakmile se začne něco dít, tak si divák říká "to je všechno, nebo se stane ještě něco a nějak více se to rozjede?" a ke konci si už rezignovaně říká jen "WTF". Po filmu pak nevíte, jestli jste zklamaní, jestli se vám to líbilo, nebo jestli byste si to pustili ještě jednou. Já osobně bych si to už znovu asi nepustil, ale pěkná jednorázovka. ()

Tempter

Už to tady někdo napsal, jihokorejský Tarantino. Za mne (či pro mne) si dovolím upřesnit, jistá podobnost by tu byla, ale na rozdíl od posledních dvou Tarantinů je tento film zábavný po celou stopáž a finále je logickým vyústěním celého filmu a ne pouhou křečí, která má zachránit předchozí dvou hodinovou nudu. JJ, já tušil. že to podivné šimrání v žaludku od prvních záběrů není jen tak... Velké a příjemné, dá-li se takto říct, překvápko! ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (více)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (více)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů