Voyager: Nejzazší hranice

Emer Reynolds

Emer Reynolds

Kate McCullough

Ray Harman

Lawrence M. Krauss, Carl Sagan (a.z.)

Clare Stronge

Tony Cranstoun

Dokumentární kronika vesmírného programu sond Voyager od přípravy, návrhu, cílů a nákladu na palubě přes start a úžasné záběry Jupitera, Saturnu, Uranu, Neptunu a jejich měsíců až po téměř současnost, kdy sonda Voyager 1 vstoupila do mezihvězdného prostoru, kde je jediným lidmi vytvořeným objektem (dokud se tak daleko nedostane i Voyager 2). Dvě hodiny plné slavných techniků i astrofyziků utekly jako voda.(21.3.2018)

Veľmi poučný a veľmi zaujímavý film o dvoch asi najvýznamnejších vesmírnych sondách minulého storočia. Veľkú časť filmu tvoria hovoriace hlavy, ale sú to tak zaujímavé veci, že som hltal plnými dúškami. Veľká pozornosť sa venuje zlatej doske obsahujúcej hudobné nahrávky, ľudské hlasy a fotografie, aj keď tá nemá veľký vedecký význam pre súčasnosť. Je na nej aj detská nahrávka Sagana, syna Carla Sagana, jedného z vedúcich pracovníkov misie od jej počiatku. –––– Představte si, že žijete na planetě, která je tak žalostná, že vám může nabídnout jenom 90 minut dobré hudby. –––– Jako první jsme vypustili Voyager 2, což dovádělo novináře k šílenství.(22.7.2018)

Zajímavý dokument, který se pohledem jedné družice, jež se dávno dostala tam, kam se žádná jiná ještě nedostala, ukazuje život na planetě Zemi z pohledů specialistů, kteří zde prezentují svoje názory. Rozhodně je to film o tom, jak se vám mohou rozšířit obzory toho, co všechno chce a může člověk dokázat.(1.4.2018)

Dostal jsem od kamaráda doporučení na skvělej dokument. I zmýlil jsem se v důvěře. Pokud totiž řeknu, že to je skvělej dokument, tak si představuju něco o DOST lepšího! Tohle bylo udělaný veskrze průměrně, místy až podprůměrně... Strašně se tam skáče od jednoho tématu k druhýmu (příšerně ale), je tam málo vizuálních informací. A často, když tam jsou, tak jsou spíš jako takovej divnej dramatickej balast, taková rádoby výplň, aby z toho udělali dvouhodinovou záležitost. Kupodivu to je docela dobře střižený do hudby, tam nějaký nápady jako jsou no ale celkově je to příšerně ukecaný. Což jako jo, to dokumenty bejvaj 😀, ale tohle bylo ukecaný tak, že máš chuť si to pustit na pozadí, nekoukat u toho vůbec na obraz vůbec a asi bys o tolik nepřišel (ne vždycky, ale často). Krom toho je to ukecaný ne úplně důležitejma informacema, spíš takový emocionální zvracení dost často. Na řeči typu "no jo, chudák Uran, von nebyl tak fotogenickej, chudák Uran 😞 chudák Uran 😭" fakt zvědavej nejsem... Tematicky se mi to líbilo, něco jsem se dozvěděl, to jo, ale "skvělej dokument" to není ani omylem.(24.3.2020)

Nádherný a velice obsáhlý dokument o největší sondáži skrz náš sluneční systém. Trochu spadnou grády po přeletu Jupitera a Saturnu, ale kdo by se zlobil, jsou to přecejenom králové naší malé soustavy. 90% https://flanker.webnode.cz/astronomie/mimozemske-civilizace/zlata-deska-voyageru/ -- seznam písní k poslechu ze zlaté desky Voyageru.(25.3.2020)