Fleuve noir

Black Tide

Thriller

Francie, 2018, 113 min

• Marigold

Opilý Colombo Vincent Cassel se potácí od panáka k panáku, umaštěně zpovídá srandovně slizkého Romaina Durise a Erick Zonca půjčuje lidem levněji a s klidem, bohužel nemá ani základní představu, jak se graduje a staví detektivka.(16.2.2018)

Ne tak výpravná a “akční” jako současné skandinávské detektivky, vůbec není potřeba jí vidět v kině, ale ve vtažení do děje stejně dobrá. Black Tide, odehrávající se v policejní kanceláři, pár bytech a v lese, stojí na dialozích, drobnokresbě zajímavých postav a jejich neokoukané interakci. Na neuchopitelném Durisově učiteli a zase další superkreaci Cassela coby výstředního detektiva-alkoholika. Až do poslední chvíle nevíme, jakou roli sehrává v případu která postava. [Sitges FF](6.10.2018)

Podľa mňa podceňovaný film, príde mi, že režisér zámerne upriamuje pozornosť na prechlastaného policajta, ktorý si ide svoje ako pitbull s klapkami na očiach, v jeho terči sa nachádza len slizák učiteľ so záujmom o chlapcov, syn prepitého policajta nebude s podobných dôvodov nositeľom rodinného génu a to ho štve k nepríčetnosti. Cassel príde k vylúšteniu hádanky "čo sa to vlastne stalo so zmiznutým chalpcom" ako slepé kura k zrnu. Na jeho postave sa mi páčilo, že ho jeho policajný čuch sklamal. Najviac ma šokoval maminkin komentár, že sa jej dcére ockova "láska" páčila, že s jej postihnutím to môže byť kľudne pravda.(9.8.2019)