Střídavá péče

• Francie Jusqu'à la garde (více)

Myriam a Antoine Bessonovi se rozvedli. Syna Juliena dostala do péče matka, která se jej snaží chránit před jeho otcem, o němž tvrdí, že je agresivní. Antoine však prosí o střídavou péči svého syna. Julien je svědkem stupňujícího se konfliktu mezi jeho rodiči a je donucen jít na hranici svých možností, aby zabránil tomu nejhoršímu. (Artcam Films)

hanca.uh

Střídavá péče neboli zde domácí násilí, které někteří lidé bohužel zoufale skrývají, je ošemetné závažné téma. Tady ve filmu to bylo zpracované dobře, celkem přirozeně a netrhaně, s vygradovaným koncem šíleného exmanžela (za který dávám o jednu hvězdu víc). Ale jinak nebylo koukání na film až tak dramaticky napnuté, jak jsem asi očekávala, chybělo mi tam takové to....něco k tomu, co by mě usadilo. Tohle téma se objevilo i v seriálu Sedmilhářky (Celeste), v drsném řeckém filmu Miss Violence (a nebo vlastně i mnou nedávno čtené knize Poslední paní Parrishová) - v těch filmech je to opravdu silné a psycho a s láskou je všem doporučuji:-)) - prostě když už "nářez", tak teda pořádný, ať zůstavá v hlavě ještě dlouho poté. 3+1=4 hvězdy. ()

Capri2016

Veľmi civilne zahraná dráma, ktorá 75% vyzerá, že sa skoro nič nedeje. Ale mne už od prvého dejstva na súde bolo jasné, že sa jedná o domáce násilie. Bolo to jasné z vystrašeného výrazu tváre manželky a matky a kontrolovaného správania manžela a otca. V mojom okolí jedna priateľka zažila domáce násilie a každá taká skúsenosť aj keď sprostredkovaná zamrazí a preto aj tento film som od začiatku pozerala s ťažobou na hrudi a očakávala som ako tento príbeh násilia v rodine skončí. V podstate brilantný scenár, kde sa dramatický výraz odráža v tvári hlavných predstaviteľov - matky, otca, syna aj dcéry. Výborné obsadenie všetkých hlavných aj vedľajších postáv. Tento príbeh bol porozprávaný z pohľadu syna, kde na začiatku nechápeme prečo sa vlastne bojí otca, ktorý na začiatku vyzerá ako prísny rodič, ktorý sa len nepohodol s matkou, ale inak nám pripadá normálny. Ako príbeh graduje, narastá aj strach syna z toho ako sa zvyšuje agresivita otca a odhaľuje sa jeho pravá tvár. Minimalistické, ale veľmi účinné. Dráma, ktorá sa vám dostane pod kožu! A takéto filmy treba točiť, lebo takýto neduh - domáce násilie v spoločnosti existuje, len väčšinou zostáva pod pokrievkou v rodine a preto sa o ňom toľko nevie a nehovorí ako by sa malo. ()

ragtime

Veľmi silne a vťahujúco natočené. Kto si už nejaký ten partnerský kolotoč zažil, tak by film mal asi vynechať, lebo nebude mať dobré spanie. Život je v podstate jednoduchý kolobeh. Sii vychovávaný zlým človekom? Veľmi pravdepodobne sa z Teba zlý človek aj stane. ()

remotrumpet

Aká matka, taká Katka, taký syn v tomto prípade neplatí vôbec..., alebo keď Ivan T. z Prešova ide vyznávať lásku bývalej rodine s gulovnicou. Inak je to STŘÍĎAVÁ P_ČE. ()

Batyskaf

Trochu jako v Dunkerque, asi ve Francii zrovna stávkovali hudební skladatelé, s podobným "rád bych unikl, ale nemůžu" pocitem. Často odporné prostředí stísněných paneláků, chrochtajícího pick-upu a mlaskajících/frkajících lidí, v televizi by to asi tak nevyniklo. Hodnotím spíše kladně, ne vždy musí být film líbivý na pohled, aby zaujal. Každopádně jeden z těch, který se vryje do paměti. ()

Portyc

Ačkoli se to v češtině jmenuje Střídavá péče, tak ten film o střídavé péči vůbec není. Ta už dávno probíhá a předávání syna otci celkem bez problému funguje. Potíž je v tom, že matka tají, kde sama s dětmi bydlí a styk s otcem omezuje jen na předávání a vracení syna. Takže jen sledujeme otce magora, který se sveřepě snaží zjistit bydliště matky, což vyvrcholí jeho naprostým excesem. Škoda, že děj začíná až v momentě, kdy jsou oba rodiče odloučeni, probíhá rozvod a matka se s dětmi před otcem skrývá.  Namísto nudných pasáží, kterých je tam dost, by bylo lepší vidět, jak se manželství začalo rozpadat a co odloučení předcházelo. Sledovat, jak se z asi jinak slušného a bezúhonného člověka, postupně klube psychopat, kterého nakonec zavrhnou i vlastní rodiče, by určitě nenudilo tak, jako jeho neustálé a nudné šmírování, aby odhalil, kde jeho bejvalka zrovna bydlí. ()

patho666

Dráma s poriadne znekľudňujúcou atmosférou a parádne prepracovanou psychológiou postáv pomaly plynúca k hutnému finále u ktorého sa zabúda aj dýchať. ()

Zlatý lev z Benátek udělen

Zlatý lev z Benátek udělen

09.09.2017

74. ročník filmového festivalu skončil a je znám nový nositel prestižního ocenění Zlatý lev. Stal se jím Guillermo del Toro za svůj film The Shape of Water. Stříbrný lev a Velká cena poroty letos… (více)