The True Cost

Velká Británie / Francie / Itálie / Bangladéš / Uganda / Čína / Kambodža / Dánsko / Haiti / Indie, 2015, 92 min

Dokument o oblečení, které nosíme, o lidech, kteří ho vyrábějí, a o vlivu tohoto průmyslu na náš svět. The True Cost nás nechá nahlédnout za oponu a ukáže nám příběhy a fakta, o kterých se nemluví. Jaká je skutečná cena našeho oblečení? (evanka)

hazdrova

Tento film sa ťažko pozerá, tak ako sa ťažko pozerá na realitu. Vyspelé krajiny si nechcú priznať, ako zneužívajú tento systém. Dúfam, že každý, kto si toto pozrie, zostane na pozore a otvoria sa mu oči. Sme nielen to, čo jeme, ale aj to, čo si obliekame. 4* ()

dragon'88

Ocenujem hlavne kvoli odhaleniu problemov na pozadi, hlavna tema je len akysi hura-aktivizmus. Ad systemove alebo riesenie platov - co by ste dosiahli? Zvysite ceny, znizite dopyt, zvysite plat ako dosledok, ale znizite pocet pracovnych miest lebo nie je potrebne tolko vyrabat. Jedine riesenie je aby kazdy konzument nebol debil, to by ale prislo o job este viac ludi, no aspon by si tak nezasierali zivotne prostredie. Ten problem, ze nebudu mat co robit tam ostane, nech uz je riesenie akekolvek. ()