foto

Cindy Crawford

  • nar. 20.2.1966 (54 let)
    DeKalb, Illinois, USA

Biografie

Už asi nikdo nespočítá, kolik krásných a úspěšných modelek se na sklonku své kariéry pokusilo přehodit výhybku a stát se stejně úspěšnou herečkou. Že to není vůbec snadné, a že božské tělo, krásná tvář i zářivý úsměv k Hollywoodským výšinám nemusí stačit, dokazuje životní příběh jedné z nejslavnějších a nejžádanějších topmodelek 80tých a 90tých let Cindy Crawfordové.

Ta se narodila 20. února 1966 v DeKalbu v Illinois v USA elektrikáři Johnu Crawfordovi a bankovní úřednici Jennifer Sue Walker Crawfordové. Její bratr zemřel ve čtyřech letech na leukémii, což ji ovlivnilo jak v dětství, tak i později coby úspěšnou modelku, když se rozhodla využít své slávy k propagaci charitativních akcí. Když byly Cindy osm let, její rodiče se rozvedli, což ji v dětství dost trápilo. Než se rozhodla pro dráhu modelky chodila jako mladá na brigády, hlídala děti a uklízela za 15 dolarů denně. A právě její fotka z jedné z brigád uveřejněná v novinách, ji přesvědčila, že vypadá sakra dobře, aby to ve svých 16 letech zkusila jako modelka.

Prvním Cindinými úspěchem byla účast ve finále prestižní soutěže agentury Elite, Look of the Year. V roce 1984 odmaturovala na střední škole a dostala se na Northwester University. Avšak dlouho vysokoškolačkou nebyla, neboť se již naplno rozjela kariéra modelky, a tak se v roce 1986 přestěhovala do New Yorku. Pak následoval raketový vzestup i pozice jedné z top modelek společně vedle Lindy Evangelisty, Claudie Schiffer, Christy Turlington či Naomi Cambell. V roce 1988 se pak stává první top modelkou, která pózuje nahá pro pánský časopis Playboy, což krom několika málo stamilionů mužů na světě upoutalo i hudební stanici MTV, jenž ji nabídlo smlouvu na módní show HOUSE OF STYLE (1989 – 1995).

12. prosince 1991 si tehdy nejkrásnější žena světa bere za muže nejkrásnějšího muže Hollywoodu Richarda Gerea a vytvoří spolu nejkrásnější pár vesmíru... vydrží však spolu jen čtyři roky, poté se v roce 1995 rozvedou a Gere raději odjede meditovat do Tibetu. To už však přichází Cindina první velká filmová příležitost po boku Williama Baldvina v akčním filmu JAKO ŠTVANÁ ZVĚŘ. Film, který stál 50 milionů a vydělal jen 11, byl i přes marketingovou masáž propadák a ani kritici ji moc nepochválili. A tak Cindina první velká filmová role, byla i rolí poslední. Objevila se sice potom ještě v dalších snímcích, ale tam již hrála buď samu sebe, nebo to byly jen drobné štěky.

Po rozchodu s hercem Richardem Gerem se hovořilo o jejím vztahu s Robertem de Nirem, či Valem Killmerem. Rybník všem, však vypálil dne 22. května 1998 Rande Gerber, který se se Cindy oženil a v současné době s ní má dvě děti.

Z "PetrPan2" L

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2014 Off Camera with Sam Jones (TV pořad)
2013 Ok! TV (TV pořad)
2012 Ricki Lake Show, The (TV pořad)
2010 Postavte se rakovině (TV pořad)
2005 UFC 52: Couture vs. Liddell 2 (TV pořad)
2004 Fashion News Live (TV pořad)
1997 The View (TV pořad)
1994 Howard Stern (TV pořad)
1993 1993 MTV Video Music Awards (TV pořad)
The 65th Annual Academy Awards (TV pořad)
1992 The 44th Annual Primetime Emmy Awards (TV pořad)
1990 Tonight Live with Steve Vizard (TV pořad)
1987 Seitenblicke (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)
Wetten, dass..? (TV pořad)
1976 Tecuko no heja (TV pořad)
1975 Good Morning America (TV pořad)

Fanoušci tvůrce