poster

The True Cost

Dokumentární

Velká Británie / Francie / Itálie / Bangladéš / Uganda / Čína / Kambodža / Dánsko / Haiti / Indie, 2015, 92 min

Režie:

Andrew Morgan

Scénář:

Andrew Morgan
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Narciska
  ****

  Dokument je pojat bombasticky a tudíž fakta podává nejspíš velmi jednostranně. Lze to však v klidu přejít, protože dokument pojednává o něčem, co je na jedné straně zeměkoule nablýskané a na druhé straně světa ubožejší než odpad, kteří obyvatele té bohatší části vyprodukují. Děsivost spočívá v jeho plíživé síle, v jeho neviditelnosti a v tom, že se na tom vlastně podílíme všichni. Je toho však mnoho, co se dá dělat, třeba pochopit, že nákup nových a nových kousků oblečení je jen chvilkovou radostí či přestat nakupovat v H & M a Zaře, to si říkám, zatímco hledám udržitelné oděvní značky dostupné na místním trhu... Víte-li někdo, poraďte..(23.9.2017)

 • grogodil
  ****

  Ďalší z rady dokumentov o tom, ako konzumný kapitalizmus v nejakom priemyselnom odvetví bezohľadne devastuje všetko, čoho sa dotkne, od prírodných, cez ľudské zdroje. Je to síce rovnaká pesnička s rovnakým posolstvom a vyznením, videným niekoľkokrát už v X iných dokumentoch, no to nijak neznižuje kvality a výpovednú hodnotu The True Cost.(26.10.2015)

 • dragon'88
  ***

  Ocenujem hlavne kvoli odhaleniu problemov na pozadi, hlavna tema je len akysi hura-aktivizmus. Ad systemove alebo riesenie platov - co by ste dosiahli? Zvysite ceny, znizite dopyt, zvysite plat ako dosledok, ale znizite pocet pracovnych miest lebo nie je potrebne tolko vyrabat. Jedine riesenie je aby kazdy konzument nebol debil, to by ale prislo o job este viac ludi, no aspon by si tak nezasierali zivotne prostredie. Ten problem, ze nebudu mat co robit tam ostane, nech uz je riesenie akekolvek.(25.3.2016)

 • kaylin
  ****

  Každý film, který na tuhle problematiku bude upozorňovat, se mi bude líbit, protože se prostě jen ukazuje, jak pokrytecký je ten náš krásný svět. Když člověk vidí ty nanynky na YouTube, jak si kupují něco, co ani nechtějí, jak jim to ani nesluší a jak je to všechno prostě jen oblečení, diví se, proč vlastně někteří lidé žijí a co je smyslem toho jejich života. A jestli to vlastně celé má smysl. Kéž by se něco změnilo.(22.7.2015)

 • Pajky3
  ****

  Dokument, který dokonce přichází i s jakýmsi nástinem řešením, ale zároveň také s vědomím, že to řešení nemá šanci uspět. A tak jako obvykle pobouří a rozčílí lidi, kterým je téma blízké a zajímá je, avšak bez možnosti něco změnit. Proti těm "zlým" se totiž hrozně špatně bojuje pouze s používáním sluníčkové metody. Ve spoustě věcí je třeba změnit systém, ale ti, co ho vedou o to nemají zájem.(15.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace