Během rodinné dovolené na Aljašce začne vědec Roger Summers zkoumat migraci ptáků. Díky tomu narazí v lese na několik zdechlin zmrzlých na kost. Protože si neví rady, vyhledá enviromentalistu Tima Hughese, který odešel do ústranní, když se jeho varováním před celosvětovými smrtícími mrazy vysmáli všichni ostatní vědci. Roger přesvědčí Tima, aby mu pomohl studovat nový, tajuplný přírodní fenomén. Společně se jim podaří odhalit, že Timovy předpovědi byly pravdivé a došlo na nejhorší. Mráz je čím dál silnější. Nepotrvá dlouho a pokryje celou planetu. Lidé umrzají po pouhých několika minutách strávených venku. Jedině Roger dokáže zachránit svou rodinu, město i celý svět. Čas běží. A venku číhá smrtící mráz. (TV Prima)

Bozvav

Docela v pohodě televizní film, ve kterém sice bylo docela dost fyzikálních nesmyslů ( ale to je téměř v každém katas. filmu), trocha nezbytného patosu (to je také všude), ale i překvapivě to ndopadlo pro většinu zúčastněných nijak dobře, za čož dávám jednu hvězduli navíc. Efekty dobré, děj odsýpal, na televizní poměry překvapivě dobré. Za mne 55%. ()

kaylin

Jasně, že to je špatný film, ale kdo od tohohle očekává, že se bude jednat o nějaký spektákl, asi neviděl žádné béčko, céčko, respektive déčko. Co se ale musí nechat, to je skutečnost, že díky takovým filmům vyniknou kousky jako "Den poté". Emmerich točí béčka, ale aspoň to opravdu umí. Tohle dobré není. ()

Lanark odpad!

Zázračný film, kde na sebe nenavazují žádné dvě po sobě jdoucí scény a všechny postavy se chovají, jakoby po každé klapce prošly lobotomií a zapomněli kde jsou, co se kolem děje a co mají dělat. Triky odpovídají úrovni filmu. Bral bych, kdyby to byla studentská pocta oblíbeného žánru. Takhle bych ten film zamknul u ledu a už nikdy nerozmražoval. ()

Lacike

Nie je to oveľa debilnejšie ako pecky od Emmericha, ale chýba tomu tak 200 mega na to, aby tie voloviny boli guletrhajúco znázornené. Prvá polovica filmu je komorná a lacné CGI sa naplno začnú prejavovať až v druhej polke. Tá debilita filmu ma nijak extra neiritovala, čo je vlastne škoda, lebo to bolo iba konštantne nudné. Ako hovorí miestny MPík. Videl som aj väčšie sračky. 3/10. ()

MickeyStuma odpad!

Pokud se někdo drží známého hesla -Je zima já v ruském filmu-, ohledně tohoto snímku by měl toto zažité mínění přehodnotit. Mockbuster používající námět ekologického velkofilmu Rolanda Emmericha 'Den poté' (2004), dle stejně zažité šablony, tedy ničím překvapující a jen se svorně řadící vedle obdobných a kterých už není zrovna málo. A tak tu máme další rodinu snažící se někde na severu přežít útoky setsakramentsky rychle postupujícího a naprosto nepředvídatelného mrazu. Jen se ví, že je to důsledek klimatických změn, se kterým se již nedá nic dělat. Logiku tu samozřejmě nenajdeme ani mikroskopem, takže absurdnosti všeho možného i nemožného na divácké vnímání útočí v plné síle. Divák musí totálně vypnout, aby si snímek užil snad jen jako prosťounkou zábavu na vyhnání nudy. Tohle není bída z nouzí, tohle je televizní nízkorozpočtová katastrofa s velkým K. ()