Midnighters

Julius Ramsay

Julius Ramsay

Scénografie:

Alison Melillo

Príslovie hovorí, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Čo ale robiť v prípade, keď pár minút po polnoci zrazíte autom neznámeho muža, ktorý po chvíli prestáva javiť známky života? Presne to sa stane Lindsey (Alex Essoe) a Jeffovi (Dylan McTee). Táto udalosť je len prvým náznakom toho, že Nový rok pre nich bude katastrofálny. - Velmi podarený hororový thriller, ktorému nanešťastie v druhej polovici dochádzajú nápady a ku koncu ma všetky tie kombinácie a zvraty prestávali baviť. Tak sympatické a realisticky napísané postavy som už dlho nevidel, lenže expozícia je príliš krátka a preto tam nejaký silnejší záujem z mojej strany nevznikol. Každopádne Alex Essoe spravila medzi hororovými herečkami v posledných rokoch asi najväčší pokrok a z neistej dámy v Starry Eyes sa stala žena, ktorá zahrá čokolvek a pôsobí pri tom prirodzene. Keď som The Neighbor, v ktorom hrala v podstate totožnú postavu, dal štyri, tak tu to nechám za silnejšie tri. Tvorcom mojich oblúbených hororových seriálov sa ich celovečerný debut podaril. + Alex Essoe + herec z Annabelle a Annabelle: Creation + herec z The Exorcist(2.3.2018)

• Morholt

Zápletka zase nebyla tak úplně špatná, byť by chtěla v některých aspektech dopilovat, ale to bylo nakonec úplně jedno, protože režie byla vyloženě fušerská. Pár lidí s patentem na idiotské chování trdluje po baráku. Občas se zableskně na lepší časy (hřebíky) a Alex Essoe také není úplně marná, ale to je sakra málo. No a závěr rejža pochopitelně zvojtil. Bída s nouzí. 15%(22.9.2018)

ak cakate horor budete sklamany, ale je to velmi dobry thriller s dobrym scenarom co udrzal moju pozornost od zaciatku do konca.(26.3.2018)

No čekal jsem tedy větší průser. O horor se nejedná ani náhodou, je to čistokrevný Thriller. Film drží nad vodou sympatické obsazení, včetně celkem pěkných dvou sester a docela mě to drželo i hezky v napětí. Čekal jsem ale více krvavých scén, dojde "pouze" na zatloukávání hřebíků do nehtů. Na jedno zkouknutí je to ok. (68. hodnocení)(18.10.2018)

Jeff a Lindsey sa tesne po polnoci trošku podgurážený vracajú z osláv Nového roku a neďaleko domu premastia neznámeho muža. zoberú ho so sebou a keď to vyzerá, že nešťastník to má už za sebou, ukryjú ho v garáži. Keď príde domov sestra Lindsey, zdanlivá mŕtvola ožije a ona ju odkrágľuje po druhý krát, tentokrát už definitívne. Ale problémy sa ešte len začnú. Komorný thriller snažiaci sa ísť v stopách Frago či Simple plan. Celý film je v podstate kauzálnym reťazcom, ktorý od začiatku speje k nevyhnutnej rodinnej konfrontácii. Samozrejme, ako to v takýchto snímkach býva, rozhodnutia postáv sú väčšinou zlé a horšie, všetko sa zamotáva a komplikuje, každý má svoje tajomstvá, motivácie a minimálne malé klamstvá a za všetkým stoja peniaze. Najsvetlejším zjavom celého filmu je Ward Horton (scény s Alex Essoe sú top momentami celého filmu), ktorý si svoje vystúpenie užíva naplno, ale aj zvyšok hercov podáva solídne výkony, čim sa dá preniesť aj cez pasáže, ktoré scenáristovi príliš nevyšli.(2.11.2018)

• - Bratia Ramsayovci sa inšpirovali príbehom, ktorý čítali v novinách. Písalo sa v ňom o žene, ktorá zrazila bezdomovca a ukryla ho vo svojej garáži, kde časom vykrvácal. (Marceloo)