Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

Tarlom

Škoda stupidně otevřeného konce. Takhle to nakousne pár témat, která v podstatě nikam nevedou. Když o tom tak přemýšlím, připadá mi to spíš jako sled myšlenek, které ale nejsou dotažené do konce a jsou spolu jen chatrně pospojovány. ()

Welington

Blomkampův rukopis se stává zřetelnějším, jasnějším a dnes je jeden z předních a nezaměnitelných, což oceňuji. Rakka je klišé s jakým jsme se mohli setkat už nespočetněkrát, ale nemění to nic na faktu, že je to strhující, akční a vizuální podívaná, která se rozjíždí přesně v momentě, kdy potřebuje. Žádné zbytečnosti, kterými ostatní snímky oplývají, jen skok přímo do toho pravého. ()

Rumplcimprca

Thle kraťasy jsou dvousečné a popravdě nevěřím, že by námět vydal na originální fil. hvězdičky hlavně za Sigourney a za to, že pan Blomkamp má už dost vyhraněný a poznatelný styl (pej se tomu říká trejd mark:)... ()

Norrek

Give that man a cookie!  První Blompkampův kraťas, který jsem viděl a zůstává pro mě tím nejlepším. Tohle téma by mělo dostat celovečerák. Ale ostatně, co z ostatních kraťasů taky ne. ()