Selský rozum

(festivalový název)

Sedliacky rozum

Dokumentární

Česko, 2017, 73 min

Patočka vs. Babiš. Místy neuměle amatérské. __ Agrofert to má strašně těžký. Tolik majetku a zodpovědnosti. K tomu ty půjčky od bank za 30 miliard! Je logické, že při takových závazcích se ze zisku nemůže vyplatit ani koruna na dividendách (proč platit navíc 15% daně?). K tomu ještě daň z příjmu, kterou by měl při tržbách 166 miliard odvádět. To vám pak v rámci optimalizace vychází jediné. Propustit řadu předražených zaměstnanců a nabírat agenturní, kteří se jako jediný dokážou střízlivě ohodnotit na 70 Kč za hodinu. Střízlivě ohodnocen byl i pan Babiš, kterému se díky mzdě z Agrofertu (a prodeji akcií "sobě samému"!) válelo na účtě nepotřebných 1,5 miliardy a on si mohl pořídit korunové dluhopisy společnosti. Jen ty zachránily společnost před úpadkem a ta je mu tak vděčná, že mu každý rok pošle nějaké ty drobné zpět na úrocích. Nedaněných samozřejmě. V roce 2016 to byly drobné ve výši 180 miliónů. Toho si na účtu ani nevšimnete.(29.9.2017)

• Brtniik

No, to jsem zase jednou mrkal na drát! Pravda je jak známo nepoznatelná, ale i kdyby realisační team vše dokonale vyinvestigoval, neujistili by mne, že vše zjištěné je pravda pravdoucí. K paní spolurežisérce Piussi ČSFD v první větě uvádí: „...spolupracuje s divadlom Stoka“. No, právě... Ani pan redaktor u mě moc důvěry nepobral. Rozezlený intelektuál, ze kterého přímo cáká zášť proti AGROFERTU. Tahat na natáčení s sebou dítě? Že by maměnka nenašla někoho spolehlivého, kdo by jí robě pohlídal? Že by to byla nějaká nešťastnice? Celý team pak popováží pan poškozený a zneuznaný zemedělský podnikatel... Zajímalo by mne kterak vykázal PHM za jízdy s novináři... Nevím, jak by se takovýto team mohl dopracovat základní objektivity. Dojalo mne domlouvání se kterak „vypátrat“ původ nákladu v kamiónu!... A ejhle, šlo to sáze, než tvůrci předpokládali. Ostatně nenatočili (pokud jsem viděl) co vlastně stálo na nálepkách jisto jistě ošklivého zboží v kamiónu. Jo, vzrušení nejspíš převálcovalo úsudek a rozklepalo ruku kameramanovu. Doufejme, že v jiných otázkách učinili objektivnější závěry a nepropadali svým domněnkám a představám. Natočeno mátožně a nejspíš neobjektivně a tak by dílku slušel „odpad“, ale dám jednu hvězdu. P.S. 1: Fascinuje mne, jak všichni do pana Babiše skáčou. Škoda, že se stejnou energií nebojují za rozumnější zákony. Škoda, že se nikdo nezmíní, že AB panu Pavlu Kolářovi postavil Centrum pohybové medicíny, aby dával do hromady sportovce, které tak milujeme... P.S. 2: Také je dost směšný bugr na tema „Čapí hnízdo“. Byl jsem se tam podívat a není to rezidence páně Babiše, leč vzdělávací centrum pro dětičky, které jinak nemají šanci vidět domácí zvířenu. Kromě toho zachránil rozpadající se areál – to mám od místních. A že na to vymámil oběživo z únie? No a co?! Kolik toho nasypali do Řecka? Ale abychom zůstali doma, to mi víc vadí zrušení pracovních příležitostí ve vepříně v Letech a jeho náhradu vymazleným památníkem, kam „pozůstalí“ stejně nepáchnou. A to zacvakáme my všichni, ne EU. Uznávám, je to jiný film.(17.1.2018)

Špatné koncepční řešení českého zemědělství je fakt problém. Pro Babiše je to snadná kořist a drancuje je to, jak se dá. Nájezdník z východu si u nás dělá, co chce. Voliči mu však před pár dny dali 30%, takže lid fakticky rozhodl o jeho prospěšnosti a nevinně. Uvidíme, třeba bude mít (boží) soud jiný názor...66%.(27.10.2017)

Ten dokument dal určitě kus poctivé práce - materiál pokrývá překvapivě velký okruh událostí. Bohužel je ale taky tragicky špatně sestříhaný, v důsledku nepřesvědčivě argumentovaný (pokud jste team Babiš, nemáte moc důvodů těm hlavám věřit) a proto bohužel zbytečný - rozhořčí se nad ním ti, kdo byli rozhořčení dávno, potenciál "otevřít oči" tu je nulový. Upřímně řečeno mě překvapilo, jak špatně ten film drží pohromadě - čekal jsem solidní řemeslo, které dojede na "neobjevnost". Opak je pravdou - je tu spoustu působivého materiálu, který je daný dohromady velmi nejistě a neefektivně. 50 %(16.9.2017)

Jediný opravdu poctivý, bezelstný a altruistický miliardář světa, úchvatný a dobrosrdečný filantrop Andy Babitch, sokol jasný, hlava pomazaná, je čiročiré maďarské dobro! Nic lepšího nás nemohlo potkat!!! Jde mu výhradně o blaho národa, aby nikdo nekradl, všichni bez rozdílu řádně a včas platili daně, hladce a spravedlivě čerpali evropské fondy a náš malý národ jen a jen vzkvétal ve světlých zítřcích pod laskavými křídly přátelského, soucitného, křišťálově průhledného a všemi milovaného korporátu, fertilního Agrofertu. Ten totiž, až po bolševicku za pomocí státních represí a nejúspěšnějších krizových nenažerů zatočí se všemi těmi zkurvenými zlodějskými a bezohledně vykořisťujícími malými a středními podnikateli, všechny je zruinuje, skoupí, zlikviduje a rozprodá na náhradní díly, tak každého z nás přivítá ve své hřejivé náruči a dá nám skvělou perspektivní práci za naprosto velkorysých 65 Kb (Korun babitchovských) na hodinu v některé ze svých zdravých BIO!!!kafilérií, životnímu prostředí nebývale prospívajících chemických provozech či ryze dietních nízkokalorických pekárnách. Tam budeme s pocitem zajištěné budoucnosti a úsměvem na tváři mlít zdravou a výživnou, posypovou solí dochucenou, ryze českou masokostní moučku z těch nejkvalitnějších produktů polských nucených výseků, šťastně a beze strachu míchat zcela netoxické pesticidky na ty zlé fuj fuj brouky, co nám ožírají biopaliva, nebo drtit z nutričně tolik hodnotných speciálních odrůd zakrslé kukuřice a chutně nedomrlého obilí mouku na koláče, co nikdy nejsou bez práce. Ne ne! Ti nejšťastnější z nás pak budou trávit dvanáctky na čerstvém vzduchu a pěstit naší žluťoučkou ekologickou spásu, královnu všech rostlin, jež zajistí našim dětem to nejčistší ovzduší, až coby božské aditivum zadře všechny ty zasrané znečišťující motory na fosilní paliva. Sláva ti, sláva ti, sláva ti!!! Endy, pomiluj ny! Tak rádi budeme pro tebe jen tupě přežvykovat a dvakrát ročně si necháme poklidně oholit vlnu na svetry. *** Jako Víťo, dobrý, vole, tohle ti závislé veřejnoprotiprávní médium s kradou, volenou většinovou Kalverovou bandou, jejíž předseda si pořídil novou firmu – Českou dementpubliku a.s. a tu dle svého nejlepšího vědomí a … po kouscích plundruje a likviduje, určitě do hlavního vysílacího času nezařadí. Nevím, jestli jsi to natočil Za orálek, nebo protože jsi stejně nasraný jako já, ale je trochu škoda, že sis jako tažného koně vybral ubohého nenažraného kulaka, kterého když Endy svým šarmantním způsobem ojebal a přivedl na mizinu, zbylo mu jen nuzných 10 000 hektarů, bioplynka za sto padesát míčů a oči pro pláč! Kdyby to náš maďarský parazit agent Bureš neudělal, sází teď spolu ruku v ruce řepku po celém Podyjí. Přitom je tolik lidí, které ta kunda zlikvidovala naprosto, a ještě zlikviduje, ať už svými obchodními praktikami, tak ekonomicky zcela nesmyslným daňovým terorem. Nebo taky ne a je to první vlaštovka s alespoň nějakou publicitou, kterou MAFRIE a Český žrout koncesionářských poplatků od každého, kdo jen umí vyslabikovat slovo televize, aniž by ji vlastnil, nestačily „zprodukovat“. Jít na lov sviní jen se selským rozumem není až tak úplně ono, ale nevadí. Dalo se to sice udělat mnohem chytřeji, s daleko věrohodnějšími oběťmi a neprůstřelnějšími argumenty, ale aspoň něco. Třeba teď přijdou další dílka a těch 70 procent lopat v našich lůzrech a hnojích pochopí, že zakřížkováním ANO volí cestu do prdele České korporátní republiky, na níž je bude s úlisným úsměvem provázet naprosto amorální hovado, které, až se to všechno v toxických dýmajících vyplundrovaných ruinách provalí naprudko, tak sorryjako, mámtovpiči a roztomilý tropický ostrůvek bez extradice na luxusně rajské dožití v Bakalově Polynézii. Takže nezbývá, než doufat, že pohádka skončí dobře a nějaké to dítě v davu už brzy nahlas bezelstně zakřičí, že císař je bezskrupulózní pokřivená hrabivá zlodějská zmrdská kurva, načež i solviny prozří a strhne se blahodárná vlna defenestrací a věšení na kandelábry.(26.9.2017)

• - Film nechal analyzovat potravinářskou kontrolou výrobky Babišových provozů ve srovnání s výrobky malého, soukromého řeznictví. Babišovy výrobky byly naprosto nekvalitní. (KoudyTheAlko)

• - Distribuce do kin musela být finančně podpořena dobrovolníky na Startovači, protože Česká televize to odmítla. (Puppy)

• - Česká Televize (původní koproducent filmu) odmítla Selský rozum odvysílat před volbami, a dokonce se snažila potlačit jeho soukromé promítání. (KoudyTheAlko)