poster

Selský rozum

 • anglický

  Common Sense

  (festivalový název)
 • anglický

  Peasant Common Sense

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Sedliacky rozum

Dokumentární

Česko, 2017, 73 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ***

  Bohužel je toto dílko strašně amatérské a tendenční. Popisuje v podstatě korporátní ničení malých podnikatelů. To se však děje napříč zeměmi a odvětvími. Zde je však do role ďábla dosazen pouze pan kolega AB. Ve finále je tento "dokument" zcela zbytečný. My víme svoje (OK, díky tomuto počinu možná o něco více) a Hrabišovy ovce to je utvrdí v tom, jaký je to chudáček a jak proti němu Kalousek vede účelovku... 60%(27.9.2017)

 • Šandík
  ****

  Filmu selský rozum samozřejmě lze vytýkat tendenčnost, brnkání na city či cokoli jiného, podstatné mi ovšem připadá něco naprosto jiného. Pokud by tvrzení ve filmu obsažená byla nepravdivá, nepochybně by se AB s tvůrci už dávno soudil. Ale ono ne. Ticho po pěšině. Daleko účinější je zařídit aby film neuvedla ČT, aby vyhodili Víta Janečka z práce, aby ho nemohla v předvolební kampani promítat Strana Zelených, aby se nedal stáhnout z internetu, a tak všelijak podobně... Můžete tvrzením ve filmu obsaženým nevěřit, byť mnoho z toho je dohledatelné i z jiných zdrojů, ovšem okolnosti jeho (ne)uvedení hovoří samy za sebe... Přicházíme o svobodu a vůbec nás to nezajímá.(26.10.2017)

 • easaque
  ****

  -4* Tenhle dokument není přimo o českém venkově, ale především o podnikání Andreje Babiše a jeho vlivu na něj, tak se nedivím, že ho Česká televize před volbami neuveřejní. Ale naštěstí na YouTube ho lze nějaký čas už shlédnout. Pro člověka, kdo se o toto téma zajímá, tak v dokumentu moc nového nenajde, protože hodně toho bylo uveřejněno v jiných zdrojích. Bohužel provedení není nijak skvělé a i já bych mu vytkl jednostrannost, i když názory druhé strany lze těžko získat. Čiší z toho bezradnost a skalní či zaslepené obdivovatele A.B. nemůže přesvědčit, spíš ještě víc zatvrdit. Dokument Matrix AB považuju za mnohem výstižnější, ale za snahu musím Selský rozum podpořit a nadhodnotit 4 hvězdami. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.10.2017)

 • lena60
  **

  Uff...Strašně amatérské a jednostranné. Kam šlápne Babišova noha, to lehne popelem. A oslava české zbabělosti a připosranosti (spousta anonymních respondentů, začerněné obličeje, zkreslené hlasy). Výsledek chvílemi působí až směšně. Pro jistotu ještě uvedu, že rozhodně nepatřím mezi Babišovy skalní fanynky...(14.8.2017)

 • Kingjiri
  ****

  Po technický stránce by bylo co vylepšovat (občas vykukující mikrofon,"vzhlednější" rozmazání obličejů nebo občas zvuk), ale tentokrát jde spíš o obsah. Scénář totiž sumarizuje Babišovy kostlivce ze skříně. Od jeho agresivního přebírání firem, přes minimální zájem o udržitelnost (pokud je něco rentabilnější hned rozprodat než dál udržovat a rozvíjet) až po tristní zaměstnanecký podmínky, nízkou kvalitu výrobků (hrozný sračky), ulhanost nebo skutečný politický úmysly. O něho samýho mu jde až na prvním místě, takže jeho hlavní motivací angažmá v politice je zachovat (nejlíp i rozšířit) stávající "penězovody" do svýho impéria a dosazenim loajálních lidí na ty správný ministerstva dopustit co nejmíň kontrol svýho nekorektního podnikání (viz zrušená kontrola z MŽP u Kmotra). Těžko říct, jak moc velkej dopad bude mít Selský rozum na potenciální voliče ANO (na ČT bude k vidění nejspíš až po volbách), ale každej ztracenej hlas pro Babiše je dobrej. Čtvrtá slabá hvězda za odvahu něco takovýho natočit (jestli pak přijde na někoho z tvůrců nějaká náhodná kontrola z libovolnýho úřadu?) a místama investigativnější přístup.(13.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace