Selský rozum

(festivalový název)

Sedliacky rozum

Dokumentární

Česko, 2017, 73 min

Po zhlédnutí Matrixu AB jsem byl mírně zaražen, teď jsem ale přímo vyděšen. Za ty dva roky se situace ještě víc vyhrotila. Babiš dělá čím dál větší bordel a lidi mu to bohužel žerou. Opravdu nemám slov. Nemáme daleko k návratu do minulého režimu. Nedělám si už ani iluze, že se po volbách něco změní, lidi jsou prostě blbí... "Přísahám na život svých dětí a vnoučat, že nebudu ovlivňovat svá média."(15.10.2017)

• HMTD

Použiji komentář z Youtube kde v názvu videa bylo TOP kvalita: Opravil bych název, myslím že to nebude TOP kvalita. Tipuji, že když je jeden z hlavních protagonistů aktivní v ČSSD tak to bude spíš Soc kvalita. Jinak opět nečekaně hlavní role Bohumír Rada, který si zahraje ve všem proti Babišovi. Na to jak moc lidem údajně ublížil, je strašně těžké sehnat někoho kdo by popsal jak mu ublížil a když už se někdo sežene, tak jde o velmi spornou osobu. Jinak ČT dokument zřejmě neodvysílala, protože obsahuje nepravdivé informace a ze stejného důvodu zřejmě nikdo nechce zastupovat pana Bohumíra Radu, když se v jeho případu trochu pošťouráte, zavání to spíš od něj než z agrofertu a ta bioplinka za tím není.(13.9.2017)

Sdělení filmu se může zdát jednostranné, ale jak osvětlili sami tvůrci v rozhovoru, z druhé strany se s nimi kdokoliv odmítal bavit... A věřím, že i to sedí do Babišova obrazu mučedníka, který spasí tuto zem a všichni na něj jen hází špínu a točí o něm ošklivé dokumenty. V kombinaci s Matrixem AB a nadcházejícími volbami si nejsem jist, zda se pro naší zemičku rýsuje slibná budoucnost...(14.9.2017)

• vikino1

Neříkám, že věřím úplně všemu, co nám dokument sděluje, přece jenom, když si nemůžete poslechnout obhajobu, tak si obžaloba může řici i to, co není pravda, ALE... A to velké ale tam je. Jak se říká - NA KAŽDÉM ŠPROCHU JE PRAVDY TROCHU a kdyby tento dokument byla aspon z půlky pravda a my brali Českou republiku jako lidské tělo (o které se musíte starat), tak AB bych přirovnal k Metastázové rakovině druhého stupně. Absolutně nechápu voliče ANO a jejich zaslepenou víru v jednoho vůdce, který nás všechny chce jen vyždímat do poslední kapky krve. Pár takových jmen už naše krátká historie pamatuje. Mrázek, Krejčíř, Bakala, Babiš... Působení těchto čtyř jmen nás vytunelovalo do stavu, kdy stát nic nevlastní, nic nemá, ted se rujnuje zemědělství a stáváme se až moc závislí na okolních státech.A nejhorší na to je to, že většina toho co za 73 minut v dokumentu zazní dává smysl a skoro nikdo na něj nemůže.(21.9.2017)

Hodně zajímavě pojaté. Hlavně je zde vidět jak Babiš je ve skutečnosti zvláštní a kontroverzní osoba. Mezitím, co někteří lidé své "odhalující" až investigativní dokumenty dostávají po velkých akcích nebo až po smrti, tak pan Babiš vlastně na výsluní své kariéry. A to je přeci jen, jen dobře. Trnem v oku je možná pojetí dokumentu. Lehké střihy, prostřihy, puzzlovité odkrývačky a podobné vychytávky působí sice inovativně, ale nějak amatérsky a uměle. Chaoticky. Je skoro zvláštní, co něco takového dokáže přinést. Film není nějak extrémně dobrý. Hlavně v té investigativní části. Ale dokáže ukázat spoustu věcí, které něco odkryjí a snad i někomu otevřou oči. Po zhlédnutí jsem byl upřímně šokován a znechucen. Přeci jen, bavíme se zde jenom o části zemědělství. Nezapomeňme na dluhopisy, MAFRA, Čapí hnízdo. toho je víc než dost. A dalo by to asi klidně na jeden film, který by toho odkryl až až. Musíme čekat. Příznivci (slepci) budou mávat rukou. někomu to snad otevře oči. Musíme doufat.(7.10.2017)