Mandžuská říše se chystá napadnout korejskou. Výkonnou rukou připravované agrese je princův bratranec. Jeho velvyslanecká mise v Koreji využívá obchod s lidmi a braní šlechtických dcer za rukojmí jako jednu z cest k nastolení nové moci. Nikdo však nepočítá s poloslepým šermířem. Do příběhu navíc vstupuje starý čin zrady bývalého korejského císaře. Kdo vyhraje tento propletený boj? (PP66)

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavej film. Nevyznám se tolik v historii Koreje, ale dost se mi to líbilo. Je to asi spíš pro někoho, komu se tenhle styl a smysl filmů a příběhů, líbí. Já jsem si to užil. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

JokerBaby

Umenie meča . Ale iba pre milovníkov ázijských bojových umení . Bežný divák by tomu aj tak nerozumel. Takých je tu hodne. Vynikajúci film. Tichý bojovník. ()

Kushina

Prostě korejci a japonci jsou mistři v točení filmů s meči ze staré doby samurajů. To jak dokáží film neskutečně zábavně natočit a přitom v něm mít stále tolik vážnosti a drsnosti. Pro mě tohle byla jedna z největších libovek za poslední dobu. Osamělý hrdina, který skrývá svou identitu mistrného šermíře ukáže svou pravou povahu až když ho někdo nasere a že se ho nasrat opravdu neoplatí. 85% ()

tabu

Veliké překvapení. Skvělá akce, chvílemi brala dech, a to že byla přepálená mi vůbec nevadilo. Příběh nebyl nijak přelomový, přesto zajímavý a pro takovýto typ filmu stačil. Pokračování či něčemu podobnému bych se rozhodně nebránil. ()

meda2016

Několik flešbeků nesrozumitelných, kostýmy a tváře se v nich pletou. Ale tři nedám, příběh sic jednoduchý ale s poselstvím. Ač nepravděpodobné vítězství, choreografie východní krutosti poutavá. Hvězda navíc tedy pro Koreu. ()

Raziel811

Korea opět dokazuje, že na poli filmů všech žánrů již dávno nemá sebemenší konkurenci. Viděl jsem již desítky historických filmů a Swordsman patří k tomu nejlepšímu, za poslední roky. Relativně skromný svým podáním (vůči velkolepým historicko-válečným filmům), přesto zajímavý a poutavý. Jediné srovnání, které mě aktuálně napadá je Rurouni Kenshin, který má ale pouze spojnici v příběhu šermíře, jinak jde o něco zcela jiného. Jediné, co mi vyloženě kazilo film je "šeptající" Joe Taslim. Tedy lépe řešeno klišé o záporákovi, který nemůže mluvit jako ostatní, ale musí šeptat. ()

mdf

Akce dobrá,příběh nějak záživný a chvílemi neunosně zlouhavé a nudné,i tak se to na jedno shlédnutí dá. ()

Zaks

Typicky kórejsky teatrálne, miestami prepálené a politicky nespravodlivé. Po mlsnom úvode sa rozbehli nudnejšie dialógy, počas ktorých sme bližšie spoznali osudy ľudí z príbehu, čo neskôr pomohlo pochopiť ich konanie. Hlavné postavy zrejme vyberali aj pre európskeho diváka, ktoré tak nesplývali vďaka vizuálnej podobnosti dokopy. No a neskôr už vycibrená akcia (bez laniek) kraľovala až do konca. Súboje jeden na jedného a tiež proti presile boli famózne natočené, skvele pripravené a vynikajúco zahraté, jednoducho akčná dokonalosť. ()

Babinicz odpad!

Pseudohistorická nelogická sračka. Místo feudalismu a roboty na rýžových polích přehlídka svobodomyslných emancipovaných kreatur od drzé puberťačky, morálně uvědomělé bordeldámy, hlavního hrdiny s modrýma očima, až po mandžuské tyrany, kteří vypadají jako drogoví dealeři. Perličkou je europoidní feťačka, která sem zabloudila z jiného filmu. Věrohodnosti postav odpovídá i bojová choreografie, která je spíš o baletu, než o šermu. Čím delší souboj, tím je trapnější. Každý používá jiný meč, některé jsou spíše ze žánru fantasy. Meč hlavního hrdiny, vyrobený na cnc, je o stopu kratší než meče soupeřů a na konci rozdvojený. Proč si to neztížit, když jde o život a tolik lidí se dívá... Ale možná jsou všechny tyto výtky záměrem tvůrců a uniká mi ta mimořádná přidaná hodnota. Nicméně nemůžu si pomoct, táta mě učil, že když něco vypadá jako sračka, tak to je sračka... ()