Hodný, zlý a mrtvý

Dobrý, zlý a mŕtvy

Akční / Thriller / Western

USA, 2015, 84 min

• Rakosnicek77

Lungren tady funguje jako totální komparzista, jelikož ve filmu má tak 5 minut. Paré, to je ten o koho tu běží a je to znát. Prostoru má daleko více a roli hajz*a si myslím vcelku užil. Trejo je klasik, který hraje svůj standart, takže nějáká ta věta espaňol, gesta autority a to co od něj známe a nemůže to bejt průser. No a hlavní hvězda programu, to je kapitola sama pro sebe. Motá se tam jak jouza, střílí po všem co se hne a nakonec s ním vydrbe vlastní žena :-) Já to budu tvrdit pořád, že velikost lásky je přímo úměrná velikosti šrajtofle. Není peníz, není lasky :-) Nebo můžeš trefit ještě na mrchu, která tě vysleče i s kalhot a to si tady užil pan manžel. Film je fakt průser, bylo to tak chaotické, že ta překombinovanost ten film vlastně zabila. A ten konečný souboj...to byl vtip ne?(11.1.2016)

• blackJag

Začíná to slibně, známé ksichty, filtry, něco jako invence... Po pěti minutách nadšení opadá a dostavuje se aroma klasického neumětelského shitu, prachsprostá filmařská zoufalost, parodie na filmařinu. Přitom, jak to vidím já, stačilo klidně přidat jen nějaký ten přirozený a smysluplný dialog a natočit normálně pár obyčejných záběrů, a taťuldové, co kdysi zavařili bezpočet videorekordérů, by vyonanovali oceán. 10%(13.3.2017)

• Lacike

Po trapnom trailery sa z toho vyklul slusny devätdesiatkovy thriller z vidlakova v ktorom sa niekolko postav snazi ziskat kufrik plny penazi a popritom vyjebat s ostatnymi. Na akcii to vôbec nestoji. Skôr na podrazoch a postupne odkryvanych pointach. Z akcie tu mame 2 prestrelky, ktore su tak prestylizovane spomalovackami az som si myslel, ze som si omylom pauzol film. Pochvalit musim solidnu kameru a soundtrack pokial hraju pesnicky. Akonahle dohraju a postavy sa rozpravaju, tak tomu evidentne chyba nejaka istrumentalna hudba na podkreslenie atmosfery. Pôsobi to jak keby na nu zabudli. Herecke obsadenie je slusne. Najde sa tu viacero znamych xichtov a najzaujimavejsie je, ze niektorí z nich su obsadeny proti svojmu typu. To sa tyka hlavne bitkarov. Lundgren tu hra ulizaneho geekovskeho agenta a vyzera jak dement. A ak vas nenastve jeho vyzor, tak vas nastve to ako skonci. A nenapravi to ani zaver, ktory ukaze, ze ani Lundgren nie je tym, cim sa zdal cely film. Ja by som ten zaver vystrihol a film by tym padom skoncil ironickejsie. Bojova masina Jon Foo sa parkrat mihne v pozadi zaberu, kde sedi za pocitacom. WTF? Bezne mi nevadi, ked bitkar nema vo filme co predviest po akcnej stranke a snazi sa predviest, ze vie hrat, ale obsadenie Jona Foo do úlohy nejakeho statistu ma fakt nasralo. Takisto nastve, ze nejaka no name buchta behom erotickej sceny neukaze kozy. Nakoniec najlepsie dopadli Trejo ako klasicky drogovy kral a Michael Paré ako skorumpovaný serif. Hlavny hrdina Messner je cely cas zmäteny. Takze vysledok je taky priemerny film na jedno pozretie. 5/10.(1.10.2015)

Ale jo, tohle je tak nějak to, co jsem očekával. Stará garda béčkových herců tu má rozhodně víc prostoru, než jen minutu či dvě, a to v podstatě všichni. Samozřejmě, že téma ztráty paměti je profláklé, ale stejně pořád zajímavé. V tomhle případě bohužel hodně ztrácí, ale akčně je to celkem fajn. Nic skvělého, ale ujde to.(15.10.2015)

• Wacoslav1

Ideální film k dobrému pití a lahodným kořeněným brambůrkům? Nasrat! Jděte do hajzlu. Zase jenom jeden spotřební titul navrch z necharizmatickým hovadem v hlavní roli (sorry vegetole, ale ten Messner mě vůbec nebere) otřepaným příběhem (kde jsou ty fucking mooney?) a minimem akce. Bohužel to tentokrát nezachrání ani obrovskej Lundgren kterej tu hraje z přehledem jednu z nejzbytečnějších rolí ve své kariéře. Nemluvě o tom, že s těmi ulízanými vlasy a brýlemi vypadá tak o 10 let starší a vůbec mu to nesedí. Jestli to někomu celkem sedlo, tak je to Paré jehož postava mě jako jediná trochu zaujala a taky Trejo překvapí, že má tentokrát víc jak 5 minut. Jinak, ale strašně nezáživná tuctová záležitost, pro kterou je Dolpha fakt škoda, obzvlášť když všichni víme čeho všeho je i nadále schopen. Tak snad příště. Nezbývá než doufat.20%(2.10.2015)

• - Film vyšiel aj pod alternatívnymi názvami ako The Good, the Bad, and the Dead či Forgotten. (MikaelSVK)