foto

Natassia Malthe

  • nar. 19.1.1974 (46 let)
    Oslo, Norsko

Biografie

Tato herečka s přezdívkou Nadi se narodila v norském Oslu. Její občanské jméno je Linn Natassia Malthe, v USA používá i umělecké jméno Lina Teal. Narodila se norskému učiteli a malajské zdravotní sestře, jako mladší ze dvou sester. Dorostla jen do výšky 165 cm.

Vyrůstala ve Skotsku, Norsku a Kanadě. Chtěla být tanečnicí i proto navštěvovala školy jako Royal Winnipeg nebo Goh Akademii či norskou Opera House. Tam i vystupovala. Později se přeštěhovala do Londýna, aby tam studovala hudební divadlo. Odtud odešla do Kanady a tam získala svou první roli v televizi.

Nikdy neočekávala, že by se stala modelkou, ale výlet do Hongkongu vše změnil. Jako modelce se jí daří, je označována jako profesionální modelka. V roce 2003 ji zařadil Maxim mezi 100 nejsvůdnějších žen, kde obsadila 53. místo. V roce 2005 byla zařazena opět, jen si o trochu pohoršila. Výsledkem bylo 74. místo.

První televizní role byly v seriálech VIPER a MILÉNIUM, to se psal rok 1996. Přes několik dalších seriálových rolí se dostala až k filmovému debutu v roce 1999 ve snímku JEZERO, kde měla roli Janine. V roce 2002 se ukázala ve snímku 40 DNÍ A 40 NOCÍ nebo HALLOWEEN:ZMRTVÝCHVSTÁNÍ. V roce 2005 byla nominována na cenu MTV Movie Awards za nejlepší polibek ve filmu ELEKTRA. O rok později si zahrála bojovnici s mečem v DOA. Mezi její poslední filmové role patří především ty upírské z BLOODRAYNE.

Pavel "Pajky3" Lepič

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2008 The BRIT Awards 2008 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce