Reklama

Reklama

Vánoce a spol.

  • Francie Santa & Cie (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Štědrý den je již za rohem a nic nejde podle plánu. 92 000 skřítků v Santově dílně na dárky z ničeho nic onemocní a všichni popadají na zem jako kuželky!  Kdo pro děti z celého světa připraví dárky pod stromeček?  Pro Santu je to strašná rána. Nemá na vybranou. Se svými soby a sáněmi se musí neplánovaně vypravit na Zemi, aby sehnal účinný lék, kterým své pomocníčky vyléčí. Po poměrně dobrodružném letu v bouři přistane se svým spřežením v Paříži a sáně zaparkuje nedaleko proslulého kabaretu Moulin Rouge. Pak konečně důstojně vstoupí do lékárny s žádostí o potřebné léky mezi nic netušící lidi… A právě v této chvíli zjistí, že jeho výprava nebude až tak jednoduchá. Poměrně rychle a nedobrovolně se díky neočekávaným nedorozuměním přesune na policejní stanici a poté dokonce i do cely předběžného zadržení. Naštěstí si v této nezáviděníhodné situaci dokáže najít nové spojence, s jejichž pomocí se mu snad podaří kouzlo Vánoc zachránit. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (35)

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemná francúzska vianočná komédia aj na viac ako jedno pozretie. Aspoň 70% by si to zaslúžilo. Vtipné, originálne a podarené hlášky, určené dospelým a starším deťom. Vizuálne tiež veľmi pekné, najmä ak máte radi Paríž. A čím sa líši tento francúzsky Père Noël od amerického? Tento Santa má zelený kabát a netuší, že by mal mať červený. Netuší, že v lekárni treba platiť a vlastne nemá poňatia o svete a preto je tak neskutočne vtipný a sympatický. Jediné mínus pre mňa je trochu slabý scénar, cieľom Santovho výletu na Zem je zohnať obrovské množstvo vitamínu C pre škriatkov, lebo ochoreli a neboli schopní pokračovať ďalej vo výrobe hračiek. Humor, dialógy, sympatické postavy, vizuálna stránka zase film ťahajú hore. Videné v originálnom znení, takže to celé malo ten správny francúzsky šmrnc. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jestli jsem si měl letos pustit nějakou vánoční komedii, tak jedině Francii s Alainem Chabatem a je to velmi povedené, vlastně nebál bych se film označit, za jeden z nejlepších s vánoční tématikou. Santovi onemocní 92 000 skřítků a rozhodne se jít poprvé na zem mezi lidi, aby našel účinný lék. Líbilo se mi, že Santa do našeho světa vlastně nezapadal, takže naše zvyky, tradice vůbec nezná a díky tomu vzniká spousta komických situací. ( Sobi mohou létat ? Jasně jsou to přece sobi !!). Film se vydává sice spíše rodinnou cestou, není to až tak bláznivé a rozhodně né zvrhlé, je to zkrátka podívaná pro celou rodinu s výborným Alainem v podání Santy a pár slušnými hláškami. Fajn zábava s pěkným rozuzlením a úvod, kde se vyrábí hračky je doslova boží. Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí>Ne,, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Já taky nemám rád děti, takže tohohle francouzskýho Santu dost chápu. Ale režiséra Alaina Chabata už ne. Tím, že do hlavní role obsadil sám sebe, udělal Santu mimořádně nesympatickým. Navíc ho daboval Pavel Zedníček a jako... nezvykl jsem si na to. Navíc Vánoce a spol. trpí všemi neduhy francouzských komedií, které ve snaze o bláznivost přestávají být veselé. Když se na jakoukoli francouzskou komedii podíváte v dospělosti bez nánosu nostalgie z dětství a nejste úplný retardi, dojde vám, jaký to jsou kraviny. A od 60. a 70. let se nezměnily. Jo, občas se fór povede, vůbec nejlepší jsou okamžiky, kdy se Santa, střetává s realitou světa lidí. Že když se nečekaně zjeví u někoho doma, může se dočkat rány pěstí. Že se v obchodě musí platit. Že dětičky nejsou sladce spinkající andílkové, ale ukřičené bestie. Takže vtipné momenty jako Santovo centrální zamykání saní na dálku nebo závěrečný "skoro polibek" mezi policisty naneštěstí vyvažuje množství klišé a předvídatelných okamžiků. Klidně by se dal označit za instantní vánoční film: kdokoli čeká cokoli nového, má smůlu. Všiml jsem si ale jiné věci. Vánoce a spol. se obejdou bez vulgarismů. Všimněte si, v nových českých pohádkách se to nadávkami jen hemží, tenhle film je skoro balzám pro uši. Nicméně... to je trochu málo. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Po Kurtu Russellovi, coby druhý nejlepší Santa, urval stříbro za nej vánoční film Alain Chabat s úkolem sehnat 92 000 balení vitamínu C a to hnedka teďka. Santa po francouzsku je pohodová, milá a nečekaně zábavná komedie, se svérázným hláškujícím Santou v zeleném, který o dětech nic neví, nádhernou paní Santovou v podání Audrey Tatou a výbornými nápady, které Chabat sype ze své bezedné kouzelné nůše takovým fofrem, že je nestačíte sbírat. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Plno nápadů, které tu Alain Chabat má, nezaručí zábavu na celé čáře. Osobně jsem totiž čekal, že když už se jedná o vánoční komedii od Alaina Chabata, tak to prostě bude střelené celé. Jenže ono je to střelené jenom někdy a ve výsledku nic extra. Škoda. Nenapadlo by mě, že po Asterixovi a Rrrrrr!, tohle bude režisérův nejnormálnější film. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 3. prosince 2017 v Paříži. (ČSFD)

Reklama

Reklama