Vánoce a spol.

• Francie Santa & Cie (více)

Štědrý den je již za rohem a nic nejde podle plánu. 92 000 skřítků v Santově dílně na dárky z ničeho nic onemocní a všichni popadají na zem jako kuželky!  Kdo pro děti z celého světa připraví dárky pod stromeček?  Pro Santu je to strašná rána. Nemá na vybranou. Se svými soby a sáněmi se musí neplánovaně vypravit na Zemi, aby sehnal účinný lék, kterým své pomocníčky vyléčí. Po poměrně dobrodružném letu v bouři přistane se svým spřežením v Paříži a sáně zaparkuje nedaleko proslulého kabaretu Moulin Rouge. Pak konečně důstojně vstoupí do lékárny s žádostí o potřebné léky mezi nic netušící lidi… A právě v této chvíli zjistí, že jeho výprava nebude až tak jednoduchá. Poměrně rychle a nedobrovolně se díky neočekávaným nedorozuměním přesune na policejní stanici a poté dokonce i do cely předběžného zadržení. Naštěstí si v této nezáviděníhodné situaci dokáže najít nové spojence, s jejichž pomocí se mu snad podaří kouzlo Vánoc zachránit. (CinemArt)

ostravak30

Pro mě je snímek Vánoce a spol. vcelku příjemné překvapení. Hne dna začátku mě ale zaujal příšerný dabing, který kazí dojem z filmu. Pak také samotný Santa Claus, který vypadá jako ruský mafián a zelený kabát k tomu taky nepomáhá reálné představě Santy. Po cestě do Paříže ovšem začíná opravdu komedie. V saních je vonící stromeček, zamykají se dálkovým ovladačem se zvukem zamykajícího se auta a slyšíme zvuk při couvání. Legrace pokračuje i na policejní stanici a dál. Opravdu jsem se pobavil. Ubral bych sice takových deset minut, ale jinak se jedná o velmi povedenou vánoční komedii, která svým závěrem navíc opravdu navodí tu správnou vánoční atmosféru. ()

curil

Francouzská vánoční komedie v těžkém závěsu americké produkce na stejné téma. Kde je "frantíkovský" Noel, kterého jsem si tak oblíbil ve filmu "Země, odkud přicházím" s Gilbertem Bécaoudem (r. Marcel Carné - 1956), a příběh viděl jako kluk nejméně desetkrát? Dodnes si pamatuji to imaginární zvonění "ding, ding, dong". I když se v příběhu nakonec ukáže, jak se Santa ocitl ve Francii, není to to pravé ořechové. Film zachraňuje v hlavní roli Alain Chabat, ale ty dětičky napříč rodinami jsou opravdu otravné. ()

blondboss

Vianočná pohodová rodinná komédia, ktorá navodí tú správnu atmosféru, je doslova nasiaknutá typickým francúzskym humorom, ktorý ja mám vcelku rád, a navyše aj sobíky boli úžasné :) Celkovo mi tento snímok dosť sadol a aj napriek tomu, že tu podobných snímkov už bolo neúrekom, musím pridať jednu hviezdu kvôli Alainovi Chabatovi, ktorý postavu Santa Clausa zvládol na výbornú. 75 % ()

Petper

Prijemný vianočný film , ktorý mi konečne neprišiel rovnaký ako všetky filmy o Santovi. Asi prvý vianočný film ktorý nie je len pre deti ale aj tak si stále drží svoju kúzelnú atmosféru. 65% ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

bigmatko

nenáročné mini dielo, ktoré nemá mimo obdobia Vianoc šancu. Ale keďže spracúva klasickú tému - Santa Claus rieši pred vianočný problém - tak tomu nie je ani čo vytknúť. Každý vianočný film o Santa Klausovi pracuje s klišé a je mierne trápny ale aj tak ich na Vianoce máme radi. A preto sa to ani nepokúsim hodnotiť. Francúzky Santa hľadá v Paríži vitamíny pre škriatkov! No a prečo nie! ()

FantomasMan

Prijemný, zábavný vianočný film ktorý nie je made in USA . Mám len jednu pripomienku krátku homosexuálnu scénu na konci si tvorcovia mohli odpustiť. Toto vážne do detského vianočného filmu nepatrí. ()

Nih

Zaujímavý, vtipný, ale "opitý" príbeh o Ježiškovi (Santa Claus). Videl som na Štedrý deň na JOJke, bolo to dobré, ale Christmas Chronicles bolo vtipnejšie. Aby to bolo spravodlivé, toto dostane 4 hviezdičky. ()