Králové

Kings

Drama / Krimi / Thriller / Romantický

Francie / Belgie, 2017, 92 min

• M.i.k.e

nevýrazný kousek,který se nějakým způsobem snaží mapovat nepokoje v LA z pohledu pár účastníků,ale úplně mu to nevychází.On vlastně ten film ani pořádně neví jak na to a nepomáhají mu k tomu ani dobové záběry.Pro mě osobně jediná věc,která vzbudila emoce byl úplný začátek.Zbytek bohužel nuda kdy mi navíc bylo jedno kdo je kdo a co se stane...40%(30.6.2018)

• Necrotongue

Na tento film dokonale sedí označení kočkopes. Romantický film o nepokojích v Los Angeles- už tahle věta mi zní dementně, takže je asi jasné, co si myslím o scénáři. Čeho chtěli tvůrci dosáhnout, netuším, postavy mi nemohly být sympatické, protože mi boj černochů za jejich práva připomíná naše nejhlasitější minoritní etnikum a já ty neustále diskriminované pracanty nemusím. Ostatně i ve filmu vedl boj za lidská práva k nákupům bez placení a vyvolávané heslo: "Rodney King!", se klidně mohlo zaměnit za: "Tři televizory do každé černošské rodiny!" Otravné a nicneříkající.(14.9.2018)

Zajímavý film, který se odehrává roku 91 v americkém LA, kde se téměř všichni negroidní obyvatelé LA vzbouří proti justici, která ospravedlnila policisty, kteří brutálně zbili jejich "bratra". LA v plamenech a v celém tomto ději úřaduje štědrá žena, který vychovává černošské sirotky spolu se svým pravým synem a tyto konflikty její výchovu dost naruší. Každopádně zajímavé to celé sledovat a zkusit se vžít do rolí různých postav. 55%(8.8.2018)

• Morholt

Nějak mi tu unikalo, co je vlastně nosnou kostrou. Nepokoje v LA z roku 1992 to nebyly, byť jimi byl prodchnut celý film. Jenže nebyla to ani romantická linka mezi Berry a Craigem, která vlastně neprocházela žádným vývojem. Nejvýraznějším motivem tak byl jakýsi náhled do života jedné černošské rodiny, kterou tehdejší události výrazně zasáhly. Ale ani tohle nebyla linka, která by mohla film utáhnout. Prostě takový mišmaš bez ladu a skladu. Co se pouličního chaosu týče, tak ten byl natočen jakž takž a tvůrci si dost vypomáhali dobovými záběry. Nezklamali mě herci, ale tady nebylo co hrát. Za částečné zapamatování tak stojí snad jen kreace u lampy pouličního osvětlení, ale ta jakoby sem ani nepatřila. Divná záležitost. 25%(30.6.2018)

Hodně mě překvapilo, že se jedná o koprodukci Francie a Belgie, přitom je to situované do Los Angeles a do hlavní role obsadili Angličana a Američanku. Režisérka je z Turecka. Film je doslova plný hysterie, rámusu a bordelu. Craig tam hraje trochu na konci, jinak se k pořádný roli ani nedostal. To, jak tam jdou ty děcka krást do supermarketu, mi přišlo naivně hloupý, myslím si, že děti by chytli v první řadě. Pak nějaký ten sex, ten se vždycky osvědčil. A děj je fatálně nedotažený, což snímku asi škodí nejvíce. Hodně zmatený a nedodělaný film.(5.8.2018)