VOD (1)

Millie, přísná, ale starostlivá svobodná matka osmi dětí, musí spojit své síly s Obiem, problémovým sousedem, aby bez úhony přežila rostoucí rasové nepokoje. Zatímco občanské bouře v Los Angeles nabírají po zproštění obvinění čtyř policistů, kteří ubili místního rodáka Rodneyho Kinga, na intenzitě, Millie a Obie se musí pokusit vyhnout nebezpečím, která je obklopují, aby se nikdo z její rodiny nedostal do křížové palby. (Bontonfilm)

Trailer 1

Trixinka

Takto špatně to dopadne, když se splácá romantický příběh s reálným dramatickým motivem. S černošskou rodinkou jsem nedokázala sympatizovat, obzvlášť poté, co se z nejstaršího synka stane vrah a z mladších dětí vesele rabující smradi. Pokud tímto snímkem chtěli autoři ukázat, jak to mají černoši v USA těžké, tak se jim to příliš nepovedlo. Romantická linka byla značně nelogická, jakoby tam ani nepatřila. ()

Kushina

Zajímavý film, který se odehrává roku 91 v americkém LA, kde se téměř všichni negroidní obyvatelé LA vzbouří proti justici, která ospravedlnila policisty, kteří brutálně zbili jejich "bratra". LA v plamenech a v celém tomto ději úřaduje štědrá žena, který vychovává černošské sirotky spolu se svým pravým synem a tyto konflikty její výchovu dost naruší. Každopádně zajímavé to celé sledovat a zkusit se vžít do rolí různých postav. 55% ()

Sany33

Množstvo bočných príbehových vetiev, ktoré sú absolútne nedotiahnuté robí zo základnej premisy filmu neemocionálnu frašku. Na pozadí roku 1991 vidíme ako je brutálne zmlátený Rodney King, čo v LA vyvolá vlnu nepokojov do ktorých sa nám zapletajú všetci hlavný hrdinovia. Každý po svojom. Nakoľko hlavný dejový príbeh je v okolí afroamerickej rodiny tak by sa ich daná problematika mala priamo dotýkať. Ale nedotýka, teda vlastne iba okrajovo. Aj napriek veľkej snahe zo mňa film nevedel dostať emóciu akú by mal. Aj pre to sa dá hodnotiť iba ako priemerná snímka z tohoto obdobia. 54% ()

Radek99

Silně nepovedené sociální drama o černošských nepokojích po zabití Rodneyho Kinga v LA. Přitom jde ale o zmatení žánrů - ta romantická linka mezi Millie a jejím sousedem do toho jakoby vůbec nepatřila a silně rušila výsledný dojem. Navíc jsem se jako divák absolutně neměl s kým ztotožnit - černochy jsem (vlivem jejich násilnému chování) nereflektoval jako oběti a třeba Millie, matku samoživitelku s 8 dětmi, jsem mohl dost těžko litovat, že nedokáže, byť pracuje, tak početnou rodinu uživit, reprodukční zvyklosti jejího etnika to prostě neumožňovaly. Z jejího nejstaršího syna se navíc vyklube úkladný vrah a ostatní děti bez dozoru vesele rabují a zapalují svou čtvrť zápalnými láhvemi. A to tahle rodinka měla být asi podle představ paní režisérky příkladem ,,dobré praxe". Jedinými skutečnými obětmi pak byli Asiaté, kteří se musí nechat beztrestně okrádat, těm se ale zase tvůrci rozhodli věnovat minimální prostor... Deniz Gamze Ergüvenová je možná nadějná režisérka, ale rozhodně není právě nadějným scenáristickým příslibem. Zajímavý je rozhodně fakt, že jde o čistě evropskou koprodukci... ()

Lacike

Zhodou okolnosti som tento rok videl jeden skvely dokument, ktory sa venoval rasovym nepokojom, ktore sa odohravali v tej dobe v Los Angeles. Dalo by sa o tom natocit mnoho skvelych filmov. Ale Deniz Gamze Ergüven zasadil do tej doby neskutocne tuctovy a nezaujimavy romanticky pribeh, co pôsobi skoro az ako vysmech tym udalostiam. 4/10. ()