Reklama

Reklama

Nástrahy života

(seriál)
  • Jižní Korea Naeui ajeossi (více)

VOD (1)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Nemilosrdné životní okolnosti svedou dohromady mladou ženu a muže středního věku. Postupně se sblíží a jsou jeden druhému oporou i útěchou. (Netflix)

Recenze (12)

wdc 

všechny recenze uživatele

Tento seriál se mi nezdá příliš rodiný, hlavně je to drama, lehce pochmurné. Prostředí firmy, intriky, kariéra, nevěra, lichváři. Ale v tom všem je možné vědět, kde máte kořeny, udržet si lidskost, podat pomocnou ruku, když to potřebuje někdo, kdo nemá na růžích ustláno. Děj je trochu pomalý ale pokud vám to nevadí, tak není až zas tak nudný. Ocenil bych ale méně dlouhých scén a více mluvení. Často z nich slova a věty lezou jak z chlupaté deky. Délka tak akorát. Konec ok. Mám originální znění se slovenkými titulky. ()

jarah 

všechny recenze uživatele

Osudy tak skutočné, až to bolí. Napadlo mi, či od seriálu čakám, aby bol až taký úprimný a ono to tam niekde, v niektorej epizóde naozaj zaznelo. No, nečakám, preto ma tento prekvapil svojou presnou, nekompromisnou kresbou osudov, postáv, dejov. Skutočnosť, že ma vtiahol na miesta, kde sa dej odvíja a nechal ma niekoľko dní prežívať osudy postáv je nepopierateľným dôkazom, že v tomto prípade fungovali všetky kolieska produkčnej mašinérie. Jedinečný počin, skladám klobúk. ()

Reklama

Philcze 

všechny recenze uživatele

Přestože nás netflixovské streamování nutí spíš k seriálovým sprintům, během nichž slupneme deset dílů libovolné minisérie za víkend, abychom na pokračování čekali přes rok, My Mister je maraton v každém slova smyslu. Pozvolné a mimořádně citlivé drama, které si váží divácké trpělivosti a plného sžití s postavami, některými zprvu otravnými, které si ale postupně najdou cestu k vašim sympatiím, už jen pro svou obyčejnou uťáplost a jisté úsměvné loserství. Ve středu příběhu však stojí Park Dong-hoon a Lee Ji-an – brilantně ztvárněné ztracené existence bez vyššího poslání, které léta naprázdno křešou oheň a zažehnou jiskru až tváří v tvář vzájemné žalostnosti. Jejich příběh se nevyhne jistým žánrovým klišé nebo očekávaným peripetiím, ale kdo sem dobrovolně vstupuje, musí čekat trošku nutného melodramatu. V první řadě ale dostane propracovaný příběh o hledání vlastních hodnot a nečekané lidské dobrosrdečnosti, který v temné době pandemické zarezonuje ještě silněji než v době vysílání. Bong Joon-Ho na Oscarech tloukl Američanům do hlavy, že pokud překonají centimetrovou bariéru titulků, otevře se jim moře filmového poznání. S My Mister je to podobně – přistupte na drobnou křeč v jistých povinně žánrových momentech, a dostane se vám monumentálního zážitku ve všech ostatních složkách. Apart, but together. 100% ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Zo sľubného obsahu sa vykľulo sklamanie. Tempo je pomalé a pri takej dlhej stopáži to nudí. Scény sú dlhé, čím divák stráca pozornosť. Rovnako ako aj v iných kdramach, aj tu sa kričalo, vrieskalo a aj tu bola matka fyzicky agresívna. Postavy boli nevýrazné a väčšinou nesympatické. Akurát hlavná mužská postava bola normálna od začiatku. Správa sa k hlavnej ženskej postave dobre a hovorí o nej v dobrom, pritom nevie, že za chrbtom proti nemu kuje pikle, a ešte aj v tom robí chyby, pritom má byť akože tá bystrá. Ďalšia kdrama, kde ženská postava sa k ľudom správa ako k handre a využíva ľudí na svoj prospech lebo má problémy, zatiaľ čo mužská postava to nerobí napriek tomu, že tiež má svoje problémy, a je tu na to, aby ju poľudštil a pomohol jej. Pozitívum je, že nie je slaboch a konfrontuje jej neprijateľné správanie. Aj keď sa kus zmenila k lepšiemu, tak som sa k nej nedokázala priblížiť a zhnusila sa mi aj herečka. Seriál bol stále nudný, nezáživný, každá epizóda bola na jedno kopyto a dokopy sa nič nedialo. Nebavilo ma to a nevedela som sa dočkať, kedy to skončí. Tu nudu mi kus spríjemňovala kórejská verzia pesničky Million Roses. Tá vedľajšia romantická linka s bratom, ako si ženská postava vynucovala empatiu sa mi tiež nepáčilo. Aj keď sa postavy v posledných piatich epizódach v určitom ohľade zlepšili, tak je to málo na dobré hodnotenie. O empatií, úprimnosti, ľudskosti či reálnosti som videla lepšie, a nemusí to byť ani romantika. ()

EsterH 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý plynie pomaly, vhodnejší skôr na dlhé zimné večery. Moja milovaná IU a Seon-gyoon Lee, ktorý mi nikdy nebol veľmi sympatický - kombinácia, ktorá sa nakoniec ukázala veľmi zaujímavou a bol to síce prvý seriál, ktorý som po smrti Seon-gyoon Leeho s ním videla,ale predsa len mu asi dám ešte niekedy šancu. Krásne OST a nádherné myšlienky... "Ak o tom nik nevie, nič to nieje.. Ak mladší brat neplače, nič to nieje... Buďme šťastní!" ()

Galerie (193)

Zajímavosti (3)

  • Zprvu byla do jedné z doprovodných rolí obsazena i letitá jihokorejská herečka Moon-hee Nah. Jak se ale později ukázalo, herečka nebyla schopna sladit natáčení seriálu se svými dalšími pracovními povinnostmi, a svoji roli tak uvolnila herečce Doo-shim Ko. Ta se tak objevuje v roli seriálové Yo-soon Byeon, matky ústřední mužské postavy. (Conspi)
  • Jihokorejská herečka IU, ztvárňující zde mladou ženu Ji-ahn Lee, starající se o svoji stárnoucí matku, se v dané roli zcela zhlédla. Nejenom, že se dokázala naučit znakovou řeč, pochopila ale také závažnost sluchových problémů, jak sama říká, a rovněž v seriálové postavě objevila cosi, co si dokázala reflektovat do běžného života a svými možnostmi se pokusit to změnit. Pod svým skutečným jménem Ji-eun Lee totiž 20. 3. 2018 darovala korejské organizaci pro neslyšící - Korea Association Of The Deaf - celých 50 mil. korejských wonů, tzn. 47 tis. amerických dolarů, které měly být doručeny pro středisko Seoul City Deaf Senior Citizens Support Center v hlavní jihokorejské metropoli. „Herečka nám pod svým jménem opravdu darovala finanční obnos, kterým, dle svého vyjádření, chtěla pomoci těm, kteří to budou potřebovat. Herečka nám vysvětlila, jak na ní zapůsobily problémy neslyšících, a jak obtížné je pro ně se naučit znakovou řeč. Požádala nás, abychom částku věnovali starším lidem s těmito zdravotními problémy, omezujících je v jejich běžném životě.“ Přidal na adresu zastupující člen tamějšího centra pro neslyšící. (Conspi)
  • V jedné z doprovodných rolí se měl objevit i jihokorejský herecký veterán a nepřehlédnutelná entita jihokorejské kinematografie, filmový a divadelní herec Dal-soo Oh. Jak se ale nakonec ukázalo, herec byl z celé televizní série odstraněn, a to na popud mediálního skandálu, který populárního herce zkraje roku 2018 postavil před nepříjemnou aféru sexuálního obtěžování a následného sexuálního napadení, které se, dle dotyčné herečky Ji-yeong Eom, mělo odehrát někdy na přelomu druhého milénia během divadelního natáčení v Pusanu. Hercova zastupující agentura oznámila, že po vzájemné dohodě s produkční společností nehodlá, i přes údajnou nepravdivost hereččiných tvrzení, vrhat špatné světlo na vznikající seriál, a tak herce z roztočeného seriálu odvolala. (Conspi)

Reklama

Reklama