Reklama

Reklama

Nástrahy života

(TV seriál)
  • Jižní Korea Naeui ajeossi (více)
Rodinný / Romantický / Komedie
Jižní Korea, 2018, 21 h 9 min (Minutáž: 72–91 min)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Nemilosrdné životní okolnosti svedou dohromady mladou ženu a muže středního věku. Postupně se sblíží a jsou jeden druhému oporou i útěchou. (Netflix)

Recenze (4)

jarah 

všechny recenze uživatele

Osudy tak skutočné, až to bolí. Napadlo mi, či od seriálu čakám, aby bol až taký úprimný a ono to tam niekde, v niektorej epizóde naozaj zaznelo. No, nečakám, preto ma tento prekvapil svojou presnou, nekompromisnou kresbou osudov, postáv, dejov. Skutočnosť, že ma vtiahol na miesta, kde sa dej odvíja a nechal ma niekoľko dní prežívať osudy postáv je nepopierateľným dôkazom, že v tomto prípade fungovali všetky kolieska produkčnej mašinérie. Jedinečný počin, skladám klobúk. ()

mmatuli 

všechny recenze uživatele

Naprosto úžasný seriál, postavy, scénář, prostředí, hudba, zakončení, vše realistické. Každý si nese svou skrytou bolest různé intenzity, je na okolí, jak pár slovy může dotyčnému zlepšit nebo zhoršit život. Zde nelze jinak než doporučit ke shlédnutí. ()

Reklama

Philcze 

všechny recenze uživatele

Přestože nás netflixovské streamování nutí spíš k seriálovým sprintům, během nichž slupneme deset dílů libovolné minisérie za víkend, abychom na pokračování čekali přes rok, My Mister je maraton v každém slova smyslu. Pozvolné a mimořádně citlivé drama, které si váží divácké trpělivosti a plného sžití s postavami, některými zprvu otravnými, které si ale postupně najdou cestu k vašim sympatiím, už jen pro svou obyčejnou uťáplost a jisté úsměvné loserství. Ve středu příběhu však stojí Park Dong-hoon a Lee Ji-an – brilantně ztvárněné ztracené existence bez vyššího poslání, které léta naprázdno křešou oheň a zažehnou jiskru až tváří v tvář vzájemné žalostnosti. Jejich příběh se nevyhne jistým žánrovým klišé nebo očekávaným peripetiím, ale kdo sem dobrovolně vstupuje, musí čekat trošku nutného melodramatu. V první řadě ale dostane propracovaný příběh o hledání vlastních hodnot a nečekané lidské dobrosrdečnosti, který v temné době pandemické zarezonuje ještě silněji než v době vysílání. Bong Joon-Ho na Oscarech tloukl Američanům do hlavy, že pokud překonají centimetrovou bariéru titulků, otevře se jim moře filmového poznání. S My Mister je to podobně – přistupte na drobnou křeč v jistých povinně žánrových momentech, a dostane se vám monumentálního zážitku ve všech ostatních složkách. Apart, but together. 100% ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Velmi dobré drama, na jaké nejsem v seriálové podobě moc zvyklá. Dá se říct, že je to unikát. Líbil se mi nepředvídatelný scénář a hloubka vztahů, jaká se podařila tvůrcům mezi postavami vytvořit. Pomalá a v dobrém slova smyslu těžká atmosféra s překrásným soundtrackem a ozvučením celkově. Dění v kanceláři i mimo ni působí reálně, neuměle a seriál si drží po rozjezdu stále stejně vysokou kvalitu. Nádherná práce s kamerou, úžasně odvedená režie se smyslem pro detail. IU se u mě svým neuvěřitelným hereckým výkonem, kterému prostě není co vytknout řadí k nejlepším herečkám, jaké v Koreji mají. Nikdy bych nevěřila, jak chladnou, osudem zmučenou roli dokáže zahrát. Jak jen je možný, že tahle holka s andělskou tváří dokáže bez mrknutí oka manipulovat se svým okolím, stát proti dvakrát většímu chlapovi, a působit u toho tak silně a odhodlaně? Velkou část seriálu jsem si nepřála nic jinýho, než aby se jí na tváři objevil alespoň malý náznak úsměvu. A když pak přišly slzy nebo dala najevo emoce, dostavil se u mě ten známý bolestný pocit, proti kterému nedokážu být imunní. U Lee Seon-gyuna se u všech jeho rolí zpočátku nechám rozladit jeho (na Korejce neobvyklým) hlasem, ale myslím, že po téhle roli už se konečně prolomily ledy a já mu konečně přišla na chuť. Jeho postava mi byla hodně sympatická a hrozně jsem si užívala, když mě překvapil nebo dokonce šokoval reakcí, kterou jsem od něho nečekala. O charakteru hlavní hrdinky ani nemluvím, ta byla samé překvapení. Jediní, koho jsem dlouho nemohla vystát, byli oba bratři neboli životní smolaři, kterým se stala jedinou smyslnou náplní jejich života hospoda a fotbal. Jestli se jim z téhle situace podaří vymotat si případně zjistěte sami. Nedostala jsem odpovědi na všechny své otázky, protože mě jich napadá spousta, přesto jsem s koncem nad míru spokojená a po dlouhé době z něj mám dobrý pocit. 4,5* a jdu si pustit speciál. ()

Galerie (193)

Zajímavosti (3)

  • Jihokorejská herečka IU, ztvárňující zde mladou ženu Ji-ahn Lee, starající se o svoji stárnoucí matku, se v dané roli zcela zhlédla. Nejenom, že se dokázala naučit znakovou řeč, pochopila ale také závažnost sluchových problémů, jak sama říká, a rovněž v seriálové postavě objevila cosi, co si dokázala reflektovat do běžného života a svými možnostmi se pokusit to změnit. Pod svým skutečným jménem Ji-eun Lee totiž 20. 3. 2018 darovala korejské organizaci pro neslyšící - Korea Association Of The Deaf - celých 50 mil. korejských wonů, tzn. 47 tis. amerických dolarů, které měly být doručeny pro středisko Seoul City Deaf Senior Citizens Support Center v hlavní jihokorejské metropoli. „Herečka nám pod svým jménem opravdu darovala finanční obnos, kterým, dle svého vyjádření, chtěla pomoci těm, kteří to budou potřebovat. Herečka nám vysvětlila, jak na ní zapůsobily problémy neslyšících, a jak obtížné je pro ně se naučit znakovou řeč. Požádala nás, abychom částku věnovali starším lidem s těmito zdravotními problémy, omezujících je v jejich běžném životě.“ Přidal na adresu zastupující člen tamějšího centra pro neslyšící. (Conspi)
  • V jedné z doprovodných rolí se měl objevit i jihokorejský herecký veterán a nepřehlédnutelná entita jihokorejské kinematografie, filmový a divadelní herec Dal-soo Oh. Jak se ale nakonec ukázalo, herec byl z celé televizní série odstraněn, a to na popud mediálního skandálu, který populárního herce zkraje roku 2018 postavil před nepříjemnou aféru sexuálního obtěžování a následného sexuálního napadení, které se, dle dotyčné herečky Ji-yeong Eom, mělo odehrát někdy na přelomu druhého milénia během divadelního natáčení v Pusanu. Hercova zastupující agentura oznámila, že po vzájemné dohodě s produkční společností nehodlá, i přes údajnou nepravdivost hereččiných tvrzení, vrhat špatné světlo na vznikající seriál, a tak herce z roztočeného seriálu odvolala. (Conspi)
  • Zprvu byla do jedné z doprovodných rolí obsazena i letitá jihokorejská herečka Moon-hee Nah. Jak se ale později ukázalo, herečka nebyla schopna sladit natáčení seriálu se svými dalšími pracovními povinnostmi, a svoji roli tak uvolnila herečce Doo-shim Ko. Ta se tak objevuje v roli seriálové Yo-soon Byeon, matky ústřední mužské postavy. (Conspi)

Reklama

Reklama