Hans Zimmer v Praze

(koncert)
  • Velká Británie Hans Zimmer: Live in Prague (více)

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel 7. května 2016 se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho Zimmerových přátel a spolupracovníků, třeba i Johnny Marr z The Smiths. V onen večer bylo 17 tisíc diváků svědky neuvěřitelného koncertu filmové hudby, doprovázeného velkolepou světelnou show. Zaznělo mnoho skladeb z dílny geniálního mistra. Fanoušci si mohli naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku (2006), Lví král (1994) nebo Temný rytíř (2008). Záznam velkolepého pražského koncertu přenese diváky do dechberoucí atmosféry, kterou doplní ohromující videoprojekce a zvuk. (Pannonia Ent.)

Monggol

Radšej by som bol, keby to bolo bez tej bombastickej performácie. Pôsobí to dosť povrchne a jeho hudba povrchná nie je. Pridané bicie v hudbe k Thin Red Line alebo Interstellar pôsobili miestami až rušivo. Aj tie krásky-hudobníčky okolo neho pôsobili viac na efekt, ale samozrejme aj tak je to za 5, pretože Zimmer - ten parchant - má tú hudbu zmáknutú. ()

fordhont

Na koncertě z O2 areny z roku 2016 jsem byl a byl úžasný. Výběr těch nejzajímavějších skladeb Hanse Zimmera, nazvučení perfektní, osvětlení výborné bez zbytečně zavádějící projekce. A tento záznam zmíněný koncert skvěle zachycuje. Zážitek v kině je výborný (pečlivě vybírejte menší kinosál s ověřeným zvukem). ()

whysoserious

Hans Zimmer je člověk jehož práci velice obdivuju a doufám, že se mu třeba jednou ve svém skládání alespoň z malinké části přiblížím. Tenhle koncert je ukázkou naprosté profesionality všech zúčastněných hudebníků a přehledem toho, jak ikonické melodie dokáže Hans stvořit. Jsem rád, že DVD se záznamem z Prahy 2016 vlastním- je to vynikající koncert plný emocí a pustím si jej určitě ještě mnohokrát. ()

petisek

Konečne vidím detaily dvoch najlepších koncertných zážitkov mojho života. Krásne nasnímaný koncertný záznam! ()

Zoltar78

O2 aréna 7. května 2016. Přišel jsem, viděl jsem, slyšel jsem :-). Byl to úžasný zážitek! Přál jsem si mít na tenhle velkolepý koncert alespoň nějakou vzpomínku a k mému překvapení nyní oficiálně vydali celý záznam právě tohoto koncertu na digitálních nosičích. Neuvěřitelné!! Kdo má rád hudbu tohoto jednoho z nejvšestranějších a nejgeniálnějších skladatelů filmové hudby, má nyní možnost užít si elektrizující zážitek v pohodlí domova. Skvělá práce! ()

swinevenca

Je pravda, že v křesle po mně nebude nikdo chtít dva tácy za místo, ze kterýho není ani vidět na pódium. Ale protože tenkrát po půlce osiřelo pár židliček na těch skoro nejdražších místech, a já si užil druhou půlku tak naživo, jak to jen jde, zůstal mi z toho jen malý mindráček a neuvěřitelný zážitek, který bylo těžké na televizních repráčkách dorovnat zvukově, ale nikoli hudebně. Nicméně se hlásím jako dobrovolník na zátěžový test zprovozněného domácího kina, to budou jinčí zpívánky. ()

solisoli

Veľmi sa ospravedlňujem každému, koho sa dotknem týmto komentárom. Ale. Toto je len jeden z tuctových gýčovo sfilmovaných koncertov, čo je pseudoumením filmu. Nič viac. Ak by sa tento sfilmovaný koncert mal prirovnať k podobným koncertom ako J.M. Jarre, U2 - TV ZOO, Pink Floyd, David Gilmour, Roger Woters, Genesis, Peter Gabriel, ACDC, Queen, Kiss, Mike Oldfield, Depeche Mode, YES, The CURE, Rolling Stones, Lord Of The Dance – Michael Flatley a mnoho ďalším sfilmovaným super koncertom, aká je potom hodnota tohto vystúpenia lacných hudobníkov pod taktovkou nafúkaného zazobaného Nemca, ktorý sa preslávil jedinou vecou a to hudbou k filmu Rain Man. Ak toto má byť filmový dokument, alebo film s nejakou filmárskou hodnotou, veľmi smutne konštatovanie. ()

jackalsc

Celkem specifické zaměření na pár skladeb a dost časté opakování. Rád bych slyšel nějaké nápadnější prolínání, kde by jste mohli obdivovat provedení. Skladeb co mám od něho rád je tu málo a celkové provedení někdy připomíná rokový koncert. Střihy byly na mě až moc rychlé a ocenil bych delší záběry z řad sedaček. Je to škoda mohlo to být geniální. Zvuková stráka výborná. Slyšeno na v bluray verzi na surround systému. ()

HanzoBureshi

Jeden z nejlepších koncertů na světě, protože Hans je prostě bůh. A dost lituji, že jsem tam nebyl, protože to jak jsem si to moc užil na bluray znamená, že živě by to bylo pro mě neskutečné. Opravdu můj nejoblíbenější kousek. ()

jizvoun

Nádhera. V květnu 2016 jsem tam osobně byl a byl jsem uchvácen. Jediné, co mohlo můj zážitek ještě víc umocnit, byl lepší rozhled(seděl jsem v zadní části O2 arény) a překlad proslovů o pauzách. Teď se mi to splnilo a já nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdami. Zimmer je vážně super člověk, upřímný, lidský, vstřícný a šoumen. Navíc mě dostal tím, na kolik nástrojů dokáže sám hrát. Koncert nebyl zamýšlen klasickým způsobem, jak je obvyklé, tedy že skladatel diriguje celý orchestr, ale Zimmer se do něj sám zapojuje. A byla tam vidět ta chemie mezi nimi, jakoby to byla jedna velká rodina. Jediné, co mohu vytknout, je absence nějakých bonusů na disku. ()

vladi3

mala som tu cest byt na koncerte v Bratislave.... skvela show... som rada, ze vyslo DVD a budem si moct skvele pocity priblizit kedykolvek... ()

kyblik2

Videné naživo z veľkej blízky! DVD je tiež silný zážitok. Z celého turné som rád, že vybrali pre natáčanie Prahu. Zimomriavky sú zlomok toho čo mi hudba Hansa Zimmera roky dáva. Ďakujem za tohto Pána skladateľa. Jeho hudba ma posúva v živote vpred. Keď som smutný, rozveselý ma, keď som nahnevaný ukľudní ma. Keď sa potrebujem sústrediť na prácu, je to ideálna voľba, ktorá nikdy neomrzí. Plný počet, není o čom. ()

Lasa

Jsem velký fanda Hansových prací a tohle jsme si naživo nemohl nechat ujít. Byl jsem nadšený i zklamaný. Nadšený z toho, že si užívám jeho skladby naživo a měl to krásně udělané včetně doprovodu a dále. Zklamaný asi jako většina co má oblíbené určité skladby a místo nich hrál jiné. Chápu ale že tohle prostě nejde splnit a nenadávám. Myslím že výběr byl vyvážený a já si sousty skladeb co mám rád užil naživo. Pro fanoušky zážitek obrovský a to samé i sestřih koncertu v této podobě. Díky Hansi za tvou práci! ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů