Black Sabbath: The End of The End

Black Sabbath: The End of The End

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2017, 120 min (Alternativní: 95 min)

Dick Carruthers

Eugene O'Connor

Jeremy Azis

Tim Woolcott

Atmosféru koncertu jsem si užil loni přímo na pražské zastávce rozlučkového turné. Dneska v kině jsem si vychutnal tenhle zážitek ještě jednou, ovšem z jiného úhlu pohledu. S výborným zvukem, obrazem a bonusovým materiálem plným nostalgického, ale ne patetického, vzpomínání. Sabbati birminghamským koncertem neumřeli; zůstává ještě dost generací, které budou jejich hudbu milovat, až do své smrti.(28.9.2017)

Pro fanoušky Black Sabbath absolutní povinnost, pro ostatní pořádná porce kvalitní muziky. Výborný zvuk i obraz. Občas možná trochu statické na dnešní dobu, ale přece jim už není dvacet. Nápad s balony se povedl, ale takových zpestření mohlo být i víc. Ale jinak, co skladba, to legendární nesmazatelný zářez do rockové historie.(19.11.2017)

Jsem smutný, skončila má nejoblíbenější kapela všech dob! Rozloučili se však velmi důstojně. Natočili výborné album a projeli za posledních pět let celou Zemi křížem krážem. Ještě v červnu se také zřejmě naposledy setkám v Praze z Ozzym a jeho kapelou a pak už bude definitivní konec. Hudba Black Sabbath mě doprovází mým životem od mládí a pomáhala mi v časech, kdy se mi nedařilo a byla mým průvodcem i v lepších časech. Nic se nedá dělat, všechno jednou musí skončit. Díky za všechno: Ozzy, Tony, Geezere i Bille! Budete mi chybět, ale vaši hudbu neopustím a budu ji poslouchat až do svého konce!!!(29.3.2018)

Výborný dokument o rozlučkovém koncertu hudebních legend, ve kterém má největší prostor to nejdůležitější - hudba. Nezapomíná se i na důvod, proč tahle kapela vydržela dobré i zlé. A tím je přátelství, bez něj by to nefungovalo. Osobně mě velice příjemně překvapil Ozzy, respektive jeho zpěv. Dlouho jsem ho neslyšel zpívat tak dobře. Vivat Black Sabbath!!! 90%(3.5.2018)

Hnedka u prvni pisničky sem se bil do palice, čemu sem robil machra a sral sem na šatnařku v kině, jak mi cpala do pazur ty špunty. Taky rachot neni ani na provoze ve fabrice, jak se hecnem a začnem robit. Musym tež řect, že ten zvuk byl čisty a synci se nezdaju, ale eště maju kule! Enem ten Ozy nech rači spiva jak mluvi, bo furt nějak kolil "fakt jo" či co to bylo. A Tony tež moh spomenut na ine borce, keři dluho za Ozyho v Sabatach spivali. Neboštik Dyjo by si to fest zaslužil!(22.10.2017)