Ďáblův chlapec

• Japonsko Devilman: Crybaby
Japonsko, 2018, 4 h 12 min (Minutáž: 24–28 min)

Scénář:

Ičiró Ókóči

Kamera:

Tošikazu Kuno

Hudba:

Kensuke Ušio

Kóki Učijama, Ajumu Murase, Rika Nagae, Hitomi Ueda, Cujoši Kojama, Čie Nakamura, Šóta Hajama, Nami Mijahara, Takaaki Torašima, Reimi, Farahnaz Nikray, Júki Šin (více)

Epizody(10)

Znovu se probudili démoni a lidstvem zmítají nepokoje. Citlivého démonického chlapce vede do brutální, zvrhlé války proti zlu jeho tajemný přítel Ryo. (Netflix)

Recenze uživatele dudo24 k tomuto seriálu (1)

Ďáblův chlapec (2018)

Aj napriek slabšiemu scenáru, prvé epizódy boli dosť dobré. Nie skvelé, ale krv, násilie, nahota, sex, a mysterióznosť s ktorými seriál intenzívne pracoval, vytvárali veľmi unikátne dielo. Celá atmosféra, dej, a postavy boli aj v úplne bežných situáciách pritiahnuté za vlasy, niekedy až surreálne – skvelá postava Ryou bol tohto stelesneným prototypom. Keby to tak pokračovalo do konca, tak zrejme by som hodnotil štyrmi hviezdami a bol veľmi spokojný so zážitkom. Lenže niekde v polovici šiestej epizódy sa dej začal odkláňať od nálady predošlých dielov. Prestalo sa sústreďovať na lokálne dianie a celá situácia nabrala príliš obšírne smerovanie. Postavy sami o sebe išli viac do úzadia a svoj priestor využívali skôr na vysporiadavanie sa s novými spoločenskými a globálnymi nástrahami. A toto bol problém. Ja som chcel vidieť detailnejšie rozobratie ich vzťahov a psychiky, viac prepracovať tú tajnú organizáciu a ich motívy a všetko to spojiť nejakým sofistikovaným plánom od Ryou. Čo som ale dostal, bol Rezident Evil skrížený so Záhradou pozemských rozkoší od Hieronymus Boscha prepletený zlou gradáciou a klišé. ()