Bajo la Rosa

• angličtina Under the Rose

Mladičká dívka Sára (Patricia Olmedo) žije s rodiči a svým bratrem pokojný život až do doby, kdy je po hádce s matkou unesena. Únosce (Ramiro Blas) se záhy ozve s nabídkou návštěvy v jejich domě, na které si začíná diktovat podmínky dívčina návratu pod záminkou její smrti. Chce, aby její matka Julie (Elizabet Gelabert), bratr Alex (Zack Gómez) či otec Oliver (Pedro Casablanc) řekl nahlas své tajemství. Koho z nich myslí a co přesně chce slyšet? Každý v životě má přece něco, co by rád držel pod pokličkou. Kam až hra na pravdu dokáže zajít a co je motivem únosce? Jedna zásada se musí dodržet – „pod růží se mluví vždy pravda“. (MJMilan)

emdvojka

V tomto prípade, som si nie celkom istý hodnotením keďže tri hviezdy je asi málo, ale štyri zasa veľa. Áno, na španielske snímky mám už od čias Recu slabosť a tento počin ukázal opäť, že v originalite a v herectve sa európsky "Mexičania" lepia štátom americkým na päty. Tortúry členov rodiny, nevysporiadané vzťahy, ale hlavne zdrvujúce priznanie ktoré direktuje neznámy "známy" sediaci pokojne za čelom jedálenského stola je zaručený recept na chladnokrvný a premyslený plán pomsty. To, že všetko je to vysvetlené až na úplnom konci je troška únavné, lebo celý čas sa snažíte odkryť pointu a nestratiť prehľad, aj keď nakoniec zistíte, že zbytočne, nakoľko všetky prechádzajúce scény nemajú nič spoločné z konečným rozuzlením. A poslednú minútku pred záverečnými titulkami som celkom nepochopil...Vy áno? ()

Mouchal

Film, který zaujme i ve svém komorním pojetí. Celý příběh se odehrává takřka v jednom bytě, ale více toho člověk zde ani nepotřebuje. Zápletka není kdovíjak složitá a bohužel nabízí několik logických děr, ale člověk je prostě tvor zvídavý a zajímá ho každičké smítko špíny, které na sebe tato zvrácená rodinka přizná. Divák, který okolo poloviny filmu nesympatizuje s "únoscem" by se měl zamyslet nad svým životním rozhodováním. A právě tenhle přerod záporáka v... neřekl bych úplně hrdinu filmu, ale spíše méně zvráceného protagonistu filmu než původní členové nevinně vyhlížející rodinky je něco, co mě na tomto filmu bavilo. Jak už jsem zmínil, film má pár much (zjištěné znásilnění malé holčičky v nemocnici se úplně ignoruje policií, rodiče neznají rodiče kamarádky své dcerky, která u nich přespávala, týpek, co si ho nechá dobrovolně přeblafnout za doprovodu dvou hodně podezřele civějících chlápků...), ale to nemění nic na tom, že mě kecací část filmu bavila. A to se tam vlastně jen kecalo. Takže za mě nejspíš dobrý. 75% ()

Mngwa

Španělé mě neustále přesvědčují o tom, že thrillery prostě umí a ještě k tomu jsou čím dál lepší. Chytře napsané, ke konci má děj čím dál větší grády a konečné rozuzlení všechno obrátí o 180 stupňů. ()

giaruj

Zaujímavý príbeh s pointou troch (?) tajomstiev v štvorčlennej rodine. Zbytočne sa v násilných scénach tlačilo na pílu a prišlo mi to zbytočne prehnane realistické. Mládež však na druhej strane potrebuje dostať facku z lekcie šikanovania (mierny spoiler) ale zhliadnutie tohto filmu mi nepríde ako sugestívna prevencia. Nápad fajn, scény dotiahnuté až smerom ku gore mi vôbec nesedeli. ()

regentor odpad!

Otřesný snímek a důkaz o tom, že Španělé umí natočit rovněž škvár. Rodinné psychodrama s jedním dalším vyšinutým magorem který si hraje na pana tajemného a boha pomsty zároveň.Obsazení jak do pauzírovaného mariáše,roztřesená amatérská kamera a zápletka plná bludů a logických lapsů.Neherecké výkony jsou už jenom třešinkou na dortu téhle žumpy.Jako instruktážní cvičení pro psychopaty všeho druhu snad vhodné,pro diváka který používá hlavu i jinak než jako zátku do krku naprosté utrpení.Netuším co tady někteří zdejší hvězdičkoví onanisté berou za matroš ale to musí být fakt síla když tomuhle brutal odpadu dají klidně 4 ****. ()

boombang

Je to sice na pár místech přitažené za vlasy, ale jinak jde o parádně vygradovanou jízdu. Násilí tu není, i vzhledem k dosti úchylnému rámci, tak samoúčelné, jak se zdá, a platí přitom heslo zub za zub (dokonce doslova). Kostlivci začnou vyskakovat ze skříní a zhruba po dvou třetinách už prostě nelze nefandit perfektně zahranému záporákovi. Konec to pak posune ještě o kus dál, sice možná zbytečně, ale zato efektně. ()

Valenta28

Od tohoto filmu jsem neočekával moc. Přišel mi takový nudný. Ovšem to jsem se velice zmýlil. Film je naprosto dokonalým zážitkem, který je velmi specifický. Film má i přes poměrně silné scény stále takový klidný a plouživý chod, který rozhodně nenajdete u všech. Doplňuje to zážitku dvě třetiny. Výborný je hlavně nápad, který jsem u žádného jiného filmu neviděl. Rozhodně plně doporučuji, výborný zážitek a atmosféra. ()

DonBraso

Já si nemůžu pomoct,ale konec byl spíš z mé strany šokující blbost.Sice to mělo zvrat,ale popíral vše předtím.Začátek a vlastně skoro celý film jede na vlně,že divák netuší co bude následovat.Je to taková menší ruská ruleta,kdy každý z rodinky skrývá svoje tajemství a tatík to vyhraje dvakrát.Pravda je,že poznat zde vůbec kdo je pán,který prišel s jejich dcerkou někde na drátě je malinko v rouše evině a má to drajf.Bohužel ke konci snímek ztrácí dech a jak už jsem psal,konec je vyloženě smeč do vlastních řad,protože kvůli tomu by to neudělal nikdo,ještě kór,když celá rodina hraju celou dobu na pravdu.Hold maminy španělský :)70% ()

Ja.Malachi odpad!

..to sa nedalo ani s pretáčaním...sry tomu komu sa to páči ale mne ten telenovelovský kukuč fakt lezie krkom...:)a tá reč...ako samopal vz 58. tatatatatatatatatatata ..a nekdy i věčší...:) ()

Accuphose

Ze začátku to vypadá skvěle, pak bohužel dojde k několika dramaturgickým lapsům, které se částečně vysvětlí na konci. Nicméně některé reakce jsou neadekvátní, pokud chcete zachránit svou dceru, chováte se jinak. I tak nápad a myšlenka je dobrá, pokud by se ještě zapracovalo na scénáři, mohlo to dostat větší hodnocení, i tak dám 3 hvězdičky. ()

Lacique

Neuveritelný výkon všetkých aktérov na čele s Ramirom Blasom, ktorý hra v tejto dráme únoscu.  Žiadne výkupné, len priznania... atmosféra filmu je gradovaná počtom priznaní, avšak ked už nečakáme žiadne nové priznanie, príde záverečné... ()