Dementia 13

Zámožná rodina Haloranovcov plánuje rodinné stretnutie v ich obrovskom zámku. Dôvodom je zhoršujúci sa stav matky, ktorá postupne stráca zdravý rozum a tvrdí, že vidí duchov. Ich plány ale prekazí maskovaný vrah, ktorý začne vyvražďovať návštevníkov. Táto situácia začína postupne odkrývať temné rodinné tajomstvá a nikto z jej členov nie je v bezpečí. (Marceloo)

pornogrind

Remake filmu z roku 1963. Novější verze se ubírá trošku jiným směrem než originál i tak ale u mě žádný ovace nesklidí. Tenhle podivnej mix slasheru a duchařiny mi vůbec nesedl. Pochválit se dá snad jen výběr lokace a větší krvavost než v originále. Když to ale shrnu tak mě ani jedna verze filmu " Dementia 13 " neoslovila. ()

Morholt

Začalo to celkem solidně a i pak to vypadalo, že by se mohlo jednat o slušně krvavý slasher, byť bylo celkem jasné, kdo je vrah. Jenže pak se film trochu zaseknul. Zabiják sice vraždil, ale nebyl přitom moc nápaditý a ani té krve nebylo tolik. Nad vodou to drželi celkem sympatičtí herci a všudypřítomný mysteriozní prvek. Každopádně konec ta hluchá místa částečně vynahradil a do určité míry byl i překvapivý. Celkem fajn jednohubka. 60% ()

George Stobbart

Síce pozerateľný, ale zbytočný a dosť patetický remake starého, dobrého a nedoceneného Coppolovho filmu. Ten vo svojom čase ešte pôsobil neopozerane a zaujal svojou „slasher“ stránkou vlastne predtým, než sa (sub)žánrovo nadobro rozbehla. Toto mi typovo pripomínalo nedávny remake "Unhinged", ale bavilo ma to ešte menej a osobne nevidím žiadny dôvod na vznik ani na projekciu tohto filmu. ()

tron

Originál si už bohvieako nepamätám, ale zo svojho komentu usudzujem, že na tú dobu (a rozpočet) šlo o znesiteľný, celkom OK horor. Remake je nudný, priemerné postavy, ľahostajní až nesympatickí herci, krvavé vraždy, slabý vrah, dobré prostredie odohrávania a finále, ktoré nie a nie skončiť. K tomu pár rozčuľujúcich blbostí (pri zväzovaní omráčeného človeka by som nabudúce radšej začal u rúk, nie nôh) ()

jkpj22

Jde o multižánrový horor který nabízí trochu slasher, trochu gore, trochu home invasion a trochu paranormalu (duchařiny). Rozhodl jsem se mu dát šanci, hlavně díky očekávané paranormální vsuvky. Slasher, gore a home invasion totiž nesleduji. Totálně disfunkční rodina mě udržela v pozoru až do poloviny filmu. Pak už je to víceméně home invasion, opět s prvky slasheru a goreu. Ta duchařina, kterou tam vložili, nabídne v druhé části filmu přinejmenším jednu silnou scénu. Závěr je špičkový. ()