Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po čtyřiceti letech úspěšného podnikání v oblasti prodeje nábytku Haroldova firma zkrachuje, jelikož je v těsné blízkosti postaven obchodní dům IKEA. V aktu zoufalství a zlosti se Harold rozhodne odjet do Švédska a unést toho, kdo podle něj zapříčinil jeho bankrot – samotného zakladatele IKEA Ingvara Kamprada. Jaké je ale Haroldovo rozčarování, když zjistí, že Kamprad nachází ve vlastím únosu značné potěšení... (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (27)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek "Zde Harold" v sobě má pořádný potenciál. Tohle je snímek, který mohl být správně černohumorný s tím, že vás to bude bavit od začátku do konce, budou zde absurdní situace. Nakonec z toho ale vylezlo něco, co je jen hodně mdlou variací na "Fargo" s tím, že zde v podstatě není násilí a ani toho humoru moc není. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Amatérský únosce poháněný zoufalstvím z plastů a imbusů a jeho švédská oběť, která paradoxně nezahoří stockholmským syndromem.. Potenciál tam bezesporu byl, i lidskost se skrývala pod studeným sněhovým příkrovem, leč po stránce humoru se Harold jevil příliš kavárensky a těžkopádně. Chci českou volnou předělávku s Krobotem, který jako zkrachovalý malovýrobce hnojiv unese agrofertního Andyho. Režie Vít Klusák, scénář Julius Šuman, název „Kobliha, nebo život!“ Jestli říkáte, že by to nebyla bomba, tak lžetě.. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se nechal zlákat ,,sevrskou komedií s prvky drama'' a podnícenou navíc mojí řekněme nezálibou v IKEE. Už když jsem viděl trailer, divil jsem se, že do toho tvůrci takto natvrdo šli. Nazývyt Ikeu pravým jménem se vším co tento obchod přináší a to nejen ve smyslu sortimentu nevyslovitelných názvů (pokud nemáte předky Vikingy) ale i se svojí politikou atd.... Nakonec jsem ale musel uznat, že vlastně film Ikee ani jejímu otci nijak neuškodil, možná právě naopak. Třeba je to opravdu tak jak řekl filmový Kamprad - Haroldovi, že jak stárnou lidé, stárne i nábytek . A když odejdou, nábytek se vyhodí a nahradí novým, v bednách dovezeným a doma pak miniaturní kličkou dle návodu sestavený... Já ale osobně mám raději ty staré bytelné kusy nábytku na které sahaly ruce mých praročů a dokonce mám lustr svítící svými sedmi žárovkami na celé generace naší rodiny. Přežil obě války i všechny výměny nábytku v průběhu dvacátého století. Ten nikdy žádným Älghultem nebo Älvängenem nahradit nenechám (tedy co budu živ a budu jej moci bránit před manželkou :-). Horold je filmem ze života. Je o starém muži, který v podzimu svého života náhle zjistí, že je úplně opuštěný a že jeho milovaný obchod s fortelným ručně dělaným nábytkem převálcoval sousední nověvzniknuvší kolos IKEA. A tak se rozhodne svůj vztek, svojí bezmoc a svoji samotu napřáhnout proti nenáviděnému Kampradovi, který Ikeu stvořil. Harold je ale člověkem slušným a i když na mává zuřivě devítkou, každému unesenému musí být jasné, že tento člověk ani není tak zlý jako spíše nešťastný... Osobně nevím jestli se u toho někdo válel po zemi smíchy, já tedy ne. Film byl spíše smutný. Zároveň však inteligentní a nechybělo mu ani pár absurdit (např. lidské zahřívání !) Pár fórků tam padlo, ale asi už je to na mne humor moc severský... Zajímavé však je, že jsem byl během sledování zklamán (čekaje komedii šijící do Ikei) na konci jsem byl docela spokojen a dnes, když se film v hlavě rozležel musím uznat , že své sdělil a že se mi vlastně líbil. Takže za mne je to průměr a dávám tři politury na nábytek. * * * ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Karty jsou rozdané celkem jasně a nepřekvapují. Amatérský únosce a nespolupracující protivná oběť tu byli mnohokrát a ještě mnohokrát budou. To, že se v tomto případě nejedná o nějakou fiktivní postavu, ale o ještě žijícího nábytkového magnáta, tu nehraje nějak výraznější roli. Vikene se ale bohužel příliš nesoustředí na lapálie únosce a uneseného, ale spíš se snaží o dramatický přesah, což komedii škodí. Ve finále to není ani komedie, ani drama, ale jen dobře obsazená kaše bez chuti. Za něco stojí snad jen pasáž s jezerem. Tady se Norové moc nepředvedli. 30% ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Toto je pre mňa film, od ktorého človek ani nemusel veľa očakávať, a napriek tomu som z neho ostal sklamaný. Mám z toho pocit, ako keby film reálne vôbec nevedel, akým smerom má ísť a čo vlastne chce povedať. Je to o mužovi, ktorý unesie zakladateľa IKEY, alebo film o tom, ako sa zoznámi s mladým dievčaťom, ktoré chce trošku usmerniť v živote, a možno aj ona jeho? Je to film, ktorý má ukázať, že nechceme robiť niektoré veci dvakrát, alebo ich nechať urobiť iných? Vôbec neviem čo niektoré scénky mienili adresovať, no najmä mám pocit, že film často jednoducho ostane stáť na mieste a rozhodne sa ísť iným smerom než išiel a výsledne je z toho len obrovský chaos a príbeh, ktorý sa len veľmi ťažko sleduje. Ako film sám o sebe je to podľa mňa priemerné dielo, no ako európsky, a ako škandinávsky film, je toto pre mňa až podpriemer. Nemyslím si, že je to film, ktorý stojí za vašu pozornosť. Sú v ňom dobré momenty, no nie je ich toľko, že to vie film zachrániť. Na môj vkus je "Her er Harold" málo zaujímavý a nevie čo so sebou Hodnotenie: C ()

Galerie (23)

Související novinky

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů

12.01.2016

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne od 13. do 19. ledna přehlídku špičkových severských filmů v komplexním distribučním „cloudu": 13 filmů v deseti českých kinech, 41 VOD titulů na portálech…

Reklama

Reklama