Zde Harold

Here Is Harold

Harold

Komedie / Drama

Norsko, 2014, 87 min

Další severský film, u kterého jsem si celou dobu tak nějak v podvědomí říkal, ano mezi tyto lidi bych zapadl. Film že života, který stejně jako život, přináší okamžiky a události veselé, dramatické a i ty, které život nenávratně změní. Je to dávka humoru a zkušenosti s bytim v tomto světě se silně hořkou dochutí. Poslední scéna na jezeře to jasně dokládá, nikdo mě nepřesvědčí o tom, že to byl smích úlevy a smíření se s občas pěkně zasraným osudem. 75%.(19.1.2016)

Celkem by me zajimalo, jak by okomentoval tento film sam Ingvar Kamprad (Granath jakoby mu z oka vypadl). Jeho postava cerpala z faktu, ktera jsou o nem vseobecne znama, nakonec je vykreslen dost pozitivne... Jinak se jedna o zdarilou blaznivou komedii, ktera je sita na miru predevsim severskemu publiku. Ja jsem se pobavil dokonale, mimo tri hlavni postavy byla vyborna matka Ebby a jeji vystoupeni se stuhou. "A jaka byla posledni slova tve zeny? Ty kokote..." Videno v ramci Scandi II v ostravskem Minikine, 35 divaku.(16.1.2016)

• kaylin

Snímek "Zde Harold" v sobě má pořádný potenciál. Tohle je snímek, který mohl být správně černohumorný s tím, že vás to bude bavit od začátku do konce, budou zde absurdní situace. Nakonec z toho ale vylezlo něco, co je jen hodně mdlou variací na "Fargo" s tím, že zde v podstatě není násilí a ani toho humoru moc není.(27.7.2017)

Černá komedie která měla na víc.Náměť je tu vsazen dobře,na hlavního hrdinu si chvilku člověk zvykne a hurá za Kampradem ho zabít.Humor tu samozřejmě je,kdy jsem se spíše pousmál,ale určitě ho není měrou vrchovatou.Nejhorší je,že je to film místy nevýrazný a vcelku přestává bavit.První půlka kupodivu lepší,než ta druhá,která měla sice právě ty humornější části,ale já jich tam čekal o mnoho více a některé byly možná až trapné.Malinko škoda,takhle snímek zapadl a vlastně neměl ani jednu památnou scénu.55%(15.9.2019)

• Morholt

Karty jsou rozdané celkem jasně a nepřekvapují. Amatérský únosce a nespolupracující protivná oběť tu byli mnohokrát a ještě mnohokrát budou. To, že se v tomto případě nejedná o nějakou fiktivní postavu, ale o ještě žijícího nábytkového magnáta, tu nehraje nějak výraznější roli. Vikene se ale bohužel příliš nesoustředí na lapálie únosce a uneseného, ale spíš se snaží o dramatický přesah, což komedii škodí. Ve finále to není ani komedie, ani drama, ale jen dobře obsazená kaše bez chuti. Za něco stojí snad jen pasáž s jezerem. Tady se Norové moc nepředvedli. 30%(7.1.2016)