Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po čtyřiceti letech úspěšného podnikání v oblasti prodeje nábytku Haroldova firma zkrachuje, jelikož je v těsné blízkosti postaven obchodní dům IKEA. V aktu zoufalství a zlosti se Harold rozhodne odjet do Švédska a unést toho, kdo podle něj zapříčinil jeho bankrot – samotného zakladatele IKEA Ingvara Kamprada. Jaké je ale Haroldovo rozčarování, když zjistí, že Kamprad nachází ve vlastím únosu značné potěšení... (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Černá komedie která měla na víc.Náměť je tu vsazen dobře,na hlavního hrdinu si chvilku člověk zvykne a hurá za Kampradem ho zabít.Humor tu samozřejmě je,kdy jsem se spíše pousmál,ale určitě ho není měrou vrchovatou.Nejhorší je,že je to film místy nevýrazný a vcelku přestává bavit.První půlka kupodivu lepší,než ta druhá,která měla sice právě ty humornější části,ale já jich tam čekal o mnoho více a některé byly možná až trapné.Malinko škoda,takhle snímek zapadl a vlastně neměl ani jednu památnou scénu.55% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Amatérský únosce poháněný zoufalstvím z plastů a imbusů a jeho švédská oběť, která paradoxně nezahoří stockholmským syndromem.. Potenciál tam bezesporu byl, i lidskost se skrývala pod studeným sněhovým příkrovem, leč po stránce humoru se Harold jevil příliš kavárensky a těžkopádně. Chci českou volnou předělávku s Krobotem, který jako zkrachovalý malovýrobce hnojiv unese agrofertního Andyho. Režie Vít Klusák, scénář Julius Šuman, název „Kobliha, nebo život!“ Jestli říkáte, že by to nebyla bomba, tak lžetě.. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Karty jsou rozdané celkem jasně a nepřekvapují. Amatérský únosce a nespolupracující protivná oběť tu byli mnohokrát a ještě mnohokrát budou. To, že se v tomto případě nejedná o nějakou fiktivní postavu, ale o ještě žijícího nábytkového magnáta, tu nehraje nějak výraznější roli. Vikene se ale bohužel příliš nesoustředí na lapálie únosce a uneseného, ale spíš se snaží o dramatický přesah, což komedii škodí. Ve finále to není ani komedie, ani drama, ale jen dobře obsazená kaše bez chuti. Za něco stojí snad jen pasáž s jezerem. Tady se Norové moc nepředvedli. 30% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek "Zde Harold" v sobě má pořádný potenciál. Tohle je snímek, který mohl být správně černohumorný s tím, že vás to bude bavit od začátku do konce, budou zde absurdní situace. Nakonec z toho ale vylezlo něco, co je jen hodně mdlou variací na "Fargo" s tím, že zde v podstatě není násilí a ani toho humoru moc není. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Severská čierna komédia v štýle klasických škandinávskych pochmúrne vtipných filmov. Tento film pojednáva tak trošku o vplyve nadnárodných podnikov na malých živnostníkov, ktorí občas môžu stratiť nervy. Pointa teda fajn, ale vadil mi dosť fádny, vlečúci sa a nedotiahnutý dej. Potenciál to malo určite lepší. 50 % ()

Galerie (23)

Související novinky

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů

12.01.2016

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne od 13. do 19. ledna přehlídku špičkových severských filmů v komplexním distribučním „cloudu": 13 filmů v deseti českých kinech, 41 VOD titulů na portálech… (více)

Reklama

Reklama