České moře

(pořad)
Česko, 2017, 9x3 min

Vynálezce Míra Čech se pouští do velkolepého projektu. Pro svoji milovanou ženu  a svůj národ staví tunel skrz planetu, aby přivedl do vnitrozemského státu Česká republika teplou mořskou vodu.  Jak to udělá, zatím neví. Jistý si je pouze tím, že bude průkopníkem. Takovou výpravu totiž nepodnikl ještě žádný z Čechů. Vlogument o strastiplné cestě do hlubin zeměkoule sledujte na internetové televizi Stream.cz  a držte Mírovi palce, nedělá to jenom pro sebe. Všichni se budete moct vykoupat v moři. V Čechách. (Stream.cz)

Stíba

Fajn nápad, který začal zajímavě ale bohužel se nikam příliš nevyvinul. Celkově tu zkrátka bylo málo prostoru pro cokoliv - díly by zasloužily o pár minut víc a myšlenky podrobněji rozvést. ()

Drom odpad!

Ani kdyby to bylo prezentováno jako komedie, tak by to nedopadlo lépe. Proč? Tak si pojďme probrat nesporné klady tohoto majstrštyku. Rozhodně jedním z největších kladů je stopáž. Každá televize sní o tříminutovém pořadu, protože každé tři minuty může diváka obšťastnit reklamou. Další výborná vlastnost je, že to je pořad i pro ty naše spoluobčany, kteří mají problém pochytit myšlenku. Krom toho, že zde žádná (a už vůbec originální) není, tak kadence monologu směle přeplácne i obsahovou prázdnotu moderních takydokumentů. Zdravíme History channel. No a samozřejmě musím také vyzdvihnout fakt, že reklamy na Streamu propagující tenhle pořad zaplácly v mém životě nejspíš víc času, než celá dosavadní stopáž. To se samozřejmě změní, konec konců náš hrdina bude kopat deset let, nebo tak něco. A pokud máte opravdu štěstí, tak reklama (někdy i dvě) před dílem je dokonce skoro tak dlouhá a inteligentní, jako díl samotný. Já vím, že už jsem to psal, ale ZLATEJ CRAZY BUILDER! ()

topi80 odpad!

Když se dělá legrace proto, aby byla legrace, bývá výsledek skvělý. Když se dělá legrace jako křečovitá (a ještě ke všemu angažovaná) parodie, dopadne to tak jako v tomto případě. Inu, Seznam a Stream, víc netřeba dodávat... ()

Matamoroz odpad!

Mireček, teda Vojtíšek se rozhodnul, že vydělá nějaký peníz navíc. Když jsem viděl upoutávku, tedy reklamu na Seznamu, čekal jsem bžundu typu Kancelář Blaník. Ovšem dočkal jsem se slaboduché kreace, kde vrcholem vtipu má být Mirkův kulich a umakartové jádro kabiny spouštěné do hlubin. ()

carl.oesch

Jednoduché, ale komické. Poznávají se v tom všichni ti "lidé z ulice", kteří na kameru žvaní neskutečné pitomosti a vyjadřují se ke všemu? Možná, že by se mezi nimi našlo i hafo zdejších rádoby intelektuálních recenzentů, jejich komentáře jsou stejně hloupé a naivní jako Mírův záměr, až nato, že oni to myslí naprosto, ale naprosto vážně. ()

Amalberga odpad!

Tenhle šašek je narozdíl od Pata a Mata nevtipný. Videa na mě působí až moc amatérsky. Další seriál Streamu, který je nudný a průměrný na naše poměry. ()

moriero odpad!

Obludně amatérské a trestuhodně zbytečné... Vojtěch Moravec v civilu možná vypadá jako sympaťák a se Sandrou Novákovou tvoří hezký pár, ale jako Míru Čecha bych ho asi dokázal umlátit kladivem... ()

StrixCZ

Slušný rozjezd (u třetího dílu jsem se smál opravdu nahlas), ale postupně to bohužel (i přes ještě několik světlých momentů) ztratilo šťávu. Celkově lehce nadprůměrný satirický počin, s dobrou, ale lehce nedotaženou myšlenkou. P.S.: Komentáře pod jednotlivými díly na Streamu jsou neuvěřitelné - zejména pak množství lidí, kteří se vší vážností projevují své rozhořčení, že co to je za nesmysl a podvod, a podávají "vědecká" vysvětlení, proč se to Mírovi nemůže podařit. Pevně věřím a doufám, že mnozí z nich jen trollí, ale i tak se nemůžu ubránit dojmu, že velká část populace už dnes nepozná vtip, pokud u něj nezazní v pozadí nahraný smích a "pointa" není založená na samoúčelných vulgarismech. Což je dost smutné... ()

solver odpad!

Rád bych dal alespoň * za určitou originalitu nebo odvahu předložit to národu znalého Cimrmana, ale bohužel je to děsivě amatérské od prvního záběru. Myslím, že i recese by měla mít úroveň. ()

doom.cz

Nápad asi dobrý, ale neskutečně mě iritoval styl, jakým Míra Čech mluvil - už ze sebe dělal debila neuvěřitelným způsobem a tím pro mě celý koncept shodil. Po dvou epizodách jsem nad tím zlomil hůl :) ()

CZetko odpad!

Trapné , suché, s úmyslem jen vydělat na reklamách, stream už nepřináší pár let nic nového, podle mě nechtějí zaplatit kvalitní tvůrce a pak propagují takové sra*ky ()