Monkey King: Hero Is Back

• Čína

Xi you ji zhi da sheng gui lai

• Čína

西游记之大圣归来

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Čína, 2015, 89 min

Tian Xiao Peng

Zvuk:

Wei He
  • corpsy

Niežeby to nebolo zaujímavé, ale je to nesympatické. Opičí kráľ je aj pre mňa pojem a to hlavne vďaka kultovému seriálu z roku 1986. Táto animačne nedotiahnutá freska, ale toho čo mi dal seriál a svojím spôsobom aj celovečerkáky z rovnako čínskej produkcie ( 2013 - 2017 ), rozhodne nedosahuje.(20.10.2019)

Alebo čo predchádzalo ceste na západ. Nádherná animácia a prekrásne vytvorené prostredie verzus nepríliš originálny príbeh a kašlanie na (západného) diváka, ktorému chýba predporozumenie príbehu znalosťou Cesty na západ. U mňa 8/10(26.3.2018)

Malý mnich Liuer se při útoku horských trolů ztratí a nevědomky se mu podaří osvobodit Opičího krále (Sun Wukong / Opičák Sun), který byl 500 let uvězněn pod horou Pěti prvků. Tato animovaná verze ještě představí Čuníka, ale nejde o klasické zpracování Putování na západ, protože chybí Písek a Tripitaka. V anglicky dabované verzi, která měla premiéru v amerických kinech 29. července 2016, namluvil hlavního hrdinu Sun Wu-kchunga Jackie Chan.(30.7.2016)

Opičí král je prostě legenda, kterou jsem si dávno zamiloval a kterou budu mít rád. Nevěřil jsem příliš čínské animaci, ale musím říct, že tentokrát jsem byl více jak překvapen. Tahle animace je výtečná a příběh je správně vtipný a nařachaný, že sem s e prostě bavil a vrátil jsem se do dětských let, kdy jsem legendu skutečně žral.(1.9.2015)