Reklama

Reklama

Kadın

(seriál)
TV spot
Drama
Turecko, (2017–2020), 178 h 23 min (Minutáž: 98–151 min)

Scénář:

Hande Altayli, Júdži Sakamoto (původní scénář)

Kamera:

Refik Çakar

Hrají:

Özge Özpirinçci, Su Burcu Yazgı Coşkun, Seray Kaya, Bennu Yıldırımlar, Caner Cindoruk, Ayça Erturan, Ece Özdikici, Feyyaz Duman, Oktay Gürsoy, Tevfik Yapıcı (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(81)

Sila ženy rozpráva príbeh Bahar (Özge Özpirinçci), mladej vdovy s dvoma deťmi, ktorá sa pretĺka životom. Matka ju opustila keď mala len 8 rokov, neskôr prišla aj o starú mamu a otca. V čase, keď sa cítila úplne sama, sa zoznámila so Sarpom (Caner Cindoruk), do ktorého sa bláznivo zamilovala. Po niekoľkých rokoch šťastného spolužitia prichádza aj o svojho manžela a ostali jej už len dve veci, ktoré ju držia pri živote: jej deti, 7-ročná Nisan (Kübra Süzgün) a 4-ročný Doruk (Ali Semi Sefil). Spoločne s nimi sa snaží obrátiť život na hru, chudobu na zábavu a samotu na radosť. Pretože keď vidí úsmev na ich tvárach, aj jej srdce sa usmieva. Čeliť všetkým prekážkam, ktoré jej život kladie pod nohy, pomáha Bahar najmä veľká láska, ktorú stále cíti k svojmu zosnulému manželovi Sarpovi. V duchu s ním hovorí o všetkých svojich problémoch a spomína na obdobie spoločného šťastia. Tieto spomienky slúžia ako most medzi jej minulosťou a súčasnosťou. Zároveň jej však bránia budovať mosty do budúcnosti, pretože v Baharinom srdci nie je miesto pre inú lásku a vzťah. Táto mladá a krásna žena sa vzdala svojho života a svojej ženskosti, obetovala sa pre svoje deti a nedokáže sa odpútať od minulosti. Keď sa jej matka, Hatice (Bennu Yıldırımlar), vráti po dvadsiatich rokoch do jej života, Bahar musí čeliť svojej minulosti a zistí, že tie časy v skutočnosti neboli také, ako si ich pamätá. Keď sa snaží znovu zblížiť so svojou matkou, postaví sa jej do cesty veľká prekážka: jej sestra Şirin (Seray Kaya). Táto problémová mladá dievčina robí všetko, čo je v jej silách, aby zabránila zmiereniu svojej matky a staršej sestry. S cieľom chrániť Şirinu duševnú pohodu sa Hatice otočí Bahar chrbtom práve v čase, kedy ju spolu so svojimi dvomi malými deťmi veľmi potrebuje. Urobí tak napriek protestom svojho manžela Envera (Şerif Erol). (TV Doma)

(více)

Videa (82)

TV spot

Recenze (5)

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Další z těch co do počtu epizod rozsáhlejších tureckých seriálů, jenž zavítal na slovenské obrazovky. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasickou telenovelu, spíše rodinné drama je i přes jednoznačnou přemíru feminizace a ženské emancipace vcelku koukatelný. Bohužel ani zde se nedá vyhnout zbytečně rozvláčným scénám a totálně nelogickému konání většiny postav. Například mě vytáčelo, jak té svini Şirin vždy všechno beztrestně prošlo, nikdo nebyl schopen jí dát pořádně přes držku a její matka Hatice ji vše promíjela. Dále mi nejde do hlavy, jak v době internetu mohl Sarp tak snadno uvěřit báchorce o smrti manželky a dětí, aniž by si to ověřil a během krátkého období se vrhl do dalšího manželství. I tak jsem ale doufal v jeho šťastný návrat k původní rodině a z toho důvodu jsem příliš nefandil vznikající lásce mezi Bahar a Arifem. Proto mě docela zklamal vývoj děje na začátku 3. řady, kterou TV Doma nebyla schopna zakoupit a já ji zběžně prolétl v původním znění na Youtube, abych se dozvěděl, jak vlastně seriál skončil. Rovněž zbytečnou smrt Yeliz si scénáristé mohli odpustit. Co říci závěrem? Nikdy se nezaplést s poťapanou intrikánkou a nekupovat své milé hrušky, nosí to smůlu. Objektivně bych udělil podprůměrné 2 *, ale jelikož se jedná se o jeden z mála tureckých seriálů ze sociálně slabšího prostředí, trochu nadhodnotím na 3 * a 45%. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Tu by sa z potokov sĺz dalo nie že urobiť more, ale Tichý oceán je oproti tomu len rybník. Že vraj sila ženy a ona fňuká 80% času. Len pri náhodnom prepnutí mi od údesu skoro zhoreli vlasové cibuľky. ()

Reklama

pursulus 

všechny recenze uživatele

Pletení, kávička, dloubání v tělních otvorech.¬         Není to špatné dívání pro dlouhé prázdné večery; kvalitou zpracování i dramatu přirovnal bych to k českému televiznímu seriálu 'Nemocnice na kraji města', který vznikal mezi roky 1977–1981. Jestliže se cítíte (v dlouhém prázdném večeru) býti poněkud unavenou, průměrnou, obyčejnou ženou (po případě mužem), bude tento nekonečný příběh něco pro vás. ()

Domca94 

všechny recenze uživatele

Pokud chcete seriál, kde při jedné epizodě padne balíček papírových kapesníků, tak je to právě tenhle. Seriál dává vyniknout skvělé Ozge Ozpirinci a jejímu talentu. Příběh je na můj vkus až moc natahovaný. Důležité věci se začnou dít až po 40. epizodě. Dětští herci jsou skvělí, jsem si jistá, že o nich ještě jednou uvidíme, A mrcha v podání sestry hlavní hrdinky je jen třešňičkou na dortu. ()

Zdenka23 

všechny recenze uživatele

Výborně vystavěné turecké drama plné romantiky, intrik, nenávisti. Skvělé herecké výkony, důraz na detail, perfektní kamera. Oceňuji, že kromě partnerské lásky se tu řeší i vztahy rodič versus dospělé dítě. Drama zdůrazňuje životy obyčejných, poměrně chudých lidí, přitom je svým dějem a zpracováním tak bohaté. Za skvělé herecké výkony musím pochválit dětičky - představitelku Nissan a Doruka. Divák netuší, jak seriál dopadne a co šíleného je schopna Sirin ve svém okolí ještě provést. Doufám, že ho TV dovysílá celý, byla by to škoda, kdyby ne. Kdyby se v Čechách tímto dramatem inspirovaly některá česká laciná dramata, bylo by to super. ()

Galerie (502)

Reklama

Reklama