Noctuelle

(studentský film)
všechny plakáty

Martin Pertlíček je studentem fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Vytvořil krátkometrážní animovaný snímek Noctuelle o výrobci motýlů, kteří létají za lidmi, aby jim předávali sny. Za velmi svérázným a osobitým vizuálem stojí vedle samotného režiséra i kameraman Ivan Vít (kameraman Pata a Mata), který se celý život věnuje loutkové technologii. (Letní filmová škola)

honajz2

Celkem to ujde, jenom by bylo třeba něco dotáhnout v příběhu a udělat lepší zakončení. Ale jinak to jde a ta animace dokáže působit hororově. 3* ()

Alfréda

Animace se mi líbí, hororové ladění rovněž, a boj na střeše za hustého deště je vrcholnou scénou tohoto krátkého loutkového příběhu. Ale děj jak kdyby psal nějaký začátečník, a nebo ho vlastně nepsal vůbec - vymyslel ho, zatímco seděl na židli, a začal jej animovat. Onen závěrečný výkřik zla budiž jedním příkladem za všechny, co si myslíme, že divák od hororu očekává, ale vlastně to není pravda - neb co už bylo viděno tisíckrát, víckrát už vidět nechceme. 65% ()

Marze

Absolvoval jsem v polských horách v lyžařské středisku Sczawnica týdenní kurs animace, tak musím takovouto složitou výtvarnou práci ocenit. ()

honajz

Jako ono to není úplně blbé a ta animace se mi líbila - temná a tajemná, a posléze ta scéna na střeše v dešti je velmi povedená. Jen není moc jasné, jestli ti lišajové nosí jen hezké sny (pampelišky), nebo i noční můry (náhle se probudivší muž), a nakonec není vlastně ani jasné, co je, a co není Noctuellova noční můra, neb (podle zdejšího popisu) netopýr vypadá spíše jako vetřelec. Každopádně konec mne zklamal, pointa je jalová a v poslední době v hororových filmech nadužívaná (mini spoiler: zlo prostě i poté, co ho překonáte a zničíte, stále žije). Ale každopádně mne to nenudilo. ()