Batman Ninja

• Japonsko ニンジャバットマン

Batman Ninja cestuje napříč časem kvůli stroji času. Tento stroj přesune většinou Batmanových nepřátel do feudálního Japonska. Do této doby se nakonec dostane i Batman s pár spojenci. Mezitím si padouši zaberou a rozdělí území Japonska. Batman vyčerpá veškerou svou techniku skoro hned, a tudíž musí spoléhat na svůj intelekt a na své spojence. Jejich cílem je nastolit pořádek v Japonsku a vrátit se do současnosti. (kellne)

JJ.Gibson

Asi žádný zázrak, ale velmi se mi líbilo animované zpracování. Bylo to říznuté anime, což já rád, klidně to mohlo být i víc. Čekal jsem, že to bude trochu drsnější, ale většinou to trochu shazovalo samo sebe, škoda. Robotí města do feudální Japonska sice sednou, ale mě to úplně neoslnilo, není mi prostě deset :) Souboje jsou vydařené a Ninja Batman nenudí. Suma sumárum za tři hvězdy, Arigató! ()

TomX2

Previezť zločincov z Gothamu do starých dôb Japonska a obohatiť to niekoľkými prvkami sa zdá ako zaujímavý a vcelku bizarný nápad, avšak Batman Ninja je naozaj film určený skôr pre publikum, ktoré má v obľube DC Comics a rado by videlo jeho postavy v bizarnom prevedení. Ja bohužiaľ k tejto skupine divákov nepatrím a z tých rôznych ninja vsuviek som mal pre zmenu veľmi negatívne pocity a nebyť animácie, hudby a z poslednej tretiny aj fajn súboja medzi Jokerom a Batmanom, hodnotenie by som dal dokonca ešte nižšie. ()

PEZ

Tak tunak Japonci prestrelili. Sa divím DC-čku, že im takúto hovadinu schválili. Celé sa to odohráva vo feudálnom Japonsku (vďaka cestovaniu v čase), su tam typické prvky anime, kombinujú sa tu ešte navyše aj Mechy (veľké roboty) a je to hlavne celé strašne detské - postavy komentujú prebiehajúce scény a súboje a používanie Deus-ex-Machina je tu na bežnom poriadku. Mám rád veškeré batmanovky, ale toto nie - fakt sa neoplatí týmto zabíjať čas. ()

JohnnyD

Holy Batomanu! Stredoveké Japonsko, námorné bitky, samurajovia, ninjovia, opice, transformers, Power Rangers, katany, Great Wave of Kanagawa, hora Fuji... všetko, čo ste kedy chceli vidieť vo filme o Batmanovi v Japonsku je tu. Teda okrem Godzilly. A nie je to len fan service, okrem toho to má aj celkom koherentný dej, skvelé zvraty a nápady (farmár a jeho dcéra) no najmä dychberúci pestrofarebný vizuál. Žiaden DC animák nevyzeral tak skvelo. A to neznášam anime a predošlý anime crossover Batman: Gotham Knight pokladám za najhorší animovaný film od DC. ()

moviefan4

Krásny príklad toho ze krásny vizuál a zaujímavý nápad na úžasný film nestačí. Tento film má sklamal neskutočne moc, vôbec nevyužitý všetci záporaci, moc veľké prepnutie do anime štýlu a upravené pre čisto japonský trh. Škoda toho, keby tu je menej anime kravín a viac využite potencionalu so bad guys bolo by to omnoho lepšie. ()

• Vývoj filmu začal už v roce 2014. (kellne)
  • Po útoku na batmanov úkryt Bruceovi zmizne brada a Selina má zrazu krátke vlasy. (toi-toi)
  • Když Robin hraje na flétnu, tak hraje úvodní znělku z filmu Batman (1966). (kellne)