poster

Jíst, pít, muž, žena

 • Tchaj-wan

  Yin shi nan nu

 • Tchaj-wan

  飲食男女

 • anglický

  Eat Drink Man Woman

Komedie / Romantický / Drama

Tchaj-wan / USA, 1994, 123 min

Režie:

Ang Lee

Kamera:

Jong Lin

Hudba:

Mader

Producenti:

James Schamus, Ted Hope

Střih:

Tim Squyres
(další profese)
 • vitekpe
  ***

  Strasne dlouhej rozbeh kde se nic nedeje, posledni tretina nabere konecne to spravny scenaristicky tempo. Pribeh mi prisel hodne "evropskeho strihu", nebo jak to rict... Komedie to neni. Romanticke drama snad, ale na opravdova asijska melodramicka to nema dostatecne grady. P.S.: Pro lidi zabyvajici se/posedle jidlem to musi byt zazitek. Kazdou chvili se tam neco ji nebo vari. Ja jsem v jidle dost konzervativni, takze me to nevzrusuje. :)(8.10.2014)

 • Vavča
  ****

  V žádné rodině nepanuje zrovna idylka a o rodině kuchaře Chu to platí dvojnásob. Má tři dcery, každá se potýká s vlastními problémy, navzájem se taky moc nemusí, jenže každý večer a o víkendech i ráno se rodina sejde u jídla. A ty vizuální hody, co zde uvidíte, nemají chybu, už jen začátek filmum přinutil k večeři číslo dva v jednu ráno, takže to nesledujte nalačno! Osudy sester se točí okolo otce, který toho má už někdy v práci po krk. Jedna dcera je plachá učitelka neschopná sehnat si přítele, další je úspěšná manažerka, ale její schopnosti a sebevědomí muže spíše děsí, sama brzy zjistí, že ty nezávazné vztahy nejsou zase takové terno, nejmladší dcera pro změnu klofne přítele své kamarádky. Každá ze sester se ze svých problémů nakonec dostane, pozná více sama sebe, dojde na trochu slz i smíchu a hlavně brilantní herecké výkony, zejména Sihung Lung jako kuchař Chu, který ve finále celou rodinu značně překvapí a mě překvapil dvojnásob:)(18.11.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Ovdovělý, stárnoucí Chu (Sihung Lung) je vynikajícím kuchařem a ve svém oboru je nesporně géniem. Tak jistý však už není ve vztahu ke svým třem dcerám... Není náhoda, že jsem film zhlédl jako součást tématického večera Arte o čínské kuchyni, neboť ještě nikdy v historii filmu nebyly divákovi nabídnuty takové vizuální hody, jako zde. Mňam. Radím sledovat pouze po vydatném obědě!(7.3.2005)

 • Malarkey
  ***

  Vůbec se nedivím, že se Ang Lee se svým režisérským uměním vyšvihl na pozici nejpřednějších neamerických režisérů točících v Hollywoodu. Už ve svých prvních filmech, které točil na Tchaj-wanu, za podpory USA, je totiž patrné, jak již tenkrát byl silný v kramflecích. V tomto případě mě ale mrzí něco jiného a opravdu těžce se mi přes to přecházelo. Na jedné straně máme totiž starého pána, šéfkuchaře Chu, který vládne noži a předvádí nadpozemské kreace nad prkýnkem z bambusu. A na straně druhé tu máme jeho tři dcery, které mají problémy s partnery, ale i se samotným otcem, a tak tu předvádí vzorové vztahové kreace, kterých byste se dočetli v kdejaké červené knihovně. Naštěstí pan Chu je tak geniální postava, že herec Sihung Lung v ní musel promítnout sám sebe. Lidská, upřímná po životní stránce a geniální v kuchyni. Čínská kuchyně v žádném filmu nepůsobila tak zajímavě a chutně, jako v tomto filmu. Byla radost sledovat kulinářské umění pana Chu, kterému zřejmě dělalo nespornou radost, že jej mohl předat i dalším generacím v podobě tohoto filmu.(10.10.2017)

 • muti
  ****

  1 taiwanska domacnost, otec vdovec a 3 slobodne dcery - biznismenka aerolinii Jia-Chien, stredoskolska ucitelka chemie Jia-Jen a najmladsia Jia-Ning, studentka privyrabajuca si vo fast foode. kazda postava ma svoju predstavu o laske, ktoru sa snazi dosiahnut. ktoru z nich si najde laska ako prva? a kto ostane napokon nezadany, ale zato slobodny? rodinna drama o hladani lasky, ktora nam striedavo ponuka prehlad tajwanskeho menu v podobe otca kuchara, ktory vari nielen doma dceram vyberane pochutky, ale aj vypomaha v nedalekom podniku. Jeho buducnsot vo fachu, ale nieje az taka ista... film plynie pomaly, vztahy dcer a postupne rozvijaju a dockame sa aj necakaneho plot twistu.(12.2.2014)

 • - Asia Film Pacific festival udělil snímku ceny pro nejlepší film a nejlepší střih. (Terva)

 • - Snímek byl nominován na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší cizojazyčný film. (Terva)

 • - Snímek získal cenu kritiků Kansas City pro nejlepší zahraniční film. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace