Elán - Smrtka na Pražskom orloji

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1987, 4 min

MM_Ramone

Smrť obchoduje s tichom, nevesta bez ženíchov. Má mramorové veno a na ňom tvoje meno. Turisti, vrabce, školy. Orloj a apoštoli, na konci smrtka stojí a každý sa jej bojí. Usmieva sa na mňa tá smutná stará panna. Verí že bude moja. Jej bozky strašne bolia. Tej kráske na pražskom orloji odkážte, že o ňu vôbec nestojím, nech si ďalej máta na veži. Ja verím, že budem stále žiť. Smrť niečo pripomína, čo to raz všetci zistia. Je pre každého iná a predsa vždy tá istá. Nech si na mňa čaká každý deň. Ja jej na to rande nikdy neprídem. Pozývam vás všetkých na pivo. Kašlem na smrť – verím na život. ** ()

Rozjimatel

Elán bol v detstve mojou milovanou kapelou a táto moja náklonnosť trvala až do revolúcie, po ktorej som im odrazu akosi nedokázal prísť na chuť. Túto skladbu som mal vždy rád, hoci nevyšla na radovej LP-ke ale "iba" ako singel. Výborná chytľavá melódia, výborný text a aj video je celkom fajn (Elánisti s roztomilými detičkami), aj keď čo si budeme nahovárať, pravému fanúšikovi proste stačilo vidieť svojich hrdinov na obrazovke. ()

Honza__St.

Jediné, co tomu klipu chybí k dokonalosti, je ten orloj. Ale chápu, že se jim asi nechtělo jen kvůli němu jet z Bratislavy do Prahy a zpátky. Mimochodem, kdo tam proboha napsal ten rok 1992?! Píseň i klip je z roku 1987. ()

Stevo66

Originál skladba aj videoklip nie je až z roku 1992,ale z roku 1988. Tento singel sa mal pôvodne dostať na album Nebezpečný náklad,ale nestalo sa tak,a to bolo príčinou toho,že bola predajnosť albumu po ohromnej Detektívke oveľa nižšia! ()

Časové pásmo bylo změněno