Reklama

Reklama

Selfie from Hell

Horor / Mysteriózní
Kanada, 2018, 75 min

Obsahy(1)

Hannah (Alyson Walker) se po delší době opět setkává se sestřenicí Julií (Meelah Adams), ale jak se zdá, ta není vůbec ve své kůži. Z ničeho nic upadá do hlubokého spánku, a tak Hannah začne pátrat, co za tím je. Na jejím blogu zjistí, že hledala "Temnou síť". Od přítele Trevora (Tony Giroux) zjistí, že není radno si s tímto druhem "zábavy" zahrávat. Jenže Hannah je zvídavá a chce tajemství za každou cenu rozlousknout. Jenže opravdu za to stojí položit život?! Rozhodně se nedívejte na třináctou selfie... jinak to bude dlouhá a bolestivá smrt! (Rodriguez)

(více)

Recenze (23)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

O tupej blondínečke, ktorá objavuje tajomné zákutia darknetu, až kým sa jej to nevypomstí, Takže začne mať čoskoro pekné preludy, a objaví sa aj nejaký digitálny bubák, nech je sranda. Inšpirácia výborným Lights Out tam určite bola, najmä pri niektorých ľakacích scénach, čo bolo vlastne to jediné, čo v tomto zázraku ako tak fungovalo. Dokonca aj hlavná hrdinka ma zaujala viac vzhľadom ako svojim hereckým talentom, ale do takéhoto filmu sa zase hodí. Pre mňa sa jedná o typický detinský a scenáristicky podradný blábol, ktorý zachraňuje najmä fakt, že pri ňom človek nemusí dlho trpieť. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

"LionsGate" zrejme nemajú do čoho "pichnúť", a tak investovali do takejto lacnej záležitosti. Ja som vždy tvrdil, že pokiaľ človek nemá kapitál, nech sa nesnaží natočiť horor, ktorý je na financiách doslova závislý. Ideálnou voľbou, sa tak potom javí nejaký ten "Scary Jump", v ktorom nie je zapotreby gore či masiek, pričom stačí dostatočný talent, aby tvorca vedel pracovať s atmosférou. No lenže, čo ak ho nemá? Respektíve, nie tak celkom dokáže diváka navnadiť, zamraziť, prípadne ho iným spôsobom po emocionálnej stránke zasiahnuť? Potom sa natočí takýto pozerateľný, znesiteľný, snaživý, no bohužiaľ veľmi priemerný "Selfie from Hell". Aspoň, že to rýchlo zbehlo .. ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po príchode svojej sesternice u nej Hannah (Alyson Walker) pozoruje zvláštne zmeny správania. Všetko sa vyhrotí v momente, kedy Juliu (Meelah Adams) postihne ťažká choroba. Hannah sa snaží zistiť, čo sa jej sesternici stalo, a jej pátranie ju zavedie do najtemnejších častí internetu známych ako dark web. - Až príliš obyčajný moderný horor, u ktorého som mal pocit, ako keby som každú jednu scénu už niekde videl. Nápad nebol zlý a záhada okolo sesternice mi prišla zaujímavá, ale to prevedenie a ten digitálny škriatok na konci sú tak nezaujímavé, že som len krútil hlavou. Po tom krátkometrážnom snímku som na to bol dosť zvedavý, ale režisérovi sa toto vôbec nepodarilo previesť do celovečernej podoby, ktorá by fungovala. + herec z The Magicians ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Sice budu vypadat natvrdle, ale já to nějak nepochopil. Na konci to vypadalo, že jsem se konečně chytil, ale pak přišlo nějaké vysvětlení, které mě znova uvrhlo do chaosu. Každopádně sem tam se tu najdou solidní známky napětí, má to i nějakou atmosféru a bloncka v hlavní roli je docela fajn. Ale i tak jsem dospěl k zjištění, že tyhle internety nejsou pro mě. 30% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Znáte to. Režisérovi krátkometrážních snímků se naskytne převést/rozvést své stěžejní dvouminutové dílo, nesoucí stejný název, do celovečerního formátu. Původní herečka mu kývne, jenže chlápek je nenažraný a přebrousí před natáčením vnadnou blond děvu, co sice nehraje nijak výjimečně, ale kdyby film nezaujal, tak tahle holčina ukáže zač je toho virtuální loket. Po tenisových loktech se v ordinacích netrhnou dveře s masturbačními lokty. Obsazení se tedy dá považovat za funkční. Nepřipravenost Erdayla Ceylana měla za následek, že film po zajímavě rozvrženém úvodu s náhle záhadně ochořelou vloggerkou, jejíž pletky s temnými webovými stránkami zvedly hormonální hladinu a investigativní zájem její blond sestřenici, k níž přijela na návštěvu z Německa, začal režijně a scenáristicky skomírat. Nejlépe to vystihuje výraz - prase aby se v tom vyznalo. Troufám si tvrdit, že přibližně od poloviny příběh přestal dávat smysl. Bylo úplně jedno, na jakém principu fungovala tajemná třináctá selfie, prokletí(?), posmrtný život(?), masturbační zlozvyky(?), ne, opravdu jsem nepochopil záměr režiséra. Do toho se mihne zombie selfíčkář, směšně vyvedený, originální prvky z první poloviny filmu vezmou za své. O gore film nezavadí, přitom je zde existence zvrhlých webů, jen se ale o nich mluví. Je vlastně škoda, že režisér se nechal strhnout prodlouženou verzí, načež se ukázalo, že nemá připraveno vlastně nic extrovně vymyšleného, co by obohatilo jeho kraťas. V tempu nepolevil, Alyson Walker je mrdatelná a první půlka filmu měla nápady, tajemnou auru, funkční lekačky a příslib solidního cyber teroru. V druhé půlce převládá zmatenost, nepřehlednost a celému tomu vrstvení chybí smysluplnost. Sakra, chlape, příště práskni i do gore, když nemáš nápad, jak to vypointovat. Nejpříčetnější byl režisér v tom, že to celé má jen k 75 minutám. 7/10 ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama