Hotel Inferno 3: The Castle of Screams

Horor
Itálie, 2021, 68 min

Po získání těžko dostupného prvku „Fire“ v Hotelu Inferno 2 (2017) se odsouzený hříšník Frank Zimosa (Rayner Bourton) stále nachází uvězněný v hnijící zdechlině, ztracený v srdci úplně jiného kruhu Pekla. Odhodlán shromáždit všech pět prvků, které tvoří lidskou duši a získat zpět své tělo, Frank a děsivý společník z minulosti se proplétají démonickými vrstvami tohoto nadpřirozeného středověkého vězení a hledají stopy. Může Frank sbírat „Ice“ – rozhodující druhý prvek své duše, a získat to, co vždycky chtěl? (JasonCZ)

*CARNIFEX*

Čistá, bohapustá GÓROVINA, akurát nie príliš poňatá v rámci "reality", níbrž v roli fantázie na postavách "z iného sveta", ktoré miestami pôsobia viac vtipne, než hororovo. Z celkového hľadiska sa to drží v schéme jedničky i dvoječky, čiže pohľad prvej osoby je opätovne jasne daný, a tak sa už žiadne "prekvapenie" nekoná. Každopádne, "Hotel Inferno" má a aj bude mať svojich fanúšikov v rámci žánru, a Ja sa ani nečudujem, lebo ako "amatérsky" počin, ide určite o projekt, ktorý si zaslúži pozornosť. ()

ricci.s

Hlavný hrdina s torzom čarodejnice objavuje ďalšie pekelné zákutia, rozdáva si to s démonmi, pokojne stráca časti tela a litre krvi z neho striekajú jedna radosť, veď nevadí, v pekle je možné všetko. Komu sa páči táto séria, zgustne si aj tu, kto dal prvým častiam odpad / jednu a pustí sa aj do tejto, je priblblý masochista. S výnimkou pekelných sliepok, ktoré som fakt ešte nikdy nevidel, sa horor nijako nelíši od predchádzajúcej časti, ktorú som síce trochu skritizoval, ale momentálne som rád aj za takúto masakráž. Bolo tu iba viac snehu, aspoň sa červená lepšie vynímala. A dobrá správa... bude aj štvorka. ()

Kudly4

Oproti dvojce, za mě teda velký krok dozadu. Díl, který se ještě více přibližuje ke hře (sbírání různých předmětů, zbraní, upgrady apod.), což mě teda moc nechytlo, atmosféra oproti pekelné dvojce nijaká, Gore mě též neoslovilo, všechno vypadalo stejně, masky vyloženě z papíru a v nich pytle plné barvy, bleh, ne-e, tenhle díl se mi netrefil do vkusu. Každopádně na další díly se samozřejmě tak či tak těším. (54. hodnocení) ()

EvilPhoEniX

Hororový Father Ricci mi udělal předčasné vánoce a já mu za to z celého srdce děkuji! Den D a Italská renesance temného gotického hororu! Giulio De Santi svou trilogií Hotelu Inferno rozhodně udělal díru do světa a v rámci undergroundové tvorby je to bez debat to nejlepší, co kdy vzniklo ( Aktuálně 9,3 na IMDB !!!!) a druhý díl se na čsfd pyšní v červené barvě, což se v rámci amatérské tvorby nepodařilo nikdy nikomu. Po druhém dílu je zde opět vidět 4 letý progress v mnoha ohledech a já tu práci musím ocenit plným kotlem, protože takové fanouškovské hororové nadšení se fakt už dnes nevidí. Příběh navazuje na druhý díl, kde hlavní hrdina z podzemního pekla se dostává do atraktivního středověkého hradu ( Castle of Screams!) se zasněženým okolím, jehož úkolem je ukrást ledový element od strážce hradu ( Kyklop!) a je to opět hodinová řežba, při které mé hororové srdce skákalo radostí. 3. Díl víc než film připomíná středověké Rpgéčko, které si opět bere to nejvíc z Dooma a tentokrát i z God of War! Hlavní hrdina táhne na zádech torso mrtvé čarodějnice, která slouží jako vypravěč i poradce a tentokrát dojde na oblíbené herní lootování, craftění, upgrady, alchymie a je to podáno vyloženě úžasně. Sbíraní a nacházení různých zbraní a itemů ( hlava démona sloužící jako lucerna, christovy chcanky-kyselina, brokovnice, kde místo nábojů jsou oči démonů, prohnilé rukavice démona se zvýšenou regenerací života a mnoho dalšího! Je to skvěle natočené ( 14 giga udělalo své), kamera krásně zabírá všechny detaily ( Kulisy vyloženě boží), hudba opět temná a správně medieval! prostředí hradu a podzemních chodeb má taky své atmosférické kouzlo a krev na sněhu vypadá doslova lahůdkově. Ze záporáků potěší různí znetvoření farmáři, horníci, démonické slepice ( ty jsou perfektní) a různí další dobře vypadající démoni, kde ta ruční práce masek je až hmatatelná. Tentokrát musím pochválit i samotný děj, na kterém si tvůrci tentokrát taky dali záležet, né že by to bylo něco šíleně inovativního, zvratovitého a podobně, ale rozhodně je podán osobitým stylem a diváka zajímá jak se to nakonec vyvine. Cheesy hlášky z 1 a 2 nahradily hlášky sarkastické ( Vypij kalich z krve démona .. hmm nemáte někdo olivu? !!) a dialogy tentokrát rozhodně baví víc než kdykoliv jindy ( překvapivě i hlas hlavní postavy se zlepšil ) a samozřejmě tohle vše se řeší za pochodu při likvidaci protivníků, takže zábava zaručená. Jsem opět nadšený, je tady vidět kus obrovské poctivé práce, která moderním hororům výrazně chybí a já tleskám, odnesl jsem si zážitek jak už dlouho ne. Fanoušci Gore, RPG her a středověkých hororů budou v rauši jako já. A za 4 roky 4 díl !! Samozřejmě kdo čeká slow burn drama s úchvatnými hereckými výkony a oscarovým materiálem, tak to musí jít minimálně o 2 pekla jinde. Tohle je čistě fan service, který docení jen true fans.10/10. ()

darkrobyk

Třetí část Pekelného hotelu jde ve stopách předchozích dvou částí. Tedy ne že bych nevěděl, co mě čeká, ale navnadil mě režisérův poslední počin - Little Necro Red, a tak jsem doufal, že třetí část Hotelu bude o něco lepší. Není. Opět sledujeme vše očima hlavní postavy jako v počítačové hře, která prochází útrobami hradu a masakruje rozličné démony, zrůdy a postavy. Problém je, že film je neúměrně užvaněný, a vždy než dojde na akci, je to jako přetrpět blok reklam. Ano, samotné masakry jsou standardně podařené, převládají mechanické efekty, což kvituji. Pro zpestření jsou zde podivné šílené slepice a démonci v podobě jakýchsi krabů. Zubatá monstra jen tak cvakají zuby a nejvíce rozmašírovaných je až v poslední čtvrtině. Krev stříká nejen z obětí, ale i z hlavní postavy. Povedená je maska čarodějnice, co tak trochu připomíná mumii. Jako u předchozího dílu je dobrá rovněž hudba. Obávám se však, že čtvrtý díl vynechám, jelikož další recyklaci nemusím. ()