Milano rovente

Burning City

Gang War in Milan

Krimi / Drama

Itálie, 1973, 96 min

Organizovaný zločin, válka euromafiánských gangů (sicilští pasáci+francouzští překupníci drog), mnohočetná odhalená ňadra, prostitutky, drogy a téměř neškodná policie, ve filmu spíše odsunutá na vedlejší kolej. Lenziho první opatrné píchnutí do subžánru poliziotteschi, celkově poněkud decentnější a klidnější než jeho pozdější divoké práce (viz třeba "Almost Human"), ale zas ne tak úplně. Vyloženě rychlý akční pohled to taky není, ale i zde nakonec najdeme nějakou tu krutost a násilí (viz např. genitální elektrošoky + násilní páchané na šlapkách, nějaký ten výbuch auta atd), dále zajímavé zamotané spiklenecké vztahy a povedeně vkusné finále. Film se téměř obešel bez větších automoto honiček, krajních psychopatických charakterů a tuhých stříleček, tedy třech hlavních aspektů tak typických pro tento žánr. Drogový magnát Roger Daverty (Phillipe Leroy), Antonio Sabato jako Salvatore "Toto" Cangemi, hlavní pasák/vůdce prostitutek, oba celkem ušli, ačkoli Sabato, bohužel, není Tomas MIlian, alespoň co se týče jeho charismatu a magnetičnosti upoutat diváka k obrazovce. Marisa Mell (kočka z Diaboliku 68') tu byla málo využitá a co se týče její vizáže, tak už tu byly znát ty čtyři roky navíc. Malá zločinecká detektivka, se zajímavým příběhem a umírněnými hereckými výkony, fanoušek si film jistě užije. Komentář zde jako první v pořadí..(6.2.2010)

Zhmotnění přísloví, když se dva perou, třetí se směje, celkem věrohodně zasazené do prostředí organizovaného zločinu. Na filmu je vidět, že byl natočen v éře, kdy byl hlad po tomto žánru a nikdo si hlavu nelámal, aby byl film koukatelný i za padesát let, je prostě jen jeden z mnoha. Ale celkem slušný.(18.3.2018)

Ťažko sa mi hodnotia filmu tohoto žánru,pre mňa je to pomerne neznáma pôda.Na takéto filmy sú tu experti Karlos80,Cabal alebo erl,tí ich májú napozeraných hodne.Pre mňa to nebol nejaký extra výborný film,ale zlý nebol tiež.Lenzi je môj obľúbený režisér,lenže poznám od neho úplne iné filmy ako tento.Príbeh je sám o sebe dosť zaujímavý,vojna gangov je dobrá téma.Hodne kruté správanie ku ženám,teda v tomto prípade k prostitútkam.Polícia je úplne bezvýznamná a obidva gangy sú rovnako kruté.V tomto filme je ale problém komu nadžiavať,nie je komu.Keď vylúčime obidva gangy a neschopnú políciu,tak nemáme komu.Mne osobne bolo jedno,aj keby sa boli vystrieľali navzájom,pretože nikto nemal moje sympatie.A pripadalo mi to skôr ako detektívka,ale celkom dobrá.(10.2.2010)

Když se díváte na snímek "Milano rovente", bude vás možná napadat, jestli se tohle nezvrtne v italské porno. Vizáž herců, místy i styl natáčení by k tomu směřovali, ale on je to ve skutečnosti mafiánský film, který má celkem dobré postavy, docela dobrý spád a jede od začátku až do konce, který musí být krvavý. A je.(29.1.2018)