Až přijde válka

• Slovensko Až přijde válka (více)
Trailer 1

VOD (1)

Petr vede život na první pohled spořádaného evropského teenagera - žije s rodiči, má hezkou dívku, dostal se na vysokou. Jeho skutečný život je ale jinde - v čele domobrany Slovenskí Branci, čítající dvě stě mladých lidí, s oddíly po celém Slovensku. V horských lesích je nechává podřizovat drsným pravidlům, jež spíše než vojenský výcvik připomínají hru na diktaturu. Šéf domobrany věří, že jeho modelová organizace má budoucnost. Je odhodlaný uniformu jednou odložit a se svou vizí oslovit celou společnost - a stát se velkým politikem. (HBO Europe)

Trailer 1

hygienik

Skvelý dokument a keby sa všetci protagonisti nebrali tak smrteľne vážne, mohla z toho byť skvelá komédia a la Černí baroni. --- Ako si môžeš zabudnúť zbraň uprostred lúky? Keď si bez zbrane, nepriateľ ťa zabije. Keď ťa zabije, tak skapeš. Keď skapeš, tak si mŕtvy. A keď si mŕtvy, ideš do piče, teda do vesmíru, jasné?! --- 165 mladíkov (sú to vlastne ešte deti) sa hrá na vojačikov. Toto má byť hrozba? Keď budú mať deti, nebudú už mať čas sa hrať a ak, tak len s autíčkami či bábikami. ()

Snorlax

Nesmírně zajímavé téma je uchopeno velmi povrchně, je to takové představení milé dětské hry, v níž v hlavních rolích vystupují členové nacionalistické bojůvky, která svou fanatičností nahání strach i při zpěvu Kalinky. Co se mladému zakladateli této fašistické buňky honí hlavou, se nedozvíme, pouze několikrát narazíme na jeho značně zbytnělé ego, ale proč se z něj stal pošuk pobíhající po lesích s maketiu flintičky, to nezjistíme. Tak hlavně buďme rádi, že mají jen 3 miny, což je jen o 3 více, než by bylo zdrávo. ()

Dadel

Český dokument o slovenské paramilitární skupině Slovenskí Branci, kteří si po lesích hrají na vojáky a chystají se na válku s migranty, která přece brzo přijde!!! Velí jim jistý Peter Švrček, což je dvacetileté ucho (na začátku filmu ho sledujeme u maturity, proto jim asi všem velí, protože má maturitu) s mesiášským a napoleonským komplexem, co se netají svými politickými ambicemi. Zbytek domobranců jsou pak klasičtí náckové a slušnoslováci a hlavně naprostí zoufalci, že se nechají dobrovolně buzerovat někým jako Švrček. Film je na jednu stranu velmi vtipný, protože co protagonisté vypouštějí z úst, je neuvěřitelné (a já lituju, že jsem to neviděl ve Varech, muselo jít jistě o velmi vysmátou projekci; když se člověk směje sám v obýváku, není to ono), na druhou stranu děsivý, protože jednak podobné bojůvky máme i u nás a hlavně protože veřejnost nechápe jejich nebezpečnost, což je nejlépe vidět na ředitelce jedné ZŠ, která je klidně nechala agitovat na své škole a pak slovenské televizi bezelstně sdělila "já se koukala na internet a nejsou přece zakázaní". ()

xxmartinxx

Po rozhovoru s režisérem mám na ten film o kus lepší názor, můj dojem z něj stoupl. Ale to nikdy není dobré znamení. Všechny ty komplexní problémy mi nepřijdou 100% jasně artikulované, tak to nakonec z velké části sklouzává ke kroucení hlavou a pohoršením - ale to je málo, to nestačí. A režisér to ví, tak se snaží nebýt jen další observací extremistů, kterých už je v Česku i ve světě víc než dost. Daří se jen částečně. ()

ledzepfan

Božínku, to je ale banda teploušů.... V jedné scéně hromadně přísahají, že budou držet na uzdě alkohol a cigarety (a drogy jsou tabu) a hned v další scéně (a je úplně jedno jestli se v reálu odehrála třeba půl roku poté) si hromadně připíjí šampusem a o pár hodin později už úplně nachcaní žvatlají pičoviny (ikdyž oni melou hovna i za střízliva) a dělají ostudu sobě i celému tomu národu na kterej -se vší tou vážností v xichtech- přísahali... z těchhle diletantů bez sebereflexe mě neobchází hrůza, ale jen a pouze pocit trapnosti. ()

• Minister obrany SR Peter Gajdoš priznal, že medzi brancami pôsobia aj profesionálni vojaci, ktorí im odovzdávajú skúsenosti z ozbrojených síl. (swn)
  • Celosvětová premiéra proběhla 16. února 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)
  • Bývalý člen Slovenských brancov Martin Keprta bojuje v proruských oddieloch v Donecku a Luhansku na Ukrajine. (swn)

Související novinky

Slovenský Iron Sky Film Festival v Holandsku

Slovenský Iron Sky Film Festival v Holandsku

14.11.2019

16. – 17. listopadu proběhne v Humanity House v Haagu již druhý ročník česko-slovenského festivalu Iron Sky Film Festival. Letošní ročník se bude zaměřovat na pravicový extrémismus v České republice… (více)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2018

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2018

03.01.2019

Rok se s rokem sešel a přichází na řadu rozhodování o nejlepších filmech roku. Tentokrát je řeč o ryze domácích filmech a ke slovu se dostanou pro změnu kritici, dnes byly totiž čerstvě oznámeny… (více)

Finále Plzeň - Grande finále domácí tvorby

Finále Plzeň - Grande finále domácí tvorby

12.04.2018

Zpráva všem, kdo mají rádi český a slovenský film! V Plzni koncem dubna proběhne už 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který nabídne to nejlepší z česko-slovenské filmové, televizní i… (více)