Co je nového, kotě?

• Česko What's Up, Tiger Lily? (více)

Netradiční špionážní parodie vznikla předabováním o rok staršího japonského filmu. Woody Allen vytvořil unikátní dílo plné vtipných hlášek. Děj se totiž na rozdíl od skutečných špionážních filmů točí kolem ukradeného receptu na vaječný salát a tudíž bude o zábavu postaráno. (Elrond88)

mildaaa

Pro mě nejlepší Woodyho film, bavil jsem se opravdu výtečně a hlavně tam W. Allen skoro nehraje, takže paráda. ()

Zoidlord

Film, který nedoporučuji nikomu, kdo nezbožňuje woodyho jako já:) Pro běžného konzumenta nestravitelné a i pro allenofila jako já to bylo trochu nudné... ()

Jimbopepo

Allenov debut je nemastný-neslaný, hoci chvíľami veľmi zábavný. Sledujeme dva odlišné príbehy. Tým prvým je béčkový japonský klon bondovky (herečky z tohto filmu si zahrali aj vo filme You Only Live Twice :-) a austinpowerovky, pri ktorom si možno domýšľať, o čo asi v skutočnosti ide (ide o získanie mikrofilmu), no a tým druhým je zvuková stopa a anglický dabing, ktoré vytvoril Woody, a v ktorom ide o získanie ukradnutého receptu na vaječný šalát. Samotný anglický dabing a hlasy hercov sú vcelku zábavné, avšak "nový" príbeh má niekoľko chybičiek. Už honba za vaječným šalátom a oslovenia "gangstrov" ako ty ruský had, saracénske prasa, škaredé kačiatko, rímska krava či sparťanský pes jasne naznačujú, že ide hlavne o zábavu, miestami skutočne veľmi vydarenú. Niektoré časti však znejú, ako by boli len vernou kópiou originálu a oslabujú zábavu, ba až nudia. Zbytočne a nudne pôsobia tiež vložené klipy skupiny The Lovin' Spoonful. Asi najzábavnejším momentom bolo upozornenie počas záverečných titulkov, aby ste navštívili svojho psychiatra, ak si čítate titulky namiesto toho, aby ste sledovali striptíz, ktorý paralelne prebieha spolu s nimi :-) ()

pollstro

Ačkoliv se Allen distancoval od toho filmu, lze tuhle špionážní parodii považovat za jeho celovečerní režijní debut. Původní japonský film slouží jako obrazový podklad, který Allen využívá ve svůj prospěch v podobě předabování originálních dialogů a přeskupením pořadí již existujících scén. Vzniká tak zcela nový film - klon a parodie Jamese Bonda o hledání ukradeného receptu na vaječný salát. Cílená snaha o vznik neodpovídajících dialogů je schopna přiměřeným způsobem držet pozornost, přesto se postupem času zvuková stopa stává společně s absolutním chaosem příběhu lehce monotónní. Film obsahuje pouze narativní strukturu, což je způsobeno Allenovo silným vlivem na jevištní práci komika - to se zároveň projevuje na vtipných dialozích a obratných slovních hříčkách. Zvuku jednoznačně převládá nad obrazem. Velmi prostá, přesto kuriózní parodie na velmi nízké, takřka amatérské úrovni kinematografie, kterou je nutné brát s nadhledem a důvtipem. ()

jiziczek

Sice zde lze najít typický Allenovský humor, ale bohužel jen místy. Jinými místy je to střela mimo branku, hraničící občas i s trapností. Jakožto experiment jistě zajímavé a snad to Wůdíkovi posloužilo jako rozjezdová dráha (hodně rychlá). ()

foils

Pobavíte se při tom dobře :) What's Up, Tiger Lily? ovšem spíš než jako oficiální celovečerní režijní debut Woodyho Allena působí dojmem srandičky, kterou Woody udělal ve volném čase pro pobavení sebe a svých přátel. Skutečnost je taková, že se původnímu japonskému filmu v amerických kinech komerčně nedařilo, a tak distribuční společnost napadlo angažovat Allena, aby ho svými vtípky trochu zatraktivnil. K tomu měl přispět i název, evokující Allenův předchozí film. Ku podivu tento nápad vyšel a lidi na výsledek chodili. Kapelu Lovin' Spoonful, která se tam vůbec nehodila, do filmu přidal bez Allenova vědomí producent - stejně jako některé další scény. ()

ragtime

Začneme pekne poporiadku. Nebudem hodnotiť Woodyho filmy v porovnaní s ostatnými, len čisto s jeho vlastnými, pretože on tvorí jedno samostatné filmové univerzum. Toto ešte ani zďaleka nedosahuje jeho typický rukopis. Nápad nebol zlý, ale abstraktná forma trochu prebíja všetko ostatné. A v strižni im asi muselo niečo vybuchnúť a potom to tam upratovačky nahádzali ako im to prišlo pod ruku. Slabý začiatok. ()

Kleinbauer

What's Up, Tiger Lily? je celovečerní režijní debut Woody Allena, který použil japonský špionážní film International Secret Police: Key of Keys a zpracoval jej po svém, opatřil je zcela novými dialogy, dotočenými v postsynchronech americkými herci, které neměly absolutně nic společného se zápletkou původního filmu. Vložením nových scén a přeuspořádáním pořadí existujících scén zcela změnil smysl filmu, původně klonu bondovky a přetavil jej na komedii o hledání nejlepšího receptu na vaječný salát na světě. Během postprodukce byla Allenova původní hodinová televizní verze rozšířena bez jeho svolení o scény z dalšího filmu „Mezinárodní tajné policie: Sud střelného prachu, třetího v řadě této série a hudební čísla kapely Lovin‘ Spoonful. Tato zkušenost Allena poučila natolik, že u svých dalších filmových projektů se již nikdy nevzdal 100% kontroly nad celým projektem od první klapky do posledního zmáčknutí tlačítka v postprodukci. A je rozhodnuto, ten chlapík z Midwoodu začal dobývat srdce nezkušených dívek a sympatie mužů, bez rozdílu věku, vyznání, vzdělání a pohlaví. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN