Co je nového, kotě?

• Česko What's Up, Tiger Lily? (více)

Netradiční špionážní parodie vznikla předabováním o rok staršího japonského filmu. Woody Allen vytvořil unikátní dílo plné vtipných hlášek. Děj se totiž na rozdíl od skutečných špionážních filmů točí kolem ukradeného receptu na vaječný salát a tudíž bude o zábavu postaráno. (Elrond88)

Exkvizitor

Vladaři země, která zatím nebyla zařazena na glóbus je ukraden recept na výtečný vaječný salát, a to padouchem Wongem. O cenný materiál má však zájem i jeho protivník Wing a dále muž zákona, roztomilý rošťák a miláček žen, agent Phil Moscowitz. - Nejen že tahle "cosi-jako-parodie-na-bondovky-s-Japonci" absolutně nazapadá do tvorby Woodyho Allena, ale já jsem nikde nic podobného neviděl - jde o absolutní hříčku. Zejména dabéři (jejichž jména jsou v titulcích shrnuta do lakonikcého označení "Parta nýmandů") si museli užít. - "Hele hoši, nechcete koupit knihu Mohamedových proslovů? - Ne díky, máme předplatné." ()

ScarPoul

Predabovávanie Japonských filmov má svoje čaro. Čo iste pochopil aj Woody Allen inak nevidím jediný dôvod prečo by robil takýto film. Lenže aj také predabovávanie musí mať hlavu a pätu. V príbehu zaznejú niektoré hlášky, ktoré sú nasiaknuté povestným Allenovským humorom, ale celkový príbeh je bohužiaľ zle zostrihaný a hlavne nudný. Tých niekoľko svetlých miest vás nevytrhne z rozmýšľania, že by ste si radšej pozreli nejaký iný, dospelejší Allenovský film. Celkom zbytočná zlátanina, ktorá vám nedá veľa dôvodov na zasmiatie ak nemáte okolo seba dobrú partu ľudí a značné množstvo alkoholu v sebe. A musíte mi dať za pravdu, že takýmto spôsobom by sa Allenové filmy posudzovať nemali. ()

selviskhed

(muž ukazuje hlavnímu hrdinovi plánek:) "Tohle je Wongův dům." -"On bydlí na tom papíře?" -"Ne ty idiote! Má opravdový dům."Tak jsem si splnil povinnost, viděl jsem to, usoudil jsem, že je to starší bratříček projektu jménem Pár pařmenů, jsem rád že to někoho napadlo udělat jako prvního, ale to je všechno. Zajímavý je maximálně to, že japonští pohané si evidentně v kinematografii nikdy nedělali příliš velikou hlavu s cenzůrou. To je krom hlavního nápadu asi jediný klad tohoto filmu. Jde vidět, že je to film mladého autora, který bude mít co říct, ale zatím se jen důvtipným způsobem vymezuje proti zaběhlému řádu věcí. What´s up, Tiger Lily je určitě důležitý film, pokud ho čteme jako něco co stojí na počátku Allenova vývoje, jako jakousi negativní fázi. Nic jiného na něm ovšem není. A mezi námi, nemám rád, když mě někdo upozorňuje, že film je jen film a není to doopravdy:) Rád věřím, že... ()

tomtomtoma

Co je nového, kotě? Uvádět jmenovaný film jako režijní debut Woodyho Allena je prazvláštní, ale budiž. Dalším aspektem je způsob provedení, a přestože se zde najdou také zajímavá místa (otázkou je, zda za to může Allen, nebo spíš Taniguči) je zvolené tempo humoru určeno puberťáckému dovádění a jako celek působí nevyzrále a častokrát až hloupě a dětinsky. Mnoho filmových režisérů bylo na svém počátku nejosobitějšími a nejodvážnějšími, Woody Allen je v tomto kontextu spíše trapný a vše si vynahradil až později. Špionážní thriller je znevažován v posedlosti a někdo se tomu snad bude také smát. Hrdinou filmu je Phil Moscowitz (Tacuja Mihaši s hlasem Lena Maxwella), úspěšný tajný agent a sexuchtivý, milý darebák. Neschází zde smyslné krásky: z vězení ladně uprchlá Suki Jaki (Akiko Wakabajaši s hlasem Louise Lasser) a její neméně koketní sestra Teri Jaki (Mie Hama s hlasem Julie Bennett). Zlé padouchy zastupuje na vaječném salátu závislý Shepherd Wong (Tadao Nakamaru), obratný a všehoschopný zloděj Wing Fat (Susumu Kurobe), či ten jeho zvrácený nohsled Cobra Man (Hidejo Amamoto). Nakonec ještě zbývá sám Woody a koncertující hudební skupina The Lovin' Spoonful. Film Co je nového, kotě? Inu, Woody se naštěstí od té doby posunul dál, byť groteska formovala jeho vůli i nadále. ()

Wormboy

Prvy Wooho film ma urcite viac spolocne s jeho knihami poviedok ako s nasledujucou filmovou tvorbou. Ide o ciro ciru psychopatiu o tom, ze kto spravy najlepsi vajcovy salat, bude vladnut nebu aj peklu a nahanani sa japonskych band (uzasne predabovanych) po recepte toho vajickoveho salatu. No...treba pisat este nieco ine? ()

MarekT

Než přejdu k hodnocení filmu, měl bych k tomuto dílu pár faktických poznámek - nejedná se jen o scénu po scéně předabovaný film, jako v případě u nás neblaze proslulého výtvoru "Pár pařmenů", původní záznam byl také pro tvůrčí účely sestříhán (v několika scénách je střih poměrně okatý). Nutné je taktéž zmínit, že japonský originál není, soudě zčásti dle viděného, čistokrevným akčním filmem. Na iMDB je označován také jako komedie a jeden uživatelský komentář jej mimoto přirovnává k Austinu Powersovi. Jako omyl se mi také zdá označování této blbinky jako první režijní počin Woodyho Allena, neboť se v té době začínající komik přeorientoval na režii až během natáčení kontroverzní parodie Casino Royale, z kterého byl natolik rozčarován, že se mu zdálo jako prozíravější, když se bude na place vést sám (až na pět výjimek toto své rozhodnutí dodržel až do dnešních dnů). ___ Nyní můžu tedy přejít do nitra snímku - v dnešní době, se vší tou vyspělou technologií, se nám může dialogy pozměněný film zdát jako nikterak převratná záležitost, nicméně nad touto možností v polovině šedesátých let asi nikdo nepřemýšlel. Už proto si tento počin vysluhuje větší obdiv než kdejaké několikaminutové video z YouTube apod., navíc Woody zápletku pozměnil podstatně sofistikovaněji než oni amatéři. S dialogy, na kterých stojí a padá všechno okolo celku, nemám žádný závažnější problém, jelikož jsou pro rané allenoviny typické, jen si myslím, že se mohlo jít víc do absurdna, určité části spíše kopírují evidentní původní schematičnost. V tomto případě, když porovnám v rámci "žánru", mi přišel povedenější onen zmíněný "Pár pařmenů", který tento nedostatek nemá, Allenův počin je mi ale podstatně sympatičtější, jelikož v mém případě lidový humor dostává v duelu s Woodyho stylem na frak. Ani náhodou slepá ulička komediálního žánru, osobně si myslím, že se někdo mohl o podobný "snímek" pokusit také, nicméně v dnešní době vzhledem k zde zmíněné rozšířenosti už to nejde. "Neříkejte mi, co mám dělat, nebo můj knírek sežere vaši bradku." ()

Courtemanche

Obsah celou pravdu neřekne. Není to jen o předabování ale taky o střihu a dalších věcech. Podobný nikdo předtím ještě nedělal (A ne že na youtube je mrtě, jak to tu někdo psal.... v roce 1966...), navíc v gagu musí se trefit i do rytmu. Původní film (v zajímavostech) po zkušební projekci u diváků vyhořel. Smáli se tam kde neměli, atd. Studio AIP proto pověřil Woodyho aby to nějak zachránil (předělal na komedii) a on napsal dialogy a sestříhal ho na 60 minut. Jenže to nestačilo, bez jeho vědomí přilepili k tomu dalších 19 minut, videoklipy, namixovali i jinou hudbu než bylo dohodnuto. Skoro to došlo i k soudu, jenže film byl nečekaně úspěšný. Já ani se nedivím, Woody již v té době vyhledávaný scénárista, navíc ta představa Američanů že Japonci už hrají na Bonda, je samo o sobě vtipný. ///Studio bez jeho vědomí...: Tady je ten moment, kdy se rozhodl že v budoucnosti bude mít nad vším plnou kontrolu./// ... Ne vždy jsem se bavil dobře, ale ne proto že je to špatný, ale protože má kolísavý úroveň. První polovina se mi nelíbí až tak, ale v té druhé se najdou fandové i perly. Co se mi taky nelíbí to je nevědomost diváků a pak soudí. Když jsou tak šikovní že znají Youtube, tak už dávno mohli vyhledat i pravdu. 3/5 ()

Hebča

Tato parodie na n-tou je teda oříšek. Vtipných okamžiků se našlo hodně, Woody Allen se tu nezapře, ale po celou dobu jsem z toho měla spíš rozpačitý pocit. Nicméně dovedu si představit, jak se Woody Allen bavil při tvoření tohoto filmu, bohužel, pravděpodobně asi víc než já při jeho sledování. 23.2.2007 ()

marvan

Tohle se dá těžko hodnotit ryze filmovými měřítky. S ohledem na použitou metodu předabování Woody vytěžil všechny možnosti humoru, které se nabízely a já se bavil opravdu skvěle. Je tu několik geniálních scének, které by si žádný fanoušek Woodyho humoru neměl nechat ujít, jako např. setkání syna s matkou v bordelu - "Mami, co tady děláš?"... "To je vaše maminka?" "Ano, no není to fešanda?" Největší slabinou je samotný původní film (japonská noir gangsterka), který je poměrně vzdálený kulturním kořenům Woodyho světa. Myslím, že při použití klasického hollywoodského noir filmu by to mělo mnohem větší grády. ()

noriaki

Netradiční Allenovka. Woody si pro svoji prvotinu vybral japonskou pseudobondovku a předaboval ji do špionážní komedie. Některé vtipy jsou povedené, některé zajímavé, občas špatné a trapné. Celkově je to přinejlepším hodně slabý průměr, který nezachraňuje ani krátká stopáž, překrásné Japonky a těch pár povedených scének. Přesto je film o dvě třídy výš než slabomyslné blbosti jako Pár pařmenů a nebo Tohle je Sparta! ()

Elrond88

90%, zvláštní, nevídané, geniální - nic podobného jsem neviděl, dobrý nápad se spojil se skvělými Woodyho hláškami a vzniklo unikátní dílo ()

GeorgeHans

Čakal som zábavu, dostal som nudu. Dobrý nápad, no zlé spracovanie. Jediné aspoň trochu zábavné časti boli tie v ktorých sa objavil Woody. 2* s odretými ušami. ()

Stružák

Ježiši, to teda byla ptákovina. :-D V podstatě celej film tak nějak nedává smysl, ale vtipnejch hlášek a absurdních situací tam je dost. Když nad tím přestanete přemejšlet, tak si užijete zábavnou "bondovku", kde hlavní roli hraje vaječnej salát. ()

derryl

Tedy Woody, toto dílo jsem zcela nepobral a možná si to myslel dobře, ale já se ztrácel a nechápal oč Ti jde a neměl z toho takovou radost jako Ty... Promiň. ()

troxor

Zajímavá Allenovina. Jako základ posloužil japonský film jakosti C. Na něj Allen narouboval své tradiční hlášky, které vyzní dvakrát tak komicky, pokud vypadnou z úst šikmookého rádoby-Jamese Bonda. Boj o recept na nejlepší vajíčkový salát pod sluncem. Zájem o něj má každý, ale patřit může jen jednomu... Vypečené hlášky, nulové herecké výkony a Woodyho vstupy, to je jeho pravé koření. (filmu, ne salátu...) ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN