Nekrotronic

Austrálie, 2018, 99 min

Tim Nagle

Michael Lira

Troy Lum, Andrew Mason

Nečumte do mobilů, posedne vás démon. A pekelným mocnostem řádícím na síti se musí přizpůsobit i lovci. Celkem slušná hlína, která sice mohla a měla být vtipnější a nahláškovanější, ale tvůrci to dohánějí solidním tempem a pravidelnými dávkami stříkající krve. Občas mi lezl na nervy vizuál a to především ve chvílích, kdy se děj přesunul do virtuálního prostředí, ale dalo se to přežít. Herecky jakž takž, ačkoliv co si budem povídat, Monica si tohle za rámeček nedá a Wenham už také pamatuje lepší časy. Ale ty méně známé tváře nezklamaly. Ušlo to, ale od Roache-Turnerů jsem čekal po Wyrmwoodu podstatně víc. 60%(25.8.2019)

Reziser australskeho skveleho zombie Wyrmwoodu prichadza s dalsim filmom,ktory uz nie je tak dobry,aj ked zase na druhej strane to nebolo ani zle,Nekrotronic je skor taka zabavna blbinka,v ktorej sa stale nieco deje,fakt nechyba akcia a clovek sa nenudi,no brat to ako horor v ziadnom pripade,bez atmosfery,napatia,lakaciek ci strachu to ani nejde,skor to funguje ako sci-fi komedia v style Krotitelov duchov,takze styri hviezdicky dam,ale velmi slabe a Monica Bellucci zjavne starne...:-)(22.4.2020)

Technicky výborné Bčko, které každý prokrastinátor rád shlédne. Počítačové efekty až na pár momentů nerušivé, semtam nějaká krev nebo trošku stříleníčka. Herci odvedli dobrou práci. Nijak zvlášť nezaujme ve všech směrech. Co si z něj budu pamatovat je hezká tvář Caroline Ford. - Jo, to mě připomíná, že ke správnému Bčku tomu chybí sex nebo aspoň romantika. 50%(7.9.2019)

Slabučké tri hviezdy. Váhal som aj nad dvomi, ale kvôli tomu, že technicky (efekty, kamera atď.) to bolo fajn, ponechávam takto. Je to taký z veľmi veľkej vzdialenosti chytený Matrix, Men in Black resp. ich novšia odnož R.I.P.D. len v low-cost prevedení. Krvi sa to nebojí, ale veľa jej nie je. Masky sú obstojné, pár vtípkov (režisér by si ich prial viac, ale to nevie), len tá kedysi božská Monica je tam nejako navyše a len akože chyták na divákov. Škoda, vedelo by to byť aj lepšie.(30.10.2019)

Mnohými opěvovaný debut bratří Roache-Turnerových mi vůbec nesedl. Wyrmwood mě extrémně nudil a otravoval svým hnusným nízkorozpočtovým CGI gorem. Chápu, že tvůrci pracovali s malým rozpočtem, ale já prostě kvůli těm odpudivým CGI efektům moderní low budget splatter horory nemohu ani cítit. Nekrotronicem si ale u mě toto bratrské duo svou reputaci trochu zlepšilo. Film stál evidentně více peněz, a i když je vizuál stále silně počítačový, tak ho tu zvládli dostat do pro mě únosné podoby. Co je ale hlavním pokrokem v jejich druhém celovečerním filmu, tak to určitě vymakanější a podstatně zajímavější příběh. Zatímco Wyrmwood se bere jako taková směsice Mad Maxe a Dawn of the DeadNekrotronic se dá zase považovat za jakýsi mix Ghostbusters s Constantinem. Tentokrát je to navíc oproti Wyrmwoodu víceméně čistá hororová komedie obsahující několik opravdu cool momentů a povedených nápadů, díky nimž jsem se těch 99 minut poměrně slušně bavil. Není to žádná pecka, ale své fanoušky si to rozhodně najde, i když si myslím, že uctívači Wyrmwoodu budou z Nekrotronica při nejmenším mírně zklamaní. Zábavná volovina na jedno zhlédnutí.(5.10.2018)