The Russian Bride

Starší zámožný muž Karl Frederick (Corbin Bernsen) sa kvôli samote snaží nájsť svoju spriaznenú dušu, no nedarí sa mu. Na internetovej zoznamke jedného dňa narazí na sympatickú Ninu (Oksana Orlan). Háčik je však v tom, že ona je z Ruska a on žije v USA. Vďaka svojmu bohatstvu ju Karl presvedčí, aby spolu s dcérou priletela k nemu a začala u neho žiť. Z ošarpaného paneláku sa matka s dcérou presúvajú do majestátneho sídla a vyzerá, že sa pre nich začína život ako v rozprávke. Postupom času ale začína byť jasné, že o rozprávkovom živote nemôže byť ani reči... (Marceloo)

Marceloo

Zámožný starší muž Karl Frederick (Corbin Bernsen) sa kvôli samote snaží nájsť svoju spriaznenú dušu, ale nedarí sa mu to. Na internetovej zoznamke jedného dňa narazí na sympatickú Ninu (Oksana Orlan). Háčik by mohol byť v tom, že ona je z Ruska a on žije v USA, ale vďaka svojmu bohatstvu ju Karl presvedčí, aby spolu s dcérou priletela k nemu a začala u neho žiť. Z ošarpaného paneláku sa matka s dcérou presúvajú do majestátneho sídla a vyzerá to, že sa pre nich začína život ako v rozprávke. Po istom čase strávenom v ich novom domove ale začína byť jasné, že o rozprávkovom živote nemôže byť ani reči. - Po Avenged / Savaged, ktorý je jedným z mojich úplne najoblúbenejších nezávislých hororov, prichádza po dlhšej odmlke druhý hororový počin pána Michaela S. Ojedu a je sa na čo pozerať. Veril som, že to bude parádny počin, ale na druhej strane som mal isté pochybnosti, pretože pri It, od ktorého som cez rok čakal, že to bude presne ako Stranger Things, som nakoniec nedostal to čo som chcel a bol som z toho sklamaný. Tu našťastie režisér moje očakávania naplnil a nieslo sa to v duchu jeho predchádzajúceho príspevku do žánru, aj keď to tak zo začiatku nevyzeralo. Celý jeho film stojí opäť na stopercentne využitých postavách a ich príbehoch. Tento aspekt je na hororoch nesmierne ťažké spracovať a preto si ho tak strašne vážim. Na rozdiel od generických Daubermanových jump scares v mainstreamových hororoch, ktoré charaktery v skutočnosti vôbec neohrozujú, stavia tento režisér postavy do tiesnivých situácií a strach a zdesenie postáv vychádzajú práve z nich. Naviac dokáže napísať také charaktery, ktoré majú vlastnosti, kvôli ktorým s nimi divák bude súcitiť. V prvom prípade hluchonemá krehká dievčina uprostred ničoho a tentokrát osamelá matka, ktorá odlieta tisíce kilometrov od všetkého čo doteraz poznala a vydáva sa do nepredvídatelného dobrodružstva. Popravde sa tento scenár nedá nazvať inovatívnym a je docela jednoduché predvídať, kam to celé smeruje, ale práve vďaka postavám to funguje výborne, čo len dokazuje, akou výhodou je keď režisér pracuje podla vlastného scenára. Velkou výhodou filmu je aj umiestnenie do izolovaného sídla uprostred ničoho a v záplave snehu pôsobí jeho priebeh ešte viac depresívnejšie. Finále je najsilnejšou časťou filmu a divák sa dočká pätnástich minút brutálneho masakru s intenzívnou hudbou v podaní nádhernej nevesty v zakrvavených svadobných šatách, za ktorý tomuto filmu musím dať päť hviezd, pretože takto nejako si predstavujem female empowerment vo filmovej podobe. The Russian Bride nie je excelentným filmom a k dokonalosti mu chýba mnoho, ale stretáva sa tu mnoho vecí, ktoré v hororoch vyhladávam a tu som ich dostal v neočakávanej miere, takže nemám dôvod šetriť s hodnotením, pretože aj tak nepočítam s tým, že by ma tento rok mnoho ďalších hororov potešilo tak ako tento. Pán Michael S. Ojeda si mňa práve získal na svoju stranu ako die hard fanúšika a už sa nemôžem dočkať toho, s čím príde ďalej a opakovaného zhliadnutia tejto pecky. P.S.: Zaujímavosť - Film produkuje istý Kaliňák a kokaín je dôležitým nástrojom v deji tohto hororu , takže všetky stopy ukazujú, že toto unikátne video nie je len vtipným výmyslom, ale krutou realitou! Cocaine is a hell of a drug! + herec z The Elvis Room + herečka z Silent Retreat + herečka z ClownTown a My Friend Dahmer () (méně) (více)

kingik

Posílení rusko-amerických vztahů felací a "kokešem". Kdepak tradiční vodka a pirohy na uvítanou, lepá nevěsta z Ruska dostane od svého nápadníka "pékádéčko", takže nejdříve se ocitne ve víru chlípníka, pak už Corbin Bernsen absolvuje přerod v tyranizujícího psychouše, co nemá nic jiného na práci, než zrealizovat svůj maniakální plán v rámci zachování svého rodu. Film těží z účasti prakticky neznámé Oksany Orlan, která si vyprodukovala klasicky béčkový opus, který ani nezastírá, že je zástupcem nižší kategorie. Finanční trhliny, projevující se technickými nedostatky v některých sekvencích, dohání úhlednou prací kameramana a příslušnou dávkou bizarních nápadů, které vrcholí závěrečným masakrem, v němž se ruský syndrom mohutné menstruace hlavní hrdinky projeví v likvidaci všech amerických soudruhů, co povýšili na zdravotní personál operující v polních podmínkách. Herecké duo Bernsen-Orlan výborně do celého celku zapadá, nemálo je z nich cítit pomrkávání na diváka a je radost je při jejich vzájemné konfrontaci pozorovat. Z Bernsena je cítit zvrhlost od samého počátku, Orlana importovala ruský smysl pro nadhled. Je docela možné, že takhle vypadá humoriáda na ruský způsob, akorát až to přítomné přestane bavit a přestanou se smát, požádají o svoji fyzickou likvidaci. Filmem se táhne i cosi příjemně nevyzpytatelného, panství vypadá neutěšeně, jeho služebnictvo strašidelně a ještě se po chodbách prohání duch (doufám, že jsem to správně pochopil a jednalo se o ducha. Michael S.Ojeda do svého scénáře vecpal více žánrových prvků, režijně to zdatně ustál a zabavil v kvalitním, žánrově nevyhraněném a patřičně béčkovém stylu, co není dobré brát jej úplně smrtelně vážně 10/10 ()

castor

Taťka bojuje se svými démony, občas si šlehne a v takovém stavu prostě svou dcerku vídat nebude. Její matka Nina chce navíc z Ruska pláchnout a zkouší to přes seznamku, která má dosah až za oceán. Chytne se plastický chirurg v penzi. Má hrad, služebnictvo, ve skříni figurínu se svatebními šaty a dokonce u něj teče voda. I když zase zlobí elektřina. Nakonec ovšem dle očekávání platí rčení „z bláta do louže“, takže Nina s dcerkou brzy pochopí, s kým mají tu čest. Nakonec se to překlopí v docela solidní blábol, ve kterém chybí cokoliv, čeho by se divák mohl chytit, herci nemají, co hrát, vedou přihlouplé dialogy, zvrat půl hodiny před koncem už toho moc nezachrání. Závěr zrovna tak. Někteří tvůrci by tak holt měli své choutky nechat doma pod peřinou. ()

ARI50

Horor který se bohužel rozjel až moc pozdě, chyběla mu větší atmosféra, a taky trochu víc přítomnosti smrti. Herecký povedený, a hlavně i když nápad filmu celkem rychle přečtěte tak konec slušně všechno vynahradí. Ale pořád je škoda že nas film po celou dobu neprovazel hororovým nádechem smrti. Spokojenost je malá a určitě se časem rád podívám. ()

Kudly4

Chudá, ruská Máša, letí do USA k dědkovi, za lepším životem. Přišlo mi to strašně laciný, některé záběry až komický. 6 let uběhlo od režisérovo prvního hororu Savaged, který také nebyl bůhví jak kvalitní, ale rozhodně to bylo lepší než tohle. Téměř hodinu se zde nic neděje, atmosféra nulová, příběh totálně nezajímavý, pár krvavých scén se tu najde (ustřelené prsty, masáž očí), ale přišlo mi to dost amatérský a ten konec . . . to byla opravdu šaškárna. Oksana, zde moc hezky nevypadala, ale alespoň mohla ukázat kozy, když už tak dobře kouří ptáky. No, za mě je The Russian Bride propadák. (30. hodnocení, 6. komentář) ()