poster

Baegabondeu (TV seriál)

 • Jižní Korea

  배가본드

 • anglický

  Vagabond

Thriller / Akční / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2019, 16x70 min

 • SONYAGENT
  *****

  Všech 16 dílů jsem dal v jednom kuse, v práci si vzal dovolenou. Největší překvapení za nekolik let, úžasná produkce a jerecké výkony. Pro nás evropany sice korejci hodně přehrávaj a histerčej, ale u nich je to bežný a musíme to respektovat. Roztomilý a napínavý seriál, který vás od začátku přišpendlý ke gauči. 160%(11.12.2019)

 • TheRoller
  ****

  Najočakávanejšia kdrama roku 2019, na ktorú sa čakalo vyše roka a keď mala v máji konečne vyjsť, opäť ju presunuli (fakt dik, Netflix). Začalo to pekne zhurta a slzičky upadli už v prvých dvoch epizódach. Herecké obsadenie do posledného prítomného na jednotku na čele s mojou milovanou Suzy - ázijskou Audrey Hepburn, a som rád, že ňou nie je len mimo plátna, ale hereckou úrovňou aj na ňom. Výprava fantastická a veľkým plusom je, že konečne to nepripadalo ako príbeh z uzavretého sveta Kórei, ale malo to medzinárodný nádych s cieľom byť seriál na svetovej úrovni. A to sa mu postupom epizód celkom darí, napriek prítomnému klasickému klišé "armáda profesionálov prehráva v súboji s obyčajným chlapíkom, všetci naokolo umierajú, len on nič." Napriek tomu človek hltá jednu epizódu za druhou, najmä vďaka dobrému scenáru a už spomenutým hereckým výkonom nielen hlavnej dvojky, ale každého zúčastneného. Čo si týka climaxu, osobne by som bol radšej za staré dobré "menej je viac" - keby to skončí epizódou číslo 13 s objasnením pôvodného cieľa a nejakým pekným finishom a tým by to zhaslo. Prehlbovanie príbehu, robenie ho komplexnejším a otváranie dverí, ktoré ukážu ďalších 100 zamknutých nie je dobré znamenie, ak vám zostávajú 3 epizódy času. A to sa aj naplnilo, posledná epizóda vôbec neprišla ako posledná, skôr ako jedna z radových, ktorá necháva cliffhanger na ďalšiu časť a zo spomenutých dverí zostalo neotvorených asi tak 98. Autori povedali, že to písali s druhou sériou v mysli, ale také niečo sa nerobí, ak nemáte druhú sériu istú a ak k nej nedôjde (čo je môj osobný názor), tak tento "záver" je celkom fiasko a celkom výsmech. Prekvapuje to o to viac, že seriál je kórejský - vec, čo si najviac vážim na ich produkciách je, že vždy vedia kedy je toho akurát, dynamicky vyvážené a namiesto nudných naťahovačiek na 3 a viac sérií s priemerným výsledkom urobia sériu jednu a vynikajúcu. Tu sa vzhľadom na "záver" tak nestalo a nakoľko až po odvysielaní uviedli, že sa bavia s hercami, či náhodou nemajú voľno na druhú sériu, obávam sa, že sa ani nestane. A mám taký blbý pocit, že v tom celom má tak nejak prsty Netflix, ktorý seriálu pravdepodobne viac ublížil ako prospel (už naťahovačky o premiéru boli čudné). Seriál po 13. epizódu pre mňa na jednoznačne 5*, po 16. epizóde - ak nepríde séria číslo 2, tak na 3*. Ak príde, na základe jej kvality určite prehodnotím. Zatiaľ to teda dáva 4* so zmiešanými pocitmi kvality na jednej strane a - optimisticky verím, že dočasného - finálneho sklamania. Ak aj druhá séria príde, nebude to skôr než o 2-3 roky a už len kvôli tomu bol tento záver "shitty". Ale pre Suzy odpúšťam. ;)(15.12.2019)

 • Mkqp
  ***

  Spousta postav má obrovské charisma, choreografie akčních scén jsou vymazlené a celkově se na to hodně dobře kouká, ale těch nelogických a nesmyslných vyřešení mnoha situací je tolik, že musím jít s hodnocením hodně dolů. V tomto směru fungovaly Iris a Athena mnohem celistvěji. Je to škoda, protože mě to vážně hodně bavilo, nicméně to jak při přestřelkách je pomalu i papír vynikající štít a spousta dalších nesmyslů u kterých nechci spoilerovat, bylo bolestivé sledovat.(3.1.2020)

 • Roby
  *****

  Bůh války Lee Seung Gi předvádí životní výkon a tenhle typ akčního seriálu mu prostě svědčí. Ale není to jen Lee Seung Gi, ale i Bae Suzy, Shin Sung-Rok a nebo skvělá Moon Jeong-Hee jako charismatická Jessica Lee se ve svých postavách neztratili. Obsazení skvělé, akce i výprava velice nadprůměrná. V některých dílech sice až přespříliš roztřesená kamera, ale to je asi tak jediná věc, která mě teď napadá, že by potřebovala napravit. Každopádně to je skvělá jízda, která blížícím se koncem graduje a velkolepé Grande Finále zvládl režisér Yu In-Sik na jedničku. Vynaložené prostředky na seriál jdou vidět a tvůrci díky nim dokázali natočit skutečně něco velkého... Něco na co můžou být pyšní.(1.12.2019)

 • Vavča
  ***

  Jdu drze proti proudu, prvních 12 dílů smažba, ale pak v tomto akčním thrilleru zcela spadl řetěz, twist within twist, mě ani trochu nezaujal. Lee Seung-gi je Belmondo naší doby, to on mě nutil, abych sledoval poslední 4 díly, je fakt výborný v akčních scénách. Jeho hrdina kaskadér Cha Dal-geon je správný přímočarý řízek, který se nezastaví před ničím. Uvidíte velký rozpočet, zahraniční lokace, perfektní akční scény, OST ok (některé sony ok, instrumentální úroveň lehký nadprůměr), to na čem seriál pro mě umírá není jen celková stavba poslední čtvrtiny série. Hrozně málo jsou tady vidět nějaké postavy, Suzy je fajn, ale kdyby tam nebyla, nepoznal bych rozdíl, její postava nedodala seriálu vůbec nic, ani sexappeal, ani akci, nebo nějaký mozek v druhé části seriálu, prvních 6 dílů šla.Shin Sung-Rok podruhé v životě nehrál záporáka. Jako bylo to napínavé a fajn, ale pak míra retardace a naivity po díle 12 jde strmě nahoru, zakončení, nezakončení. Druhá sezóna mi přijde zbytečná, mocenská zápletka jak korporace ovládají vlády zcela omšelá, to pokračování nemůže utáhnout děj na celou sezónu pokud nevymění scénáristy, a preventivně taky rejžu. Z historických ,archivních důvodů si ten seriál nechám, škoda Korejci mohli expandovat do neasijského zámoří tímhle seriálem, ale podle mě to neklapne. Iris, Athena byly větší nálož na postavy, akci, scénář, umělo to člověka více vtáhnout do nějakého dění, než přesun z A do B. Úplně mě štvaly ty comic relief momenty a rádoby pokusy o romantiku, tým zabijáků s modelkou, co to přehájní s makeupem a bývalým agentem KLDR sympatický. Jinak nic zásadního co by ve mně zůstalo. Lee Seung-gi fakt potřebuje seriál, kde může na plno předvést co umí, a nemít zase nějaký clumsy charakter po boku, nevěřím, že ho to baví. To mu fakt nemohou sehnat někoho pořádného? Někdo kdo mu bude rovnocenný.(12.12.2019)

 • - Nejenom jihokorejský herec Seung-gi Lee, ale rovněž i jeho seriálový protějšek Tae-oh Yoo, tedy seriálový Jerom, odehráli drtivou většinu zdraví nebezpečných scén, při nichž tekla dokonce i krev jejich vlastní, sami bez použití profesionálních náhradníků. Svědčí o tom i výborná bojová choreografie deváté epizody, v níž spolu oba výše jmenovaní svádějí dech beroucí honičku a nelítostný souboj pomyslného dobra a zla. „Seung-gi Lee byl rozhodnutý vše odehrát sám. O profesionální asistenci nechtěl ani slyšet. S hlavním choreografem probíral snad tisíckrát všechny možné varianty a společně se svým hereckým protějškem zkoušel do úmoru. Ale výsledek je naprosto fantastický.“ Prozradil nejmenovaný zdroj produkční společnosti Celltrion Entertainment. (Conspi)

 • - Původně bylo vysílání první epizody naplánované na jaro 2019, ale nakonec se odvysílala až 20. září 2019. (Roby)

 • - 'Diváci museli být po shlédnutí závěrečné epizody tak trochu frustrovaní. Série je uzavřená správně, korektním způsobem a předkládá odpovědi na signifikantní otázky. K celému komplotu by toho ale mohlo být řečeno mnohem víc. A právě v takovém okamžiku jeden přemýšlí o pokračování, o návaznostech, o expanzi tvůrčích myšlenek ... o druhé sérii. A přesně takovým aspektem disponují americké televizní série.' Pronesl během tiskové konference na otázku případného pokračování ústřední herec celé série, jihokorejský herec Seung-gi Lee. A co si herec myslí o své případné obhajobě seriálového Dal-gun Cha? 'Stane-li se to, a vím, že to nezávisí jen na mě, byla by to určitě veliká zábava. V potaz je ale nutno brát hned několik zásadních aspektů jako je produkce, výroba, náklady, investor, práva, fanoušci apod.' A jak se k celé výrobě staví zdroj přímo z produkčního týmu? 'Výroba toho všeho byla opravdu komplexní a psychicky úmorná. Zabralo nám to víc jak jedenáct měsíců. A to je bez jednoho měsíce celý rok. A když k tomu započítáte i plánování, dohody, povolení, oprávnění apod., což děláte vždy s předstihem, aby se tím samotné natáčení nijak neomezovalo, není pro nás vůbec snadné v současné době uvažovat o navazující sérii. A i když jsme během tvorby té první případné pokračování na zřeteli měli, musíme brát v potaz i možnosti jednotlivých herců, jejich pracovní harmonogramy apod. Takže v současnosti mohu jen říct, že nic jako navazující série nebylo prozatím potvrzeno, ale ani vyvráceno.'     (Conspi)