Prospektor

Otec a jeho dospívající dcera cestují vesmírem a na mnohdy pustých vesmírných tělesech se snaží těžit drahokamy, které jim umožní vymanit se konečně z bídy a tuláckého života. Jejich poslední zastávkou je neznámý měsíc, v jehož jedovatých lesích se skrývají nejen drahokamy, ale také nebezpečí v podobě místních obyvatel. A honba za zbohatnutím se záhy změní v boj o přežití, v němž nemá nikdo nic jisté. Dívka, která se potýká nejen s nemilosrdnými obyvateli lesa, ale také s otcovou chamtivostí, jež mu zcela zastínila rozum, záhy zjistí, že si musí proklestit vlastní cestu ke svobodě. (Cinemax)

goauld

V lese, v lese... žije v lese..... No tak snaha tu byla a to se cení ;-) V podstatě nic světoborného to nebylo, ale na jednohubkové zkouknutí to šlo. Akorát se mi tam nezdálo to "náhlé přátelství" s tím jedním lumpem, který (neštastnou náhodou) zabil otce té mladice. Většina děje se odehrávala v lese, kde pořád "něco" poletovalo (a asi TO bylo jedovaté, proto asi ty přilby) a v podstatě o nic extra v tom snímku nešlo... Jen dostat se z tý "jakoZemě" pryč. Bohužel celkem fádní film nezachránil ani "divný" jazyk, kterým holčina vládla (ikdyž teda mluvila anglicky :-)) tak ani občasná "futuristická" hudba. Nicméně, protože se stále čeká na novýho Avatara (což bude určitě úplně jiný level) a bohužel se scifárnama je to ted jako pověstného šafránu, tak pořád je to alespon něco než nic. ()

Zoe.Dorien

Musela jsem film vidět vícekrát, abych ho mohla plně ocenit. Ze začátku mi přišel nudný a nedořešený. Ano možná je to trochu zdlouhavé a ano chtělo by to druhý díl. Každopádně je to příjemné survival drama, skvělá hudba, tíživá atmosféra, sci-fi s dost neotřelou tématikou a nádherným prostředím. Pedro Pascal i Sophie Thatcher předvedli super výkon. Celkově se na to hezky kouká.  Zajímavé skladby : Rita Chao - Crying in the storm, Tokyo Kid Brothers - Freedom!, Ilona Bāliņa - Dūdieviņš ()

Hansolo35

Sice nízkorozpočtový, ale překvapivě syrový film se zajímavou atmosférou rozkladu a smrti. Bohužel hlavní hrdinka je poněkud kožená Hermiona, ale nakonec jako jo, dá se na to koukat. Podruhé si to asi nepustíme, ale líbilo se nám to. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019