Ve světě, kde jsou novináři terčem útoku, je Marie Colvinová (Rosamund Pikeová) jednou z nejuznávanějších válečných zpravodajek naší doby. Díky své nebojácné a vzpurné povaze se vrhá do předních linií konfliktů po celém světě, aby dala hlas přehlíženým členům společnosti, zatímco neustále balancuje na tenké hranici mezi statečností a šílenstvím. Od té doby, co byla na Srí Lance zasažena granátem, nosí charakteristickou pásku přes oko, a ve společnosti londýnské smetánky si počíná stejně nenuceně jako při konfrontaci s diktátory. Colvinová obětuje své milostné vztahy a její osobní život se postupem času rozpadá, neboť si všechny hrůzy, které za svou kariéru viděla, začnou vybírat svou daň. Přesto nepolevuje ve svém poslání ukázat skutečnou cenu války a společně s uznávaným válečným fotografem Paulem Conroyem (Jamie Dornan) se vydává na dosud nejnebezpečnější misi v obleženém syrském městě Homs. (HBO Europe)

wollfy

Nejlepší scénáře píše život, ty nejhorší člověk. Filmy podle skutečnosti mají tu výhodu, že nemusíte nic vymýšlet a prostě jen popíšete co se stalo a byť je to sebešílenější, vždycky máte záruku, že tomu každý uvěří, protože se to fakt stalo. Nevýhodou film podle skutečnosti je, že zde autor nemá moc prostor pro vlastní invenci. A pokud je nováček a egoman/egowoman, musí tam něco svého protlačit za každou cenu. Takže kdo nezná reálné osudy Marie Colvin, bude dost mimo. Autoři si totiž z jejího pestrého života vybrali pouze dva milníky, a to ztrátu oka a její smrt, a to co se dělo mezi tím, tak nějak postříhali a popatlali, že chvílemi nevíte, kde jste, jestli Marie vzpomíná, nebo to právě zažívá. Být rodinou Marie nakopu jim zadky u soudu. Marie je zde vykreslena jako totální magor, vejpitka a coura. Vše z její minulosti se odehrává jen formou krátkých rozhovorů. Časová linie filmu se řeší střihem a krátkou zmínkou "dyť už je to 1/2 roku co jsi zpět". Takže režie, střih a scénář "odpad" zachraňuje to Rosamund. Ta si to fakt dává. A hraje to, co po ní chtějí, skvěle, co na tom, že to asi takhle v reálu nebylo. Navíc měla asi velkou potřebu ukázat tělo s plochým břichem alá sixpack po dvou dětech, jinej smysl totiž ta full frontal nude scéna nedává. Furt lepší, než když musela hrát lesbu v I care a lot. Takže kdo je zvědavej na vykojený prsa rozměru "A" a blond bobra, přijde si na své. Vývoj postavy nula, prostě je taková. A proč? To vysvětlovat nebudeme, stejně všichni víme, že umře. A kdo byla? A jak žila? To at si lidi vygůglí. Měl to točit Eastwood, ten tyhle věci umí 1000x lépe a ne nějaká začínající dokumentaristka co je na nahatý MILFky. ()

FildasCZ

Ja nevim.. Ta reportérka mi leze na nervy. Je mi z ní zle. Riskuje životy svoje i ostatních. Nechape rizika vubec. A jeji to doslova jedno. Nejdriv prijde o oko, protoze si mysli, že je usa vip nesmrtelná osoba a pak to pokracuje. A ke konci ji dobehne karma. I kdyz z toho výbuchu nechapu, jak mohla umrit. Ale kdo moc riskuje musí pocitat s nasledky. ()