The Staircase (TV seriál)

Dokumentární

Francie, 2018, 45–56 min

Jocelyn Pook

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

13 dílný seriál o Michaelu Petersonovi který nalezne svojí manželku mrtvou na schodech, proto ten název "The Saircase". Otázka zní, zabil ji nebo to byla nehoda? O tom to celé bylo, jenže vyšetřovatele a státní žalobce se snaží přesvědčit porotu za každou cenu, že je vinen. Je to podobný seriál jako "Making a Murderer" kde nebyli žádné přímé důkazy, nebyla prokázána vina ale v Americe rozhoduje porota, ta rozhodne o vině nebo nevině. Režisér mapuje celý soudní proces od roku 2001, celé se to táhlo přes 15 let. Je to spíše pohled více z rodiny Petersona a jeho advokáta (Žid jak jinak) ale dává i prostor protistraně sice o dost méně ale je to logické, režisér se snaží do podrobností rozplést pavučinu rodinných vztahů, takže tam každý člen rodiny dostane dostatek prostoru. Pro mě tohle bylo o něco slabší než "Making a Murderer" mělo to slabší atmosféru a napětí, chyběla tomu dynamičnost, ale chápu že tyto dva seriály jsou také dva rozdílné případy. Vraždil nebo nevraždil to je jedna otázka ale co nejvíc se odkrylo v tomto dokumentu je soudní systém a honba vyšetřovatelů a státních žalobců o moc a kariéru. Za každou cenu ho obvinit a poslat ho sedět a za tohle se utrácejí miliony dolarů kdy nemáte žádně důkazy, buď přímé nebo nepřímé aby jste usvědčili člověka, takže se podvádí a lže, a že nějaké testy DNA nelžou? Všechno se dá zfalšovat, kvůli kariéře budou šlapat přes mrtvoly!(26.8.2018)