Stánek s polibky

Trailer

První polibek vyústí v zakázaný románek Elle s nejhezčím klukem ze školy. Riskuje tak, že přijde o svoji nejlepší kámošku. (Netflix)

Trailer

silentname

Neviem čo mám popravde povedať. Poznáte to, keď uvidíte film, z ktorého máte dojem, že bude len ľahká oddychovka a nemá vás čím prekvapiť, no keď si ho pozriete, tak vás absolútne ohromí? Podobne ako som to mal minulý rok pri sledovaní "Speech & Debate"? Presne do tejto kategórie by som zaradil "The Kissing Booth". Prekvapivá romantická komédia, ktorá funguje. Začnem najprv s tými negatívami, aby som ich len odstránil z cesty. Máme tu príbeh, ktorý vieme viac-menej veľmi dobre odhadnúť a je to trošku štandardné. Neubránime sa ani pár typickým stereotypom, no ku kreditu filmu, nesústredí sa na nich moc. A samozrejme musíme mať aj zápletku, kde sa hlavní hrdinovia pohádajú, no vieme, že sa veci medzi nimi napravia. A tá predvídateľnosť je tu dosť zrejmá. Toľko k mojim záporom a teraz sa pozrime na tie pozitíva. Lebo úprimne, je tu toho podľa mňa dosť. V prvom rade dávam filmu kredit, že decká v tomto filme pôsobia ako skutočné decká. Nie ako 25 alebo 27 roční, ktorí sa snažia tváriť, že sú študenti strednej školy. To je super. Postavy sú podľa mňa dobre napísané. Joey King je vynikajúca ako hlavná hrdinka Elle a osobne mám pocit, že si prejde aj určitým vývojom. Kým väčšina filmov robí z týchto hrdiniek klasické stereotypy, ktoré sa nikam neposunú, myslím si, že v jej prípade ide o to, že skutočne nejakými zmenami prejde. Jej kamarát Lee je tiež super. A je vidno, že ich priateľstvo je dôležité. Ale zase nemôžu ho posadiť nadovšetko. Ale je super, že kompromisy sa musia robiť a hlavne pochopiť, že šťastie je dôležité. A obe strany to musia akceptovať. Lebo nemôžeme byť šťastní vo vzťahu, keď tým stratíte niečo iné. Občas sa to stane, no treba nájsť cestu, ako môžeme byť šťastní a súčasne neprísť o priateľstvo. A to je super. Noah pôsobí spočiatku trošku stereotypne a možno to tak aj je, no súčasne má v sebe rovnaký šarm, ako hlavný hrdina z filmu "Our Times". A zmey, ktorými si prejde tu sú vidíteľné. Plus záverečná časť, kde sa otvoria všetky spomienky na ich školský rok je super. A je super vidieť, čo všetko dokáže veľa znamenať. Nemôžem povedať, že by to nebola klasická romantická komédia zo strednej školy, no v rámci svojich možností, tento film z toho vytrieskal asi najviac čo mohol. A nakoľko priateľstvo a láska je tu veľmi úprimne podaná, tak to rovnako vplývalo aj na mňa. A ostal mi po dopozeraní skutočne dobrý pocit. Ja som si tento film nadmieru užil, tie klišé ma neotravovali nejako moc a pozitíva jednoznačne prerážajú cez mínusy filmu. Neviem, či sa tak budú cítiť všetci, čo ho uvidia (asi skôr nie), ale ja nepoznám všetkých ľudí sveta a za seba hovorím, že je to skutočne dobrý film s dobrými postavami, dobrým posolstvom a v človeku zanechá dobrý pocit. Hodnotenie: A- ()

hygienik

Ďalšia zvláštna americká teen komédia, u ktorej neviem, či sa mám smiať alebo vydesiť. 1.Ten humor mi pripadal príliš "unisex". Vkusom to tendovalo k Disney channel filmom. 2. Ten vodopád slov bol na nevydržanie. Ak by som to videl s dabingom, možno by som hviezdu pridal, ale dnes som sa doslova utopil v titulkoch. ()

OG_Swifty

Chtel jsem jako svuj 1500. film ohodnoceny na CSFD vybrat neco solidniho, bohuzel neplanovane toto cislo pripadne saskarne z Netflixu, kde jsem se musel protrapit trapnym, stokrat videnym filmem ze stredni skoly. Samozrejme je to neco absolutne novyho, protoze tady maji holka s klukem nejaky pitomy zasady! Ve zkratce - hlavni herecka s vyskou 150cm suka (doopravdu) dvoumetrovyho bratra svyho nejlepsiho kamose, ale je to na tajnacku, protoze podle zasady cislo 9 se to nesmi. Po 100 minutach si oba dva uvedomi, ze to je picovina, a film skonci happy endem. Jako vyjimecne spatny pak hodnotim jeste trio zaporacek - OMG Girls, ktery nemelo oproti podobnym filmum vubec nic - krasu, humory, ponizovani hlavni herecky - proste nic. Podprumerna romanticka komedie (pokud se tomu tak da vubec rikat) z prostredi americky stredni skoly, ktera by se mohla uchytit nekde na Slovensku na Jojke hned pred / po Take me out s Jakubem Pracharem. ()

Zíza

Je to taková jednoduchá jednohubka, která ovšem neurazí. Ze začátku je vlastně poměrně svižná a hezky to všechno ubíhá, jen ke konci to začne drhnout a její „týdny jsem nemluvila s XY“ mi přišlo přehnané, hlavně v kontextu toho, že střední taky jednou končí... Pokud máte chuť na romantickou komedii, kde není přehršle drama, ale naopak to z velké části docela rychle ubíhá, tohle by nemusela být špatná volba. Průměr. ()

Lacike

Po dlhšej dobe zase nejaká príjemná teenagerská komédia s minimom nechutných scén a sympatickými postavami. Príbeh o chlapcovi a dievčaťu, ktorý sa kamarátia od detských čias a jedným zo základných pravidiel ich priateľstva je, že si nezačnú s príbuzným toho druhého. Lenže ona sa zamiluje do jeho brata, tak čo teraz? Riešenie bude komplikované a plné zábavných situácií. Ústredné trio sa vydarilo dokonale. Chlapci sú sympaťáci a Joey King je jak nádherná tak aj zábavná. K dokonalosti filmu chýbajú prepracovanejšie línie u vedľajších postáv, ktoré by niekam smerovali. Občas film prešľapuje na mieste a mal som ho chuť popohnať. Pripomenulo mi to romantiky zo školského prostredia z 80 alebo koncom 90tych rokov, keď zažívali boom. Takže celkovo je to nadpriemerná pohodová komédia s tak akurát otvoreným záverom pre pokračovanie, ktorá sa už točí a som fakt zvedavý jak sa to ďalej vyvinie. 6/10. ()

• Roli Shelly Evans hrály 4 různé holky. Stejně tomu bylo i u role Lee Flynn. (SONY_)
  • Počas záverečných titulov môžete sledovať vystrihnuté scény. (Johnny.ARN)
  • Na maturitním plese zazní píseň „Don't You (Forget About Me)“, která je ústřední písní k filmu Snídaňový klub (1985). V tomto filmu si zahrála jednu z hlavních rolí Molly Ringwald, představitelka paní Flynnové, matky Noaha a Leeho. (six_seven)