• Andrea1717

Príliš prekombinovaný pribeh, neprehľadna spleť postáv a udalostí. Samá politika a vykon hlavnych predstaviteľov to žiaľ nezachranil...(22.9.2018)

Devítisetstránková knižní předloha byla ořezána až na kost, spousta dějových linií či zajímavých postav, které dělají Chandrův román tak výjimečným, skončila pod scénáristickým stolem a rozmáchle meandrující děj byl maximálně zhuštěn a místy dostal až téměř akční tvář. Nicméně veškeré klíčové ingredience téhle kriminálně-politické ságy z Bombaje/Mumbaje naštěstí zachovány zůstaly a jak filmařina (bollywoodský auteur Anurag Kashyap se holt nezapře) tak herecké výkony rozhodně patří k tomu lepšímu, co lze v televizi aktuálně vidět. A kdyby ničím jiným, tak jen tím, že hned v úvodu prvního dílu zazní replika "Do you believe in God? / God doesn’t give a fuck", Netflix navždy posunul hranice toho, co je v indické filmové a televizní produkci považováno za přípustné.(24.9.2018)

V záplavě šílenejch indickejch filmů, kterejch je na Netflixu víc, než kolik jsem viděl českejch, se objevila lahůdka - indickej seriál! A stejně jako většina zemí usilovně vnesla na Netflix seriálovou pecku, je i Sacred Games až překvapivě kvalitní věc s výborným nosným příběhem, skvělou strukturou vyprávění, s fajn soundtrackem a i s dobrými hereckými výkony, mezi kterými si sice nenajdete svýho hrdinu, zato s nimi projdete vší tou špínou, násilím a depresí. Ku prospěchu hraje i - pro nás méně známá - indická kultura a exotičnost. Nebojte se toho, Jižní Amerika má Narcos, Itálie Suburru a Indové nám dali odpověď v podobě Sacred Games!(14.7.2018)

Série 1: První díl slušně navnadí, pak následuje změť nudy a spousty nezajímavých postav. Na poslední dva tři díly se dá zase dívat, i když... člověk občas ani neví, na co se to dívá.(20.6.2020)

Ze začátku to vypadalo dost zajímavě, ale pak se to převrátilo k rutině a spíše nudilo a až konec to zase trochu zvedl. Na můj asi první seriál z Indie to nebylo špatné.(7.2.2019)

• - Seriál byl natočen podle románu „Sacred Games“ od Vikrama Chandra. (Sairina)