Jane se kvůli Kay ujímá "těch druhých", Vic se radí se starým přítelem o velké životní změně, Cliffovy online návyky se zhoršují a Larrymu je odhalen nádor. (HBO Europe)

PKD

První 4 díly byly ještě na úrovni, na kterou jsem zvyklý od 1.s. Satanžel od otřesného 5.dílu to jde zatím pomalu ale jistě do hoven. Jestli to takto půjde dál, 4.s. asi bude už čistý odpad.:-/ Objevuje se zde totiž paradox, že zatímco Bratrstvo (zde sice nesmyslně ale to by tak ani nevadilo, Sesterstvo) Dada v Morrisonově orig. je to nejlepší v DP vůbec, zde je tomu přesně naopak. Takže jakmile nastupuje tv s. verze, zábavnost a to ostatní jde totálně do hajzlu a já tak s údivem sleduji bandu šašků, kteří neustále pospávají či debilně poskakují jako banda předškoláků což s absurditami, šílenostmi a používání živých obrazů, které si dávají ke svačině evropská města jako např. Paříž, nemá absolutně NIC společného. Další průser (jasně viditelný již ve 2.s.) je nepřítomnost mr. Nobodyho (který ještě notabene Bratrstvo Dada založil! a v podstatě zachraňoval i ty slabší díly v 1.s.) a Nilese Cauldera, protože zvláště s touto koncepcí, jak si to zbytečně předimenzovaně nastavili sami autoři, bez hl. padoucha, který vám spojí celou sérii a ještě dá v plen svůj komentář k dílům, se vám to rozpadne na soubor jednotlivých episodek, ve kterých jsou max.2 super hlášky, řeší se zbytečné kokotiny jako lesboidní dcera Cliffa (a stejně ve zdrojovém materiálu ani neexistuje) která je podstatná pro děj, jako ranní stolice Jeremyho Carvera. Takže, zatímco v 1. a 2.s. jsem považoval za výhodu že znám/mám Morrisonovu DP éru, od pol. 3.s. bych si nejraději vydloubl mozek z hlavy. Taky ji sleduji po půl roce od pol. 1. a vidím, že se stále nic nezměnilo k lepšímu. A pak se budu voziti v kočárku, vedeném francouzskou gorilou s červeným baretem. Na závěr další (tentokráte příjemný) paradox comics vs. seriál. Zatímco Morrison použil tzv. Podzemí Crazy Jane stěží ve dvou číslech z těch 44 co udělal, v tv. s. s ním autoři dále pracují a rozvíjejí ho a to je zatím na této s přehledem nejhorší, jen a pouze díky Sesterstvu Dada (krom stále nadprůměrné hudby a pochopitelně obsazení hl. postav) sérii, to nejlepší. Nedělám si ale naděje, že by se to zázračně v dalších 3 dílech, zvedlo z průměru na min. 4 až 5. Ale naděje jak známo...umírá poslední. Obávám se, že do budoucna už nebude stačiti neustále fuckující Cliff, Larryho rodinné (což je mi již od zač. DP totálně u prdele, páč v oněch comicsech se řešily důležitější věci, ale to taky existoval plnohodnotný tým, čehož jsem se ani zde stále nedočkal) problémy a co se stalo s baby crazy Jane. Páč jinak se tady skoro nic jiného neděje. Z jednoho z nejoriginálnějších tv s. posledních desetiletí, se tak snadno může státi velmi průseroidní vystřízlivění. Za posl. 5min. jsem málem dal 4. Ale nedám. Páč II to je sakra na 48min. díl DP málo. Takže zatím to nej zůstává stále dokonalá hudebně a vizuálně úvodní znělka, která patří k tomu nejlepšímu od TP, co kdy bylo pro nějaký tv s. kdy vyrobeno a při které mám spolehlivě pokaždé husinu jak prase. ()