Maniak

• USA Maniac

New York zaplaví strach. Krvilačný maniak po nociach zabíja ženy a odnáša si so sebou ich skalpy. Napriek tak nebezpečnej situácií nie sú niektoré miestne ženy dostatočne inteligentné na to, aby chodili ozbrojené, prípadne nechodili v noci von vôbec. A niektoré na to krvavo doplatia. Zdanlivo nepolapiteľný vrah je však tiež len človek so svedomím a s jednou traumou z detstva ukrytou hlboko vo vnútri jeho komplikovanej (rozum. psychotickej) osobnosti. A práve ona trauma môže byť preňho osudnou... (oli.G)

Slasher

Regulerní příběh masového vraha, podle klasické šablony týrání v dětství - rozdvojená osobnost - impotence - ventilace narušené stránky osobnosti v zabíjení. Málokterý film s podobnou tématikou je tak povedený. Je super, že prakticky po celou dobu sledujeme vraha a ne nějaké policejní vyšetřování a podobně. To by mohlo spadnout na obsazení do hlavní role, ale Joe Spinell je fakt ukázkový. Dojde také na dvě silné scény (jo, brokovnice a záchodky) a labužnickou roli Toma Saviniho, který se také postaral o hodně dobré a hodně krvavé efekty. A končí to celkem šíleně. Rozhodně bych tenhle film neoznačil jako vyvražďovačku, spíš než to čekejte něco ve stylu Henry: Portrait of a Serial Killer. Taky mi nezbývá než pochválit plakát, je to jeden z nejlepších co jsem viděl. ()

Flipnic

Velice dobře vyvážené horrorové drama, které nepokulhává snad v žádném směru. Sice dosti přímočaré, ale v rámci celkového děje skvěle vykreslující povahu a psychické vyšinutí sériového vraha, kterého skvěle zahrál Joe Spinnell. Tvůrci nezasypávají diváka samoúčelně goreefekty, ale pokud k některému dojde, je to řemeslná práce! V závěru filmu se již psychika vraha totálně rozpadá, výborně je však ale vykreslen kontrast, jak decentně a společensky se dokáže chovat, pokud to situace vyžaduje (návštěva fotografky v salónu). Maniak se povedl, je to opravdu výborné, dobře natočené, hutné horrorové dílko ... ()

corpsy

Rozhodoval som sa medzi 3* a 4*. Nakoniec však zvíťazila vizuálna stránka nad obsahovou. Skvelo spravené a zobrazené gore scény ( hlavne head shot v aute - Tom Savini rules ). Obsahovo takmer nulový, ale na nič sa nehrajúci slasher. Drsný, priamočiary a nekompromisný. A ten maniak je fakt švihnutý slizký parchant. ()

pornogrind

Maniac = Celkem obstojnej slasher, kterej sice neohromí příběhem, ale nabízí celkem povedený vraždy a sem tam i nějaký vydařený gore efekty. Pochválit se dá i killer (kterej je řádně vyšinutej) i obsazení Joe Spinell(a) do jeho role. Nejpovedenější scénou filmu je pro mě ta s brokovnicí. Kdy si vlastně Tom Savini učuchtal svoji smrt. Ani tohle všechno nestačí navíc jak na 3 silný hvězdy. ()

S.Quentin QUALE

Vynikající atmosférický horor o vyšinutém slizounovi (skvělý Joe Spinell), který po městě nahání a vraždí mladý kočky, aby se na nich mohl ve šmajchlkabinetu ukájet. Film obsahuje několik špičkových scén, při kterých se všecko ve vás zpomalí, tohle je nejlepší Lustigův film. Na rok 1980 naprostá paráda. 80% ()

• Daria Nicolodi měla původně hrát Annu D'Antoni, ale nemohla odjet z Itálie do New Yorku na natáčení, protože natáčela ještě film Inferno (1980). (Chatterer)
  • Ve filmu můžete vidět v rolích ženských obětí několik několik pornohereček (Gail Lawrence), a to kvůli snížení nákladů na natáčení. (Chatterer)
  • Mimo to, že se Tom Savini ve snímku objeví v malé roli, podílel se i na speciálních efektech filmu. (pornogrind)

Elijah Wood vraždící a skalpující?

Elijah Wood vraždící a skalpující?

08.11.2011

Nedávno se objevil v kostýmu Froda na placu Hobita (můžete ho vidět i ve čtvrtém videoblogu z natáčení), ale výlet na Nový Zéland trval jen několik dní a nezabrání mu plně se věnovat jiným rolím.… (více)

Časové pásmo bylo změněno